www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
náhradní díly
Autor: robček (IP zapsáno)
Datum: 17.02.2006 21:46

čau lidi kde nejlíp nakupovat náhradní díly na oplíka Kladno a okolí

Re: náhradní díly
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2006 00:28

Na Sítný u Vinše,nebo Ti je obědnaj i v servisech, třeba v ulici Železničářů(kousek od Čsad)ale nevím jak se ten servis jmenuje.V týdnu otevřely velkou prodejnu na kraji Kralup,když jedeš od Slatiny a Olovnice.

Re: náhradní díly
Autor: robček (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2006 08:29

Broučku díky zdraví robček

Re: náhradní díly
Autor: jnervik (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2008 09:26

Astra f C16NZ/caravan/93.11
Zdarec opláci.Moje drahá modrá střela dostala půsu od autobusu na čůmáček.Vydržela co se dalo ,ale pár náhradních dílů potřebuje.Hlavní věci jsem sehnal ,avšak problem je maska s ostřikovači ,předem oznamuji autokelly,opel zralý ,elit nemají .Proto prosím o pomoc kde se dá sehnat.Moc díky za nás oba.

Re: náhradní díly
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2008 12:19

A co www.mjauto.cz ?A nebo přímo u OPLA. Většina dodavatelů,když nemá na skladě,tak objednávají přímo z Německa

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: náhradní díly
Autor: jnervik (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2008 12:41

Díky za odkaz ,zralý tvrdí ,že je autorizovaný servis opel a bohužel masku v katalogu nemá.Každopádně ještě jednou díky.

Re: náhradní díly
Autor: E M I L (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2008 20:23

[www.elitecat.cz]

Nevíte, proč se nelze zaregistrovat na [www.elitecat.cz] ?
Chci si objednat náhradní díly..

:-(

Re: náhradní díly
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 24.11.2008 10:37

Do elitu se můžou zaregistrovat použe majitelé živnosťáku na provádění oprav (teda alespoň tak to bylo za mě)...takže pokud jsi běžný smrtelník, musíš nacapkat na prodejnu a koupit ihned na místě:-)!

Re: náhradní díly
Autor: Kychot (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2009 08:06

Často někdo odpoví, že se něco musí (nebo je lepší) koupit origoš u Opla, ale kde? Při studování Oplovských stránek jsem pochopil, že Opel prodává ty díly jen dealerům, jejichž seznam je na:
[dily.opel.cz]

A ti dealeři to prodávají jen autorizovaným servisům, takže musím jít tam, oni to objednají (když to nemají skladem) a až jim to Opel pošle, tak si k tomu něco přirazí a prodají mi to? Anebo mi to vymění sami a připočítají si k tomu práci? Nebo jak to chodí? Nebo je ještě nějaká jiná cesta, nějaká prodejna, kde ty origo ND shánět? (Konkrétně v Praze.)

Co se týče autorizovaných servisů v Praze, podle [www.firmy.cz] mi přijde, že to budou asi tyhle servisy:

* Autocentrum Dojáček, spol. s r.o.
* PAJER SERVIS - servis OPEL
* Autotechnik Zralý, s.r.o.
* Miroslav Vít - Auto Vít
* Beta - Cars, s.r.o.

A z nich jenom Beta - Cars, s.r.o. Zenklova uvádí, že ty ND také prodává.

Anebo jsem to blbě pochopil a prodají mi to ti všichni, co jsou na seznamu na [dily.opel.cz]

Můžete se podělit o své zkušenosti, kde to nejlépe nakupovat?

Re: náhradní díly
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2009 09:59

Pokud jsem pochopil dobře tvůj dotaz, tak autorizák přímo opel prodává i normálně díly... to to ti jde? třeba Opel Morava Olomouc naprosto bez problémů... (až na ty ceny...) Prostš přijdeš řekneš co potřebuješ oni objednají z D nebo pokud mají na skladě ihned prodají. (Ale ta cena! třeba příklad za všechny: Obyčejná záslepka přepadu na odstřikovací trysku na nafťáka - Opel 79kč obyč obchod s ND díly 7Kč!!) a tak je to se vším pokud není zrovna "akce" angry smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: náhradní díly
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2009 11:00

Kychot:
Pokud jsi z Prahy, nejlepší je zajít ke Zralému - tj. buď na Pankrác nebo do Stodůlek. Koupíš tam veškerý ND na všechny typy Opelů (tedy ty, které ještě jsou v Evropském skladu).

Běžné díly jako těsnění, spotřební díly jako různé pružinky, oleje, brzdy apod., mají ihned skladem, co nemají objednají z Německa do druhého pracovního dne - specialitky se objednávají až v Rotterdamu (evropský sklad) - ty chodí tak do třetího pracovního dne. Koupíš tam u něj i druhovýrobu.

Objednávka se pochopitelně děje oproti záloze (ani se jim nedivím winking smiley )...

Souhlasím, že z některých cen se ti postaví chlupy na zádech a chodidla sevřou v pěst smiling bouncing smiley, bohužel jsou ale díly, které se jako aftermarket nevyrábí a není jiná cesta...

Jinak z vlastní zkušenosti mohu říct, že jednání mají velice solidní a i když si přijdeš objednat třeba blbý originál plastový čep na 30let starýho Oplíka v ceně asi 10 korun rádi ti ho ochotně a s úsměvem na tváři objednají thumbs down!!!

Re: náhradní díly
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2009 12:22

jo objednají le taky si to nechají pořádně zapltit... Ale co už člověk který to potřebuje nadělá.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: náhradní díly
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 31.10.2009 15:06

Gizmo:
Tak ono takhle, pokud si objednáš díl v pytlíku s hologramem GM jsou ceny docela jasně daný po celý ČR ;-) - to si GM hlídaj. Když jsem kdysi sháněl AGR na sestřinu Omegu B, tak jsem mailem poptal asi 15 obchodů po celý ČR - cena se lišila nejvíc o 80Kč při ceně dílu cca 5500,-...

Re: náhradní díly
Autor: wadass (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2009 02:56

Mám dobré zkušenosti na www.autosen.cz . Jsou přímo v Kladně !

Re: náhradní díly
Autor: jiří vališ (IP zapsáno)
Datum: 03.12.2009 11:52

Typ na náhr.díl za dobrou cenu: tlumič výfuku na ASTRU 1.6 16V + spona + poštovný do Prahy celkem 934 Kč od Autodíly Pema Paskov.V pondělí mi přišel,pěkně udělanej,perfektně sedí.Mám foto,kdyby byl zájem tak ho sem umístím.

Re: náhradní díly
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 03.12.2009 12:39

Cena pěkná, ale odpovídá tomu i kvalita. Už jsem pár těchhle polských výfuků prodal a po roce se mi to pomalu začíná vracet jak bumerang.Pasovat pasují,vzhled taky není nejhorší, ale kvalita materiálu mizerná. Jak mi říkal jeden mechanik "rezne to pod rukama" a jiný "po roce vpadá jak po 4 letech provozu". Obzvláště teda značky MARIX a EDEX ... Zase na druhou stranu je to alternativa pro toho, kdo chce levně koupit, má čas si ten výfuk před montáží natřít a sem tam věnovat nějaký čas údržbě. Jinak takový výfuk se od dodavatele kupuje za cca 400,-, takže prodat ho za 900,- není zas tak lidumilná cena. Na čem si dnes člověk může přihodit 100% marže, že ano the finger smiley
Aby se do mě zase někdo nepustil, že kritizuju,v zásadě proti levným věcem nic nemám a dokonce ho mám použitý na svém vlastním autě, kde se výfuk totálně předělával s nejistým výsledkem a nechtěl jsem do toho valit prachy. Ale před montáží doporučuju odmastit, nastříkat kvalitním teplu odolným základem a ještě nějakou vrchní barvou. Já zvolil bílou, protože na té je koroze hned vidět a dá se zavčas zlikvidovat.Takže jestli sem chceš hodit foto, tak nejlíp dvě najednou. Jednu před montáží a druhou po roce smileys with beer

Re: náhradní díly
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2009 12:16

3 rokem koncak POLMOSTROW a zadny problem - zadne upravy pred montazi. Taky levny polak.

Re: náhradní díly
Autor: jiří vališ (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2009 20:40

Tušil jsem že nějaká taková reakce přijde,ale upozornil bych jen že moje Astra r.v. 2000 je stejně dělaná v Polsku,mám na něj 3 roky záruku(tak asi počítaj že vydrží,ne),vyměním si ho sám v garáži za hodinu,a než bych dával za Bosal přes dva tisíce,to radši koupím levnej.A cena V Praze neexistuje tento vejfuk pod 1300 Kč.
Takže říkat že 900 je hodně(s poštovným,sponou) je trochu mimo mísu.Já bych spíš s Tebou polemizoval,jetli se vůbec vyplatí se patlat s nějakýma nátěrama,který se stejně odloupnou,nehledě na cenu barvy.Já bych zase chtěl vidět tu Tvou bílou barvu po roce!Tak zdar.

Re: náhradní díly
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2009 21:25

Zase někdo, kdo si to moc bere osobně. smiling smiley Je to věc názoru, já osobně bych si připlatil 400,- za výfuk v Praze, protože bych měl kde případnou reklamaci uplatnit. 3 roky záruky ti dá dnes kdekdo, obzvláště internetový obchod 400km od Prahy, který počítá s tím, že nikdo kvůli výfuku za 900,- nebude za 2 roky uplatňovat složitě a nákladně reklamaci. Myslím tím náklady za zaslání zpět prodejci. Nehledě na to, že ji klidně shodí ze stolu, protože nikdo tam osobně nepojede stovky kilometrů a nebude jim tam tím výfukem třískat o stůl hot smiley
Já jsem jen nepochopil smysl tvého příspěvku. Kdo dnes chce a má čas nad tím špekulovat, tak levný díl na netu najde. A ukazovat všem,jak vypadá nový výfuk na Astru mi příjde jako pitomost.
Co se týká toho mého "poláka", mám ho na Omeze a namontovaný je asi od jara, tak jestli si vzpomenu, můžem si někdy v březnu vyměnit fotky. A už se nečil smileys with beer

Re: náhradní díly
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2009 12:08

D.J.
Člověče, poslední dobou mi přijde, že i Bosal snad zřídil nějakou filiálku v Polsku či Rumunsku, poněvadž poslední dobou některé výfuky od nich, co se mi dostaly do pacek byly dost zoufalé a bohužel za standartní Bosal ceny sad smiley...

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **     **  ********   ********   **     ** 
 **     **  ***   ***  **     **  **     **  **     ** 
 **         **** ****  **     **  **     **  **     ** 
 ********   ** *** **  **     **  ********   **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **          **   **  
 **     **  **     **  **     **  **           ** **   
  *******   **     **  ********   **            ***    
Powered by Phorum.