www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
spor - dotaz/rada
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 14.08.2009 21:44

Zdravim hosi, chtel bych se poinformovat ohledne vraceni zakoupeneho zbozi pres inzerci. Na sbazaru jsem nabizel brzdy z Astry [ostatni-dily-prislusenstvi.sbazar.cz] Ozvala se nejaka pani, ze ma o bzrdy zajem, neptala se na nic.. na opotrebeni, na dalsi foto, na nic proste. Rekla at navrhnu cenu, navrhl jsem 500,- za desticky, 500,- 1ks/kotouce a 500,- 1ks/brzdice. Cili 2500,-. Pani souhlasila a chtela to na dobirku, tak jsem to zabalil a poslal.. cekal jsem tyden a uz jsem psal upozorneni na zasilku, nakonec si to tedy vyzvedla a po 3 dnech mi volala... tvrdila mi ze to nejsou ATE brzdice, ze to jsou GM.. nacez jsem ji vysvetlil ze GM jsou takove, co ma na kadettu.. tak na me vytahla to, ze foto neodpovida stavu.. jistze kdyz na foto jsou focene hned po koupi, to ale i uplnemu lajkovi musi dojit, a kdyz ne nikomu nic nebrani se na to zeptat, a dal reklamovala ze jsou pry opryskane.. i tohle jsem zduvodnil, ze brzdice jsou nejakych 12 let stare, a barva kterou jsem z vlastni iniciativy daval pred rokem je otukana od kaminku, to uz je zretelne z fotky.. takze mi rekla ze zbozi z techto duvodu chce vratit, ale ja jsem s tim nesouhlasil, protoze brzdy byly 100% funkcni, brzdice netekly, kotouce nemeli zadnou hranu, a desticky byly uplne jak nove.. Cili pani mluvila uplne z cesty, reklamovala uplne nesmysly, cela zalezitost mi pripadala jako podvod, aby mi do krabice mohla dat cihlicku a za tech 2500 poslat. Tak jsem se chtel poinformovat co se da v tehle veci delat, a kdo muze takovy spor vyhrat. Preferuju ferove jednani, samozrejme ze kdyby stav neodpovidal cene, bylo by tam nejake poskozeni.. neco by nebylo v poradku.. a neseznamil bych s tim kupujiciho.. o tom neni reci, to bych reklamaci uznal, ale ne z takovych nesmyslnych duvodu, ktere mi vnucovala za kazdou cenu. Takze me zajima kam se dotycna muze obratit, a jak nejaky takovy spor muze probihat. diky drinking smiley

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: spor - dotaz/rada
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 14.08.2009 22:40

Čus!
Todle je evergreen všech dobírek a nákupů na aukru thumbs up...

Mno z mého pohledu je kapičku zavádějící dát do inzerátu fotky nových věcí winking smiley- tak jaks je dával na auto. Myslím, že v inzerátu by měla být fotka aktuální - tj. jak to bude vypadat, až otevřeš doma natěšený krabici smoking smiley...

Druhá věc je, že si ta ženská neřekla o víc info - popř. aktuální fotku. Asi přehlídla info, že je to 10 měsíců starý. Doma to otevřela a našla tam orezlý kotouče (po 10. měsících provozu je to normálka winking smiley ) a zašlý, od kamínků odrbaný žlutý třmeny... takže to prostě nevypadalo jako z těch fotek a ona si začla hledat důvody, proč ti to vrátit. Na jednu stranu se jí nedivim, ne druhou je to kapku její blbost.

Mno a ty máš teď v podstatě čtyř možnosti...

1) nejférovější mi přijde možnost dohodnout se třeba na nějaký menší slevě - pošleš jí třeba cca čtyři stovky, ona bude spokojená, že to má levnějc a tebe to neposere a budeš od ní mít pokoj.

2) vrátíš jí všecky prachy - ale to bych nedělal - s tou cihličkou v balíčku to není zase až tak od věciwinking smiley.

3)budeš jí ignorovat - což taky není úplně rozumný, poněvadž jednak je to svinstvo a jednak nevíš, kde jí pak někdy můžeš potkat apod.

4) budete se handrkovat. Tady strašně záleží na tom, cos jí řekl nebo napsal o zboží - ale víceméně je to slovo proti slovu. No a ženská má tři možnosti...
a)pošle tě do prdele a v duchu tě prokleje,
b)osobně za tebou přijede s třema bráchama, nebo ti dojede objet káru pětikačkou smiling bouncing smiley,
c)může na tebe podat žalobu k občanskoprávnímu soudu ve věci odstoupení od kupní smlouvy z důvodu, že zakoupený předmět neodpovídá stavu jaký byl v popisu - ale to bych viděl jako dost nepravděpodobný - musela by mít znaleckej posudek, kterej vyjde kolem 2000 , navíc podání žaloby vyjde na 800,- pokud není sociální případ, ty to maj zadarmo...
No a tady už pak záleží na tom, jak rozhodne samosoudce - kdo prohraje, platí pak soudní poplatky a ty tak cca 2x převyšují těch 2500,- je to podle počtu stání - Moje přítulka dělá u soudu a podobný žaloby tam mají pořád, to by ses občas až zasmál, o co jsou lidi schopný se žalovat grinning smiley...

Takže tak smileys with beer....



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil JardaGSi (14.08.2009 22:42)

Re: spor - dotaz/rada
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2009 06:57

Já osobně si myslím, že byla fakt blbost dávat tam obrázky nových kotoučů. Měla tam být fotka nynějšího stavu. Jinak ale v inzerátu píšeš:

"Jedná se 10měs. starý komplet," +

v popisku máš jasně napsáno: "Použité zboží"

Paní bych napsal, že uznáváš že jsi měl dát zřejmě fotky aktuálního stavu a že jsi ochotný jí dát tedy slevu dejme tomu 250Kč na barvu na ty brzdiče. Co se týká opotřebení nemá nárok, protože v inzerátu se jasně píše "10měs staré". (Ten inzerát si ale schovej pro každé případy!! (printscreen atd..).

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: spor - dotaz/rada
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2009 19:47

Hoši díky, mimochodem ta paní věděla moc dobře, že jsou 10m staré.. jen si je po tom roce představovala jako na fotce, bohužel jsem tam dal foto hned po koupi a nasazení a vůbec mi nedošlo, že to někdo pochopí jako aktual foto.. to foto tam je hlavně proto, aby si každý představil o jaké brzdiče, kotouče a destičky jedná. A kdo do toho trošku dělá, tak musí moc dobře vědět jak brzdy po roce vypadaj. Takže paní prostě reklamovala jen vzhled, a tvrdila mi, že to jsou GM třmeny a nejsou z Astry. O nějaké slevě se nechtěla vůbec bavit, takže bohužel. Celý balíček rozhodně brát zpátky nebudu. Dobrá tak počkám co z toho vyleze, a dám vědet. Kupodivu ale to byl jen 1 letefonát, ve kterém jsem reklamaci zamítl, a od té doby nic. smiling smiley

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: spor - dotaz/rada
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2009 04:43

Nj co naděláš.. je to její chyby že si nepřečetla pořádně inzerát! na webu je sspousta takvých inzerátů jde někdo něco nabízí je utoho jasně napsáno že se jedná o použité zboží ale fotka je třeba stažená odjinud a je na ní zboží nové...

Něco jiného by bylo kdyby na to člověk neupozornil, že se jedná o použité zboží, ale to ty jsi udělal. na tvém míste bych měl už svědomí čisté.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: spor - dotaz/rada
Autor: spendla (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2009 12:46

bud rad ze to tak dopadlo
pokud to rikam dobre pokud koupis zbozi mimo kameny obchod (net...)muzes jej bez udani duvodu do 14 dni vratit
ale treba to plati jen pri novem zbozi
good luck



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **        ********  ********   *******         ** 
 **        **    **     **     **     **        ** 
 **            **       **     **     **        ** 
 **           **        **      ********        ** 
 **          **         **            **  **    ** 
 **          **         **     **     **  **    ** 
 ********    **         **      *******    ******  
Powered by Phorum.