www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Rozlišení ASTRY F od G
Autor: MOTOR22 (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2009 18:01

Koupil jsem si Astru 1.7 DTI AC CARAVAN rok-2001,poraďte mi prosím-jestli je to F nebo G a co to znamená.Je to můj první Opel,tak se omlouvám za neznalost,ale tady na foru všichni píšou a hází těma písmenama a já v tom celkem DOST PLAVU.Díky všem za každou radu.

Re: Rozlišení ASTRY F od G
Autor: dokturek (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2009 18:20

hmm asi bych se podival do velkeho techničaku a pak na internet jak vypada astra F nebo G a nebo si dělaš srandu ?????angry smiley

Re: Rozlišení ASTRY F od G
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2009 19:31

Astra F skončila v roce 98 a ten rok se začala vyrábět G. Tak jako eFko,i Géčko byla ve dvou,ale méně rozlišitelných generacích.

Re: Rozlišení ASTRY F od G
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2009 19:44

fukin: Astra Classic byla 99-02. A tu tak nějak většina lidí považuje za Fko.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Rozlišení ASTRY F od G
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2009 20:06

Mám i Astru Classic model 2005 s motorem CDTi a v techničáku není o nějakém písmenu za Astrou ani ň. Prostě F byla 92-94,druhá generace 94-98. G byla 98-04,druhá verze byla od roku 04 až do začátku verze H,ta začala 06 nebo 07,to už nevím. Classic se vyráběl myslím jenom v Polsku,to ale netvrdím,to jsem jenom slyšel.

Re: Rozlišení ASTRY F od G
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2009 20:08

JÍ NEVÍM ALE OSOBNĚ SI MYSLÍM ŽE SI Z NÁS STŘÍLÍ! co kdyby jsi zkusil najít stránku www.google.com nebo nějaký jiný vyhledávač a zadat tam astra f nebo astra g ?!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Rozlišení ASTRY F od G
Autor: Juri (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2009 07:51

Bude to Astra G, jejikož Astra Classic F se s TDI nevyráběla.
Ona i verze Classic byla nejdříve F, ale pak také i G, když
se potom začala vyrábět Astra H.

Re: Rozlišení ASTRY F od G
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2009 18:51

Opel Astra F

http://www.tuning4u.be/contents/media/l_Opel%20Astra%20F.jpg


Opel Astra G

http://www.autobanka.com/images2/3156n1.jpg

Re: Rozlišení ASTRY F od G
Autor: Mara11 (IP zapsáno)
Datum: 23.03.2009 22:06

to fukin: Astra F se vyráběla až do roku 2000, zároveň už se od r.98 vyráběla i G..
Ale ty dvoutisícovky absolutně nechápu. Známý ji má od nového a je pěkně prorezlá.. všechny čtyři blatníky a kapota.. přitom se o ní docela slušně stará...a to není první tohoto ročníku, kterou jsem viděl v takovém stavu! Já mám babičku z r. 92 a té začal letos v zimě chytat lehce levý lem a na rožku kapoty se mi objevil puchýřek tak 2mm v průměru, víc nic!grinning smiley tak nevím z čeho ty poslední kusy plácali...

Re: Rozlišení ASTRY F od G
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2009 11:21

Spíš kde ty poslední kusy vyráběly!! jestli v Posku tak se nedivgrinning smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Rozlišení ASTRY F od G
Autor: Mara11 (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2009 12:12

Gizmo_CZ: Nooo právěgrinning smiley Jestli je to pravda s tím Polskem, tak už se není opravdu čemu divit.. Jestli je to u nich s výrobou aut tak jako se vším ostatním, tak to radši koupit Astru která má 15let než tu která má 9grinning smiley

Re: Rozlišení ASTRY F od G
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2009 12:34

Já mám rv 3/95 vyrobeno v německu a pohodička co se koroze týče ale musím podotknout že se o to hodně starám. jinak výrobní závod lze zjistit z winkodu kastle tady na foru!!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Rozlišení ASTRY F od G
Autor: Mara11 (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2009 13:20

