www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
čím to je?
Autor: Pepíno (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 10:37

Prosím o radu. čím to je,že mi třeba teplota za pár minut vyleze nad 90,pak rychle klesne pod 90...pomalu stoupá na klasických 90 a něco chvíli se tam drží a potom třeba vyleze i na 95-98 tam se chvíli drží...prostě si ta ručička lítá nahoru a dolů jak se jí zachce.Mám podezření na čidlo teploty chladící kapaliny? Nebo to je termostat?Předem díky ;-)

Re: čím to je?
Autor: Pepíno (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 10:55

Zapomněl jsem dodat,že těsnění pod palicí je nový a při tý teplotě kolem 100 se an hadicích dala udržet ruka...Takže teplotu to ukazovalo špatně;-)

Re: čím to je?
Autor: TomAs (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 11:38

Řekl bych, že to je normální funkce termostatu, kdy přepouští vodu z chladiče do motoru a zpět. Zvlášť v tomhle počasí se voda v chladiči okamžitě zchladí a jak valí zpátky, tak to musí s rafikou teploty zákonitě "házet". Všiml jsem si, že mně ted ručička teploty lítá taky víc než v létě. Ale možná se pletu, takže mě klidně opravte. Tož tak...

Re: čím to je?
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 11:59

Je dobré v zime dať pred chladič nejaký kartón aby sa voda neochladzovala veľmi

Re: čím to je?
Autor: Svaťa X18XE1 (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 15:37

Taé to může být v zaoxydovyných kontaktech přívodů do palubní desky...

Re: čím to je?
Autor: Karel IV (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 18:16

To TomAs:Mně to dělá teď v těch mrazech to samé a myslím si to co ty popisuješ.

To paša: Myslím,že karton před chladič není to pravé řešení.To už je teď dávno středověk:-)

Re: čím to je?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 19:11

Karle neni to stredovek. Jde o to, ze se celkove motor lip a rychlejc v techdle mrazech zahriva. Ja osobne karton pred chladicem vozim skoro celou zimu i pres to, ze s termostatem absolutne zadny problemy nemam a kdyz holt se to trosku vic ohreje, tak od toho je tam ventilator, kterej tomu pomuze. Samozrejme nemam zakrytej chladic celej, ale tak ze 3/4.

Re: čím to je?
Autor: Karel IV (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 19:38

Stando já mluvil spíš za sebe.Zkoušel sem ten karton u mých dřívějších aut a vždycky sem to uvařil.Výjimkou je snad jen Škůdka.Abych se přiznal,já dnešním motorům a veškeré té elektronice kolem moc nerozumím,ale myslím,že s kartonem před chladičem moc výrobců nepočítá:-)Takže se už počítá s provozem při nízkých teplotách.

Astra Caravan 98

X 16 SZR

Re: čím to je?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 20:16

Jo to je jasny ze vyrobci s zadnou krabici pred chladicem nepocitaji :-) Me jen rve srdce v techdle mrazech vubec vyjizdet a vzhledem k tomu ze jezdim cca 7 km do prace tak ten karton opravdu pomuze motoru rychlejc se ohrat.

Re: čím to je?
Autor: Karel IV (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 20:26

Tak na tom něco bude.Já jezdím do práce 12km a zahřeje se za polovinou jízdy.Ale cpát se mně za masku papír moc nechce.

Re: čím to je?
Autor: Tondach-C16SE (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 20:29

Jezdím taky bez,NO problem.Ale to jen sám za sebe.Kdysi jsem na Fiatu nebyl schopen sundat dečku ani v létě a uchladil to taky.Ale teplota mi tedy nijak nekolísá,ani teď,v mrazech.Jen když vyhodím kvalt z kopce,trochu poklesne.

Re: čím to je?
Autor: Karel IV (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 20:47

Možná budu zase trapný,ale vyhazovat kvalt z kopce.........to je středověk:-)Vždyť je dokázané,že nic neušetříš.A navíc,když brzdíš motorem,tak nemusíš přibrzďovat brzdama,nezahřívá se brzdová kapalina až do varu a nezavzdušňuje se ti brzdový systém.Toliko oborník,ale ne já.A ješťe si víc zžitý s autem a máš rychlejší reakce,než když pustíš bezhlavě auto z kopce.

Astra Caravan 98

X 16 SZR

Re: čím to je?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 20:50

Jen dodam ze pri jizde z kopce se zarazenym kvaltem u auta se vstrikovanim, kdy otacky neklesnou pod cca 1500 je spotreba 0.0 litru. Na neutral se pohybuje kolem 1.0 - 1.5 litru/hodinu (podle obsahu motoru).

Re: čím to je?
Autor: Karel IV (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 20:57

To Standa.Ještě sem vyčetl takovou radu:jakou rychlost máš zařazenou do kopce,tokovou použij i z kopce.Ale to platí asi jen v horách,kdy jednou jedeš z kopce a hned zas do kopce.

Re: čím to je?
Autor: Tondach-C16SE (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 21:31

Nazdar profíci,když jsem napsal,že pokles teploty je pouze když vyhodím kvalt z kopce,nepsal jsem,že jezdím z vyhozeným kvaltem z kopce.A už vůbec ne proto,abych šetřil palivo.Spotřeba na neutrál dle MID je 0,8-1,2l/h,při studeném více,to dá rozum.Já si jezdím podle filozofie,že nejlepší je plynulost jízdy,tedy ani zbytečně nebrzdit,ani šlapat hodně na plyn,pokud to dopravní situace umožňuje.Tedy chci říci,že upřednostňovat spotřebu před bezpečností může jen blázen.A mně už není ani 20,ani si nemusím nic dokazovat a taky mám v Astře manželku,2děti a psa.A na to vždy pamatuji.

Re: čím to je?
Autor: Karel IV (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 21:36

Tak se nečerti,koupím ti lízátko:-)To víš,každý se tu chce vyjádřit a dát do placu zaručené rady.

Astra Caravan 98

X 16 SZR

Re: čím to je?
Autor: Zdeněk. (IP zapsáno)
Datum: 26.01.2006 05:25

To Tondach: Nekecej, ze jsi starsi nez Hradcany a ke vsemu pamytujes Semika jako hribe...:-))))))))))

Re: čím to je?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.01.2006 07:41

To Karel : Karle to je stary, sice nepsany, ale zakladni pravidlo kdyz jezdis nakladakem. Jak do kopce, tak z kopce, ale tam to zase neni kvuli spotrebe. Navic v zakone se primo pise ze s nakladakem (obrazne) se musi jet z kopce se zarazenym rychlotnim stupnem.

Re: čím to je?
Autor: Karel IV (IP zapsáno)
Datum: 26.01.2006 18:59

To Standa:Na vojně sem jezdil se vším co nebylo vyšší než třípatrový dům a vozil sem rakety země-vzduch,takže tohle moc dobře znám.A možná proto,možná ze zvyku jezdím tak i v osobáku.


Astra Caravan 98

X 16 SZR

Re: čím to je?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 27.01.2006 06:29

Jo jo, dobre delas synu :-) Taky jsem byl na vojne u raketovyho pluku..:-)

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **    **   *******   **      **  **      ** 
    **     **   **   **     **  **  **  **  **  **  ** 
    **     **  **    **     **  **  **  **  **  **  ** 
    **     *****      ********  **  **  **  **  **  ** 
    **     **  **           **  **  **  **  **  **  ** 
    **     **   **   **     **  **  **  **  **  **  ** 
    **     **    **   *******    ***  ***    ***  ***  
Powered by Phorum.