www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Nenastartoval...
Autor: Chocen (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 06:38

Ahoj všem!

Tak jsem asi absolvoval podobný zážitek, jako mnoho jiných řidičů.

Přesto, že jsem se podle mne na zimu dobře připravil (výměna chladicí kapaliny, oleje apod.), dnes ráno jsem "vysmrděl".

Po dvou dnech venku (garáž bohužel ještě nemám) mi to dnes ráno prostě nechytlo.

Ne že by byla primárně slabá baterka, snažila se (až do vyčerpání ;o)), ale nechytlo to.

Vrtá mi hlavou, zda je příčinou opravdu vystavení auta silnému mrazu po více jak 24 hodin (je u nás okolo -18) nebo jsem někde něco zanedbal...

Předpokládám, že další postup bude asi vyndat a nabít baterku, že? Co když se ale bude situace opakovat? Je možné, že měla baterka sice dost síly na protáčení startéru, ale už si moc nezajiskřila?

-------------------------------
Astra Caravan 1996, X16SZR

Re: Nenastartoval...
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 06:44

Baterka se nechá v servisu změřit, tak ji nech nabít, a zajeď do servisu a nech si ji změřit. Taster pozná jak na tom baterka je a pak hned uvidíš jestli byla jen málo nabitá, nebo je už po smrti.



Opel Kadett, 3dv. C16NZ, Jičín

Re: Nenastartoval...
Autor: Chocen (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 07:16

No, ještě takhle:

na té baterce je napsáno, že je bezúdržbová (teda je to německy, ale předpokládám, že je to ono) a nejsou na ní ani žádné takové ty špuntíky, co se při nabíjení odšroubovávají... Je to taková ta z obrázku v manuálu (stránka 124 tuším...).

Dá se to vůbec nabíjet?

Jaká je vlastně životnost baterky? Jestli se nemýlím, tak je tam snad od toho roku 96...

Každopádně až do dneška do rána nebyly problémy...

Re: Nenastartoval...
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 07:50

Každá baterka (v autě) se musí dát nabíjet. Za jízdy ti jí vlastně dobíjí auto samo, ale v zimě, když svítíš, máš puštěné vyhřívání zadního okna, sedaček, atd., baterka toho vlivem nízké teploty méně vydrží a dobíjení prostě nestíhá.
Baterie chce prostě občas dobít na normální nabíječce...

Re: Nenastartoval...
Autor: TomAs (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 07:50

No, příteli, měl jsem ve své Astře taky původní baterku (r.v.96) a celou dobu v poho. Jenže jednoho dne se rozhodla, že ji ta dřina už nebaví a odešla do věčných akumulátorových lovišť , zrovna když jsme s mladou potřebovali valit na úřad...jen tak mimochodem, bylo to v LÉTĚ a na parkovišti před fabrikou nikdo nikde. Baterka teda vydržela skoro 9 let, ale pak odešla naráz, bez předchozího upozornění. Takže radši ji vyměň dřív, než zůstaneš taky někde viset na parkovišti...bohužel, při -20 už to taková sranda není. Zdar
----------------------------------------------
Opel Astra F Caravan 1996, X1.6 SZR

Re: Nenastartoval...
Autor: Chocen (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 08:08

Jo, jak si to postupně probírám, asi koupím novou - ať je to na jistotu. Někde zůstat viset asi nestojí za to...

Jen tak mimochodem - jaký typ doporučujete? Nikdy jsem se do toho tak nějak neangažoval, ale teď zjišťuju, že je klasika, hybridní a celovápníková baterie.

U té poslední prý má být vyšší dobíjecí napětí, které prý starší vozy nezvládají....

Jako mně nejde o to ušetřit 2 kila, ale o spolehlivost...

Jakou vidíte ideální "sílu" baterie?

Re: Nenastartoval...
Autor: Chocen (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 08:31

Teď jsem se po okolí pídil, co by šlo koupit - zaujala mne Varta Blue dynamik 55 - je to dobrá volba?

Re: Nenastartoval...
Autor: Spiddy (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 08:39

Já zakoupil do své Astřičky 1.6 benzín original Opel 44 Ah, bezúdržbovka s magickým okem, nebyla laciná ( cca 2000 ) ale věřím, že vydrží opět těch 8 let jako ta předchozí, bez jediného zaváhání. Bratranec šetřílek koupil nějakou za 700 v Baumaxu a při prvním mrazíku šel pěšky... smiling smiley

Re: Nenastartoval...
Autor: Chocen (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 08:52

No, ta moje byla taky originál Opel - ovšem obávám se, že tam byla už od roku 96 - takže asi není divu, že odešla do křemíkového nebe...

Re: Nenastartoval...
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 09:40

Chocen: neco mi tu nleze pres rozum...pises ze baterka tocila az dotocila...jak dlouho tocila vlastne?
Aby jsi nekoupil baterku a pak zas jen chvili netocil nez ji vybijes :-)



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: Nenastartoval...
Autor: Gallo (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 09:48

to Jirka: Nevím co Ti neleze přez rozum. Já dnes taky nenastartoval ačkoli se baterka snažila točit. Při tom mrazu a slabší baterce zatuhlý motor prostě nenaskočil(-23°c) Včera při - 17°C jsem ho ještě horko těžko nastartoval.

Re: Nenastartoval...
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 09:53

Ale jistě ale z toho co pise chocen mi proste prislo ze mu baterka motorem tocila v pohode akorat ji oddelal dlouhym startem...



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Re: Nenastartoval...
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 09:59

Možná by bylo dobré někde sehnat kryt baterky, nebo ji do něčeho zabalit jako to mají nová auta



Opel Kadett, 3dv. C16NZ, Jičín

Re: Nenastartoval...
Autor: TomAs (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 11:46

Dobrá volba je i VARTA - Silver s magickým okem. Koupil jsem ji loni za nějakých 1.600,- Kč a náramně jsme se skamarádili :-) .Když si nejsem jistej, jak na tom je, mrknu na OKO, ono mrkne na mně, že je to O.K. nastartuju a jedu. Je to pořád lepší, než běhat s multimetrem kolem auta a měřit, kolik že toho tam ještě je. Mám 44Ah, 360 A startovací proud. Když jsem vybíral mezi ostatními výrobci, vyšla mně nejlépe poměr cena/výkon.

Re: Nenastartoval...
Autor: Spiddy (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 12:41

Pro neznalé - to magické oko hlásí výšku elektrolytu v baterii, a není to žádné světýlko ale pouze plexisklový kužel namočený v elektrolytu. Když je vše OK je ponořený do poloviny a vypadá jako to zmiňované oko.

Re: Nenastartoval...
Autor: kosta (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 15:41

ja koupil bosch silver 55ah+20% 430a za 1450kc nějaky vylepšeny jo a bezudržbova

Re: Nenastartoval...
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 16:17

Doporučuji Varta, Bosch, nebo Banner.



Opel Kadett, 3dv. C16NZ, Jičín

Re: Nenastartoval...
Autor: fouss (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 16:33

Při 15 - 20 stupních pod nulou má baterka maximálně 40% své kapacity.
Nezáleží na typu baterie, ale na teplotě. Večer vyndat z auta, nechat doma v předsíni a ráno při 20 pod nulou jsem nastartoval bez problémů.
Teda problém byl, dostat se do auta - zamrzlej zámek u řidiče.
Podcenil jsem přípravu na zimu - poučení pro příště!!

Re: Nenastartoval...
Autor: Konýček (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 18:33

aj ja dnes ráno bolo unás v Bratislave -20 stupňov štartér ledva točil a aj tak to nechytilo tak som išiel autobusom. Pritom včera to fičalo jak drak bude to asi tou zimou baterka stratila kapacitu.

Re: Nenastartoval...
Autor: Jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 22:34

když jste u těch zamrzlých zámkůůů..je na to nějakej fígl?Nemyslím teď vlastně zámek ale spíš ten mechanismus....zámkem točím v pohodě a rozmrazovač mi je na pí*u..když nemám sílu a odvahu tím klíčem hnout s tím zamykáním...



-------------------------------------------------------------------------------------------------
(Kadett C18NE - Vectra B X20XEV)

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **    **  **    **   ******    ******  
 **     **  ***   **  **   **   **    **  **    ** 
 **     **  ****  **  **  **    **        **       
 ********   ** ** **  *****     **        **       
 **         **  ****  **  **    **        **       
 **         **   ***  **   **   **    **  **    ** 
 **         **    **  **    **   ******    ******  
Powered by Phorum.