www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Nedokážu si vysvětlit
Autor: Pája (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 14:55

Zdravím pánové a jsem si vědom, že nejsem jediný, kdo má v těchto mrazech potíže s autem. Stalo se mi ale něco, co si nedokážu vysvětlit, tak si říkám víc hlav víc ví. Přítelkyně ráno vyrazila na cesty (Kadett C14NZ, najeto 160 tisíc km podotýkám udžovaný a pravidelně servisovaný) a z počátku všechno O.K. Jenže po ujetí cca 25km ještě ve městě ani netopil, ani se neohřál motor, začalo něco smrdět a přestal jet a nešel natočit. Asi za hodinu jsem dorazil na pomoc, a celkem bez problémů nastartoval. JENŽE: Otevřel jsem kapotu motor vypadal jakoby na něj vylila 0,5l oleje - polité víko ventilů a okolí včetně výfukového potrubí - to bylo to co smrdělo. O toho 0,5 litru oleje bylo míň v motoru. Celkem to souhlasilo. Nechal jsem umýt motor a s autem jezdí dál, vše se jeví v pořádku. Topení topí, motor se zahřeje. Doáže někdo vysvětlit co se stalo? Nejde mi to do hlavy. Kombinace: nízká teplata motoru i po 45 minutách jízdy po městě, topení netopí a to ani ťuk, politý motor olejem že to prosmradí celé auto jak se pálí na výfukovém potrubí, a z ničeho nic přestane jet a nejde natočit, za hodinu vše v pořádku. Předem děkuji a omlouvám se jestli to sem nepatří. P.

Re: Nedokážu si vysvětlit
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 15:03

Skoro bych rek, ze Te zamrzlo odvetravani olejovejch vyparu (hadice z vika ventilu do vzduchovyho filtru) cimz se to natlakovalo a vyhazelo olej zrejme vickem. No a kdyz to trosku rozmrzlo, tak ten sajrajt (olej s vodou) to z hadice vytlacil do vstriku a tim to chciplo a neslo natocit.

Re: Nedokážu si vysvětlit
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 15:12

Jeste k tomu mozna bylo pricpany i topeni kouskama ledu, nebo hodne hustou chladici kapalinou (ledovou tristi)...
Proste zima dava nasim autickum poradne na prd*el...:-(

Re: Nedokážu si vysvětlit
Autor: pája (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 15:18

Stando, klobouk dolů, to mě nenapadlo, to zní velmi logicky. Je to ale možné, že by v té odvětrávací hadici bylo tolik sajrajtu? A není ta černá bakule z které ta hadice vychází ještě nejaký filtr?? Nedá se třeba nějak čistit? P.

Re: Nedokážu si vysvětlit
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 16:41

Nevim jako bakuli myslis, ale filtr je samozrejme ve viku ventilu, kterej byva taky hodne zasr*nej a kolikrat tolik ze to pres nej vubec neprochazi.
Jinak v ty hadici ted v zime toho muze bejt opravdu dost, pokud jezdis kratky trasy a auto se dostatecne neohreje. Sundej ji a uvidis co z toho vytece a mozna by ani nebylo od veci treba benzinem umejt i ten talir kde je filtr a kam ta hadice usti.

Re: Nedokážu si vysvětlit
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 17:01

Mě dneska při -20°C auto taky netopilo, teploměr ukazoval normálně, ale nic. Odpoledne to bylo už OK. Tak jsem vypustil expanzku, dolil 1litr čistého fridexu, projel jsem to a uvidim jestli to rano bude topit.
Z největší pravděpodobností málo nemrznoucí kapaliny a krystalky ledu mi nepustily vodu do topení.



Opel Kadett, 3dv. C16NZ, Jičín

Re: Nedokážu si vysvětlit
Autor: Chozze (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2006 17:33

Dík. Chozze



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********         **  **    **  **    **  **     ** 
 **     **        **  **   **    **  **   **     ** 
 **     **        **  **  **      ****    **     ** 
 **     **        **  *****        **     **     ** 
 **     **  **    **  **  **       **     **     ** 
 **     **  **    **  **   **      **     **     ** 
 ********    ******   **    **     **      *******  
Powered by Phorum.