www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Sjeté závity (svíčka)
Autor: René Kostřica (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2006 17:22

Ahoj chlapi, rád bych se zeptal jestli jde nějak opravit sjeté závity na hlavě motoru? Odtahoval jsem totiž svíčku a když jsem jí dával zpět tak už nešla dotáhnout. Chtěl bych poprosit jestli se už to někomu stalo a jak se to dá opravit? Slyšel jsem že se tam musí dát nějaká vložka!? Dá se to koupit,nebo musím si to nechat vysoustružit? Mám Kadett 1.3S, díky za rady!


Re: Sjeté závity (svíčka)
Autor: fouss (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2006 19:34

Firma Böllhoff s.r.o. prodáva sady na opravy závitů HELICOIL®-plus
informace najdeš tady:[www.boellhoff.cz]
Pro jednorázové použití ale asi bude překážkou cena.
Je potřeba koupit závitník na vytvoření lůžkového závitu, vtáčeč k zašroubování závitové vložky a samozřejmě samotné vložky.
Dodávají různé délky o průměru svíčkového závitu 14 x 1,25.

Neberte to jako reklamu, neznám lepší řešení.


Re: Sjeté závity (svíčka)
Autor: ALIGATOR (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2006 19:38

čis.měl sem ten samej a tohle jak uvadí fouss bylo jediné řešení, nejlepší a nejednoduší jinak nevim sehnat new hlavu. V dobrým servisu by to měly udělat pokud to mají i bez sundaní hlavy by to mělo jit ale nejsem si jistý, ale podle mě to jde.

Re: Sjeté závity (svíčka)
Autor: Tondach AstraF-C16SE (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2006 20:37

Jde udělat vložka,ale lepší řešení je jak píše fouss.Ovšem nechat si to udělat,protože to vyjde levněji než kupovat závitník.A taky to chce trochu praxe.Myslím,že trochu slušný servis to musí dělat.Závit je pak pomalu lepší než origo,páč je tvrdý.Mýmu mladýmu to tady dělali na hlavě do motorky-veterána.Výsledek100% spokojenost.

Re: Sjeté závity (svíčka)
Autor: ALIGATOR (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2006 21:36

to tonda. vložky se dělaj, ale na takový hlavě se mužeš probourat do vody a seš v pi.. . ten samej problem sem měl nešla tam dat vložka musel si touhle variantou helico jen zavitová spirala.

Re: Sjeté závity (svíčka)
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2006 16:48

Pokud tam pasuje hlava z 13NB tak se ozvi. Tu bych doma měl...

Re: Sjeté závity (svíčka)
Autor: Tondach AstraF-C16SE (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2006 17:25

To ALIGATOR:jo to mi je jasný,je to jen jedna z možností-ale ta horší.Spirála je lepší,tou mu spravili tu hlavu.Byl jsem u toho,když to dělali.To ale byla výhoda,že si to mohli hodit do svěráku.

Re: Sjeté závity (svíčka)
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2006 08:24

V každém případě ať to uděláš prvním nebo druhým způsobem, sundej hlavu a po skončení opravy pořádně vyčisti prostory válců, jinak Ti ten bordel po vyřezání závitu udělá ještě větší paseku(poškozený píst a válcová plocha, ventily, atd.).



Astra F X16SZ LPG

Re: Sjeté závity (svíčka)
Autor: ALIGATOR (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2006 13:04

nejsem takovej odbornik, ale většina aut už ma hlinikovou palici, jak muže chlinik třeba jako špony něco poškodit? v takovem stavu ten hlinik spiš po nastartování vyleti a nebo schoří.

Re: Sjeté závity (svíčka)
Autor: pavel1 (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2009 21:02

napište mi prosím Vás kde konkrétně se to dá opravit, město adresa atd.děkuji



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   **      **  **    **  ********  **    ** 
 **    **  **  **  **  **   **   **        **   **  
 **        **  **  **  **  **    **        **  **   
 **        **  **  **  *****     ******    *****    
 **        **  **  **  **  **    **        **  **   
 **    **  **  **  **  **   **   **        **   **  
  ******    ***  ***   **    **  ********  **    ** 
Powered by Phorum.