www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Koupe
Autor: Kaki (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2009 21:40

Dobry den. Uvazuju o koupi Opel Astra 1.6i 16V(mam)KOMBI,vice infa zde [autobazar.avizo.cz].
Brouzdam tak po netu,sleduji diskuze a nazory se ruzni. Spise prevladaji negativni, teda hlavne na motor. Diky za nazory.

Re: Koupe
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2009 08:23

Inzerát se již nezobrazuje. Buď byl zrušen zadavatelem, nebo mu skončila doba platnosti.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Koupe
Autor: alex (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2009 09:59

16 Ventilove motory Opel se vyznacuji predevsim vysokou spotrebou oleje!! Osobne preferuji 8v motory nizky vykon ale pri pravidelne udrzbe vysoka zivotnost!!

[greenalex11.rajce.idnes.cz]
Astra F 1.6 , 55kw ,x16szr,r.v.96.

Re: Koupe
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2009 19:13

Alex:
To není zdaleka pravda, že všechny 16V baští víc oleje. U tý nešťastný 1.6 16V je problém v ovalitě válců - ten motor se opravdu nepovedl.
Ale třeba C20XE, X20XE apod. žerou olej minimálně (bavím se o motorech v kondici, o které se někdo stará)...

Rozhodně nehaž všechny 16V do jednoho pytle!!!

Re: Koupe
Autor: alex (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2009 19:25

napsal Jarda:Ale třeba C20XE, X20XE apod. žerou olej minimálně (bavím se o motorech v kondici, o které se někdo stará)...
Rozhodne je nechci hazet do jednoho pytle ale preci jen si napsal zerou minimalne.... ja u meho 1.6 x16szr (asi mi to nemaze)smiling bouncing smiley od vymeny k vymene 10tis.km mohu dolit tak max!! 5cl. Nicmene "Kaki" se ptal na 1.6 16v tak sem ho tim chtel odradit!smiling bouncing smiley a s tou zivotnosti souhlasis?! (nepocitam naklady na udrzbu atp.)smileys with beer Nechci se dohadovat proste sem zastance jednoduche techniky(vice ventilove) motory mi opravdu nesedi tot vse..smoking smiley

[greenalex11.rajce.idnes.cz]
Astra F 1.6 , 55kw ,x16szr,r.v.96.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil alex (29.11.2009 19:34)

Re: Koupe
Autor: Kaki (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2009 19:52

Diky za nazory.
To auto je rok 1999 a ma najeto kolem 140000 km. Beru to z bazaru, ktery vlastni muj znamy, tak snad to bude ok. Zitra jdeme na TK, kde by se mely ukazat nejake vady. Rika, ze pokud ten motor nebude ok, tak mi to neproda. Ale vite jak to chodi.
Nekde jsem cetl, ze tenhle rocnik uz ma ty motory lepsi. Tak nevim.

Re: Koupe
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2009 20:20

V Astře G jsou už ty motory většinou lepší než v Astře F... bavíme se o 1,6 16V. Jestli bude žrát hodně oleje nebo ne poznáš až tak po ujetí 5000 km.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Koupe
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2009 20:22

alex:
Rozhodně 16V motory jsou dražší při výměně rozvodů a třeba při výměně ventilových gufírek apod.
Nicméně když chceš svižnější motor do sportovního auta nebo chceš z malého objemu dostat nesmyslný výkon, není moc na výběr winking smiley...
Rozhodně souhlasím, že na běžné ježdění plně stačí 8V.
A já mám 18E - takže plnokrevný 8V...

A životnost motoru spíš záleží na tom, jak se k němu chováš (v jakém režimu a prostředí pracuje, jaká paliva a maziva používáš, jak dbáš na provozní prohřátí atd.), jak jsi pořádný na údržbu apod.

A ano, motor u 1.6 16V je loterie - přesně jak tu kdysi říkal Standa - je to kus od kusu, jaký máš zrovna štěstí při výběru auta - tys měl kliku - i když, že za 10.000km tam doliješ 5cl = 50ml - tj. velkej panák oleje ti teda nežeru u žádnýho auta, natož u tohohle motoru smoking smiley...

Re: Koupe
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2009 22:31

A já nedoliju od výměny k výměně ani kapku. smiling smiley To jen aby zase bylo o čem se dohadovat. grinning smiley

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Koupe
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2009 22:42

Vendys:
Hele Vašku, to že tam TY nic nedolíváš, ale vůbec nic neznamená smiling bouncing smiley...

Ale vážně - to že ti motor zblajzne 50ml, nebo třeba dvě decky na měrce oleje vpodst. ani nepoznáš winking smiley...

Re: Koupe
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 30.11.2009 00:15

Však jsem neříkal, že má nulovou spotřebu. smiling smiley Jen že nedolívám. Ale správně jsi ten můj blbej vtípek pochopil. smiling smiley

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Koupe
Autor: alex (IP zapsáno)
Datum: 01.12.2009 21:19

the finger smileygrinning smiley(asi mi to nemaze)grinning smileythe finger smiley tak tam toho panaka dolivat nebudu asi to je zbytecnetongue sticking out smiley eye rolling smiley nepochopeny vtip prestava byti vtipemspinning smiley sticking its tongue out



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **    **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  ***   **   **   **   **     **  **     ** 
 **     **  ****  **    ** **    **     **  **     ** 
 ********   ** ** **     ***     **     **  **     ** 
 **     **  **  ****    ** **    **     **  **     ** 
 **     **  **   ***   **   **   **     **  **     ** 
 ********   **    **  **     **   *******    *******  
Powered by Phorum.