Já mám právě 10/92 a musím říct, že koroze minimální, jak už jsem jednou psal.. Hodně lidí na to hledí a nevěří že je to ještě vše origo.. Ale taktéž je to hlavně zásluha mého otce. Astra je totiž v naší rodině od r.99.. Celou dobu s ní jezdil jen otec a taky o ni hodně pečoval..Teď už ji asi rok mám já a díky soli se teď v zimě začala oběvovat koroze na zadním lemu, ale co můžu chtít od 17 let starého auta..Ale pořád je čilejší než moje přítelkyně a to jsou věkově nastejnogrinning smileygrinning smiley

Re: Rozlišení ASTRY F od G
Autor: Deny (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2009 23:40

tak pánové,mám Astru F,r.v.2000,je absolutně bez rezu.pouze malé puchýřky kolem zad.stěrače a je vyrobena v Polsku,takže asi vyjímka a naprostá spokojenost.

Re: Rozlišení ASTRY F od G
Autor: Mara11 (IP zapsáno)
Datum: 25.03.2009 14:09

Tak to asi máš jedu z vyjímek.. Ale POUZE malé puchýřky kolem stěrače? To je dost smutné i tak... na to že je to r.2000... Jak říkám, moje má 17 let a má POUZE zatím také puchýř na levém zadním lemu a asi 2mm velký puchýřek na rohu kapoty... a pořád je ještě o 8 let starší než tvoje.. Takže pořád nevidím ten důkaz, že by dvoutisícovky s Polska byly nějak kvalitní.. Jak už jsem říkal, setkal jsem se asi se čtyřma tohohle ročníku a podle toho co tady píšeš ty, tak ji z nich máš asi nejzachovalejšígrinning smiley Což mě ale zároveň dost mrzí, že podstatně mladší model je na tom hůř co se týče korozesad smiley Jinak ale na Astry nedám dopustit!!!Málokteré auta jsou takhle spolehlivésmileys with beer

Re: Rozlišení ASTRY F od G
Autor: Deny (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2009 16:25

mozna,ze bych pri podrobnejsi prohlidce na nejaky ten lisej jeste prisel,ale v zadnem pripade na ni take nedam dopustit,na to ze ma 55kW,jezdi skvele,no ono take zalezi na tom,jak vysoko ma kazdy nasazenou latku,protoze pro nekoho muze byt pomaly i tryskac.Ja se drzim pri zemy a dojedu take.Ono prislovi Spechej pomalu ma sve opodstatneni.

Re: Rozlišení ASTRY F od G
Autor: Alfonzzz (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2009 13:25

moje astřička z polska 2001 nemá žádnou rez kromě dveří řidiče, ale to je tím že ot tam bylo bourané a jsou tam starší dveře.. ale co jsem si u nich povšiml tak lak stojí za hov*o, kapota už skoro nic moc a hlavně vyšisovaný zadek na boku auta, jinak spokojenost

Re: Rozlišení ASTRY F od G
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 01.06.2009 20:09

Alfonzzz> to mi nevykladej ze nerezne, koukni na spodky prednich blatniku, na spodky zadnich lemu a kdyz otevres vicko nadrze, tak koukni pod tu cernou gumu drinking smiley urcite neco najdes

Re: Rozlišení ASTRY F od G
Autor: Papez (IP zapsáno)
Datum: 02.06.2009 17:34

tak zrovna co ty pises mam ciste bez rzi mel by sis to dat dohromady at ti to tak nehnije:-Dsmileys with beer

Re: Rozlišení ASTRY F od G
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 02.06.2009 18:34

Papez> ted se resi prece dulezitejsi veci drinking smiley a ty by sis jeste taky par veci mel dat dohromady the finger smiley bez te zadni krytky je to jakesi cudnee smoking smiley

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******    ******    **        **     **   *******  
 **    **  **    **   **        **     **  **     ** 
 **        **         **        **     **  **        
 **        **   ****  **        **     **  ********  
 **        **    **   **        **     **  **     ** 
 **    **  **    **   **        **     **  **     ** 
  ******    ******    ********   *******    *******  
Powered by Phorum.