www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Návrh To Roