www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
čepičky ventilků
Autor: belly (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2006 15:25

ahoj chlapci, už poněkolikáté se mi stalo, že mi někdo ukradl čepičky z ventilků (pokud tam dám jiný než umělohmotný černý). Teď momentálně jezdím bez nich. Měl jsem chuť je prostě pořádně dotáhnout kleštěma, aby nešli rukou sundat, ale pak mi to přišlo hloupý. Mám elektrony a chtěl jsem si stříbrnejma udělat radost, ale bohužel... Zbývá mi jen se s tím smířit ? (parkuju na sídlišti)


Re: čepičky ventilků
Autor: Tazy (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2006 18:22

to je hrozny! ty hajzlove venku nevedej uz co by! kamosovy pred tejdnem ukradly novy kola. kdyz prisel k autu tak to snim malem seklo.

Re: čepičky ventilků
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 20.02.2006 20:37

Ty čepičky,ať jsou z jakéhokoliv materiálu mají jednu základní funkci-chrání ventilek proti prachu. Když budeš dohusťovat pneu,která je bez čepičky,může se ti prach nebo písek uvízlý u ventilku,dostat na dosedací plochu ventilku a bude ti pomalu ucházet.

Re: čepičky ventilků
Autor: Bull (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2006 07:57

To:Belly
Čus,
asi Tě moc nepotěším,já mám na ventilkách lebky a jelikož každá paráda něco stojí,tak když neparkuju v garáži, nebo jdu na dlouho od auta,tak je holt sundám.(elektrony na leťákách) , v zimě to nemácenu ničit a tak na plecháčích mám obyč.
Už jsme tady nedávno diskutovali o lidské závisti a hlouposti.Shodli jsme se na tom,že někteří lide jsou kur*y.
Hlavně ty čepky neutahuj nějakou brutální metodou (kleště atd.),to víc pokazíš,než si pomůžeš.Hodně zdaru:-)

Re: čepičky ventilků
Autor: Jirka P (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2006 14:10

Ahoj,
dělám v pneuservisu, setkávám se s tím dnes a denně. Opravdu účinná rada je ten tvůj nápad. Dotáhnout kleštěma, ale s citem, aby nešly povolit rukou, ale klešťama bez problémů. Platí to ale jen u mosazných nebo pochromovaných čepiček. Hliníkový rovnou vyhoď. Jak zoxidujou, neuděláš s tím nic a budeš si nechat dávat celé nové ventil.
P.S. A proti ukradení kol existují pojišťovací šrouby. Takže na nových kolech nešetřit!!

Re: čepičky ventilků
Autor: TomAs (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2006 15:11

Když už jsme u toho kradení...před vedlejším barákem parkoval kořeň s nádhernou Ibizou, obutou na 16 palcových nízkoprofilových kolech s 5 paprsky-radost pohledět... Jenže jednou se "kamoši ze solárka" rozhodli, že už nemají co do huby, protože sociální dávky jsou přece malé, a tak mu to přes noc postavili na cihly a kompletně očesali...teď jezdí na plecháčích s 13" 165/70 a sere na to. Tož tak...

Re: čepičky ventilků
Autor: Jirka P (IP zapsáno)
Datum: 22.02.2006 12:04

Jo, ještě chci říct, že existujou i jiný varianty než klasický ventilky.Zkus si koupit zapuštěný. Cena cca 300-500 za čtyři včetně nástace speciálního klíčku na krytky. Takový ti nikdo neukradne, a bez nástavce ani kolo nevypustí.

Re: čepičky ventilků
Autor: Pepíno (IP zapsáno)
Datum: 23.02.2006 15:35

Dát dva druhy pojistnejch šroubů a jentak ti kola neukradnou a záleží taky kde člověk stojí přes noc :-)

Re: čepičky ventilků
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 27.02.2006 07:11

jáý do čepiček na závit kápnu trochu barvy a dotáhnu rukou je fakt že povolení jedině kleštěma

Re: čepičky ventilků
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2006 11:14

Cau ja jsem koupil pred rokem opla plechace se mi nelibyly tak jsem si koupil elektriny 15" plus pneu goodrich 195/50/15 dali me naně nadherne chromovane ventylky i scepickama a naka kur*a mi je tipla jeste ten den rikal jsem si naka nahoda az jsem je koupil po desate a stejne mi je tiply tak jsem dal cerne ty nikomu nezavazi.Obtahoval jsem fiknsem na pneu napisy bylo to pekny a naka svinka mi probodla pneu tak to kaslu nekteri lide jsou magoři a nema cenu nad tim uvazovat proc a jak.Mam 5 auto mel jsem tak 8 radii a stoho 6 mmi corli nasli je byly to romsti spoluobcane a lenemaji 15 nelze trestne stihat sranda ne :-))))

Re: čepičky ventilků
Autor: Roman GSI (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2006 11:49

Tome pochlub se nam kde bydli ty cerne huby...

Re: čepičky ventilků
Autor: Dall (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2006 12:13

mě krade někdo pravidelně "barevný" ventilky co dostanete když si necháte kola nafouknout inertním plynem. sice jsou jenom červený,nebo zelený bez žádnýho chromu ale stejně je musím minimálně 2x do roka doplňovat.

nechápu to.

Re: čepičky ventilků
Autor: Robrt (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2006 21:14

musím zaklepat, že mi červené od inertního plynu nikdo nešloh` ;-)



------------------------
Robrt Ostrava
Škoda Roomster 2010 1.4 16V

ex
Astra F Caravan 96 X18XE

ex
Astra F Caravan 96 X16SZR



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **  **     **  **        ******** 
 **     **   **  **   **     **  **        **       
 **     **    ****    **     **  **        **       
 **     **     **     **     **  **        ******   
  **   **      **      **   **   **        **       
   ** **       **       ** **    **        **       
    ***        **        ***     ********  **       
Powered by Phorum.