www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
astra sedan 93 1.4
Autor: Lukas (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2006 16:27

Zdravim zkusene astraly,

muzete mi, prosim, napsat svuj nazor na nasledujici?
Mam moznost koupit astru sedan r.v. 93, motor 1,4. Bylo to po prestavbe dovoz z D. Kastle i podvozek uplne bez koroze. Interie je jako novy. Motor vypada pomerne zachovale, ale drobne opravy tam asi budou. Cena je 58000 Kc.
Myslite si, ze je to dobra koupe?

Mockrat diky za info,

Lukas

Re: astra sedan 93 1.4
Autor: Petr F (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2006 19:24

Jel jsi v tom?? Viděl jsi ji???

Re: astra sedan 93 1.4
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2006 19:55

A co nějaká fotka?Kolik to má najeto?Typ motoru?
1.4i 60koní je asi dost málo, ale záleží na co auto máš, IGI měl ho měl, tak mu zkus napsat na: bielickyi@seznam.cz

Re: astra sedan 93 1.4
Autor: Slavek (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2006 20:01

No ja mam tohle z roku 92, stalo me to 48 se zimakama na plechacich. Jinak taky bez koroze, ale bez priplatkove vybavy jako roleta kufru (mam kombi teda) a bez posilovace atd. Zklratka zaklad. Jinak ale motor je v pohode. Neni to sice rychlik, ale i nalozenej jezdi v pohode. 130 na dalnici je takove optimalni maximum, da se rozjet i na 170 ale ohluchnes. Proste pokud neminis nejak zvlast zavodne jezdit, tak je na pohodu. Aspon clovek neutrati za pokuty ;-) Zkratka je to pracant. Kdybych ale tehdy mel moznost, chtel jsem 1,6, to je podle me idealni volba.

Re: astra sedan 93 1.4
Autor: Lukas (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2006 20:05

Jo, jel jsem v tom. Motor jde pomerne kultivovane (pri odkryte kapote pouze zacina byt slyset lozisko), smer to drzi pri jizde i brzdeni (brzdy jsou trochu zvadle, ale je to spis tim, ze to v posledni dobe stalo). Prahy, lemy, podvozek, dvere bez koroze. Vyfuk taky neni sezranej. Vypada opravdu dobre.

Re: astra sedan 93 1.4
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2006 20:11

A je to z bazaru nebo od nějakého známého?
Jinak motor C14NZ je spolehlivý, má i rozumnou spotřebu a je hlavně hednoduchej.
Lepší je sice 1.6 8V, ale to jen tak okrajem

Re: astra sedan 93 1.4
Autor: Karel IV (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2006 20:22

Můžu potvrdit,že motor 1.6 8V je opravdu v pohodě.Mám najeto 155 000 km a mám pocit,že je teprve nový.Chod jak hodinky.

to Lukas:Myslím,že ta cena je slušná podle toho co píšeš.Ale nezmínil ses jaká je výbava a jestli už je u nás registrovaný.Myslím,jako jestli už jezdí na našich značkách.

Astra Caravan 98

X 16 SZR

Re: astra sedan 93 1.4
Autor: Lukas (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2006 20:34

Objevil jsem ho v bazaru. Ma nase znacky, STK OK (coz samozrejme nic neznamena). Je to s posilovacem, ale jinak v zakladu.

Kazdopadne mockrat diky za vase postrehy. Byl jsem na 70% rozhodnutej do toho jit. Ted uz jsem rozhodnutej na 95%.

Re: astra sedan 93 1.4
Autor: Karel IV (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2006 20:53

Ještě jedna rada.Kdybys měl nějak možnost lustrace toho auta,tak do toho běž!Jistě mně mnozí namítnou,že je to zbytečný a tak,ale já to udělal a mám klid.Dokonce mi dali i certifikát o původu auta.Ono u auta z bazaru a ještě dovezenýho není nikdy nic jistého.Pochybnosti můžeš objevit už když se podíváš do velkého TP:viz.různé změny a opravy od D.I. a škrtance a přepisování.Uvádím moje velmi špatné zkušenosti.Nemusí to být zrovna kradené,ale kdybys to později prodával tak špatně pochodíš.

Astra Caravan 98

X 16 SZR

Re: astra sedan 93 1.4
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 04.01.2006 08:22

To Karel IV:

Pokud se nepletu, tak při přepisu toho auta, musí projít lustrací tak jako tak.

Re: astra sedan 93 1.4
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 04.01.2006 09:37

58 tisíc se mi zdá za Astru 1,4 sedana z 93 roku trochu dost. Zkusil bych to trochu ukecat. minimálně o 8-10 tisíc...

Re: astra sedan 93 1.4
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 04.01.2006 15:00

Podle mě je ta cena v poho,protože v bazarech se tak astry prostě prodávají a je to sedan,podle toho co píšeš ,tak v zachovalém stavu..Motor c14nz je v pohodě,mám jej taky a má najeto 220 000 km.Zatím v pohodě,olej nežere a chodí jak"švícary".Od 210 000km tam mám LPG a ani s plynem to nejede nejhůř.Optimální cestovní rychlost je 100-120km/h,což pro běžný provoz stačí.No a spotřeba-6,7 benzínu a 8,5l plynu,ted v zimě..JSEM SPOKOJENÝ,ale samozřejmě 1.6 a výš je co se týče výkonu ještě lepší...

Re: astra sedan 93 1.4
Autor: Karel IV (IP zapsáno)
Datum: 04.01.2006 18:39

To Honza:

Ale jak v kterém bazaru.Tam,kde sou neochotní třeba při požadavku zvednout auto k prohlídce si určitě nebudou dělat starosti s nějakou lustrací.Takový "hejsci" mají dobré kamarády na D.I. a tam sou taky jenom lidi................bohužel.

Astra Caravan 98

X 16 SZR

Re: astra sedan 93 1.4
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2006 08:42

To Karel IV:

Tak jsem to nemyslel. Myslel jsem to tak, že když TY koupíš auto z bazaru, tak s ním pak TY při přepisu na sebe musíš na lustraci, která se dělá na STK. Na D.I. se pak jenom přinese papír.

Re: astra sedan 93 1.4
Autor: Karel IV (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2006 19:00

To Honza:

to není lustrace,ale kontrolní prohlídka,kde se kontroluje jestli souhlasí stav ve velkém TP se stavem skutečným.A to ti nezjistí jestli to auto není kradené,nebo jestli na něm není dluh.Třeba jako zástava úvěru.Lustraci ti udělá jen firma k tomu určená a stojí to od 4.000,- navrh.

Astra Caravan 98

X 16 SZR



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **  **    **   *******   **      ** 
    **     **     **  **   **   **     **  **  **  ** 
    **     **     **  **  **           **  **  **  ** 
    **     **     **  *****      *******   **  **  ** 
    **     **     **  **  **           **  **  **  ** 
    **     **     **  **   **   **     **  **  **  ** 
    **      *******   **    **   *******    ***  ***  
Powered by Phorum.