www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
generalka
Autor: ZDENEK72 (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2009 06:25

ahoj lidi mam opla astru 1.7 tdi roku 93 chci novej lak a generalku motoru poradite kde mi to udelaji a jaka je cena?

Re: generalka
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2009 08:49

nevim co zamejšlíš, ale GO se dělá když fakt potřeba ale připrav si tak 50tis a kde to udělaj záleží taky odkud seš :-)

Re: generalka
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2009 09:44

hele neznám sice tvé důvody proč chceš generálkovat tak starý auto ale fakt to není rentabilní! uděláš lépe pokud si koupíš jiné novější - byť třeba se sejným motorem a to původní použiješ jako zdroj ND nebo ho na ně prodáš...

pokud ovšem k němu máš vstah a není ti líto peněz - lak se dělá cca 25-35tis + 15tis GO motoru (kdyby jsi chtěl generálkovat i turbo tak to samotné vyjde na cca 15tis (special turbo hodonín) nebo sehnat z vraku za cca 10tis (astra G) + 1rok záruka

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: generalka
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2009 10:28

Gizmo:
Mno, úplná GO motoru za 15tis. už není ani optimismus, ale utopiewinking smiley...

Re: generalka
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2009 10:38

jasně ale vycházejme s toho, že si práci bude dělat sám. Jinak je samo že se nedoplatí...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: generalka
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2009 10:54

Gizmo:
O práci ani tak nejde, ale výbrus motoru (vybroušení a vyhonování) si doma neuděláš, vačky si taky nepřebrousíš (lapování a superfiniš), ventilová sedla si možná doma uděláš, ale hlavu nesrovnáš ani náhodou...
No a kde máš materiál?
Vem si jenom kolik vyjde sada atypických šál ke klice, o číslo větší písty a kruhy, sada těsnění, díly do hlavy,nový rozvody...

Re: generalka
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2009 08:43

to je fakt takvé věci si sám neuděláš ale materiálově by se dalo s odřenýma ušima do těch 15tis na motor vyjít :-)

Je fakt lepší si raději sehnat jiný ucházející motor! na vraku se jich válí spousty... Chce to jen hledat.

Re: generalka
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2009 13:21

nj prava nemyslel jsem zrovna na tohle co je potřeba udělat a doma to rozhodně člověk neudělá.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: generalka
Autor: ZDENEK72 (IP zapsáno)
Datum: 27.08.2009 22:30

Jsem z Litvinova a nemam moc rezavy auto je spolehlive ajezdi to dobre jen to ranni stratovani je spatne svicky jsou nove pak to startuje normalne bez zhaveni.penize na nove nemam.ale toho opla co mam se mi nechce prodavat je fajn oblibil jsem si ho.tak proto jsem se ptal na generalku.

Re: generalka
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 28.08.2009 12:16

žhaví ti to pokaždý - bez toho by jsi to nenatočil!
Teda natočil ale po x pokusech...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (28.08.2009 12:16)

Re: generalka
Autor: lukybraby (IP zapsáno)
Datum: 12.02.2010 12:45

Zdravím. Mám Astru 1,6 16V a jako téměř všechny tyto motory se mi začíná s.át. Tudíž uvažuji o prodeji a přemýšlím, co pořídit po ní. Nic kloudnýho mi nenapadá a proto jsem dostal nápad "vymazlit" si Kadetta s tím, že to bude taková srdcovka.
Takže: Je to bílej 5 dv. kombík z roku 1988 s motorizací C16NZ. Najeto má cca 160 000 km, čemuž můžu věřit (šéf ho koupil ze Švýcarska po 1. majitelce a po šéfovi to mám já). MOTOR je v dobrym stavu a tudíž téměř žádnou opravu nepotřebuje. Bohužel KAROSERIE kvete, podlaha pod spolujezdcem je pryč a místo ní tam je jakási deska. Prahy tam jsou asi 5 let, takže zatím není třeba měnit (i když možná pro lepší pocit jo). Dále by bylo třeba nových předních blatníků, zadní lemy, pár kosmetických úprav na několika (hodně) místech a nakonec komplet lak. Nebo sehnat něco s lepší kastlí a udělat přestavbu. PODVOZEK jakž takž ujde, ale nechal bych to všechno zkontrolovat a opravovalo by se dle potřeby (tlumiče určitě vyměnit atd.). BRZDY jsou v žalostnym stavu, takže komplet všechno vyměnit.
Co se práce týče, přípravu na GO karoserie bych udělal sám, kytování, broušení a jiný drobný opravy též. Zbytek bych nechal radši udělat, i když s ledasčím bych si určitě rady věděl. Náhradní díly by mohly být směsice nových i použitých (mám možnost levně sehnat).
Moje otázka zní: Kolik by to cca stálo a kde to nechat udělat (bydlím u Plzně)? Je to jen nápad z nouze, takže ho berte prosím s rezervou:-) Úvaha byla taková, že když koupím ojetinu třeba za 100 000 Kč, může se taky kazit a peníze budou jenom lítat. Navíc s prostorností Kadetta jsem spokojenej a co do jízdních vlastností a výkonu, tady se leccos nechá upravit. Takových "starých" aut bude v budoucnosti ubývat, takže bych nezapadal do davu koktávek, fóbií a podobných vozítek. Kaďourům zdar:-)

Re: generalka
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 12.02.2010 12:48

Napis mi na mail a muzeme se nekdy v Plzni sejit a popovidat si o tom.
Timhle zpusobem mam rozdelaneho Kadetta uz 3 roky a muzu rict, ze je to prace jak na kostele... O penezich nemluvim i kdyz si delam vsechno sam.

Re: generalka
Autor: lukybraby (IP zapsáno)
Datum: 12.02.2010 16:58

Standa: No zatím to je jen plán, ale tý práce asi bude fakt dost... Navíc právě peníze jsou to, co mi nejvíc chybí. Uvidíme:-)

Re: generalka
Autor: flecmen (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2014 13:03

Abych nezakládal nové téma, budu pokračovat zde. Měl bych dotaz na zkušenější motoráře, i když jsem už pár generáklek úspěšně udělal (kompletních, ne jen hlavu, jak si mnozí myslí, že udělat hlavu je generálka...), chci teď zkusit trochu laborovat a s tím si nejsem jistý. Čeká mě gerálka na Astře f 1.4 a dostal jsem pokušení z toho udělat 1,6ku. Mechanicky je to jednoduché, jiná klika jiné písty, hlava zůstane, bude větší komprese, ale to snad nebude problém, auto jezdí na LPG, to to zkousne. ALe co s řízením? Poradí si řídící jednotka s malým navýšením oběmu? Vím, že už by nebyl problém porohodit i komplet kabeláž a ECU, jenže ta 1,4ka je vícebod - C14SE a udělat z toho 1,6ku jednobod nechci. A proč dělat harakiri a nedat tam rovnou 1,6ku? Kvůli typu motoru, chci to mít košer a nemám chuť se dohadovat na STK, že je tam něco jiného. Věděl by někdo ze zkušených, prosím ?
Dík, Martin.

Re: generalka
Autor: bmwm3 (IP zapsáno)
Datum: 09.10.2014 08:28

Ahoj,
Já jsem se už s přestavbami a laděním jednotek docela natrápil.
Jediné, co Ti poradím, je koupit si prostě silnější auto.
Dokud to není NEZBYTNĚ nutné, nezasahoval bych do továrních řešení, věř mi, vždycky se Ti to vrátí do xichtu. Oni mají inženýry, technologie, testování, ty nemáš doma v podstatě ani jedno z toho.

Ohledně generálky motoru, rád bych i Tobě poradil, aby jsi se na to vykašlal a to z vysoka, nebo se tam utopíš, zcela jistě.

Chtěl jsem na svém autě udělat generálku (vyměny ložisek, naleštění kliky, pístní kroužky, gufera, srovnání hlav - V8, těsnění celého motoru), žádné práce s blokem, atd. a to mi to naceňoval můj kamarád [www.autoindividual.cz] a říkal okolo 100 000 vč. práce a materiálů. Když tedy vezmu, že máš dvakrát menší motor, tak počítej 50 000. Za tyhle peníze koupíš novější astru v benzínu najeto do 100 000, dáš do toho LPG a jsi s náklady, kde jsi byl, možná ještě níže..



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **   ******          **  **      **   ******  
  **  **   **    **         **  **  **  **  **    ** 
   ****    **               **  **  **  **  **       
    **     **   ****        **  **  **  **  **       
    **     **    **   **    **  **  **  **  **       
    **     **    **   **    **  **  **  **  **    ** 
    **      ******     ******    ***  ***    ******  
Powered by Phorum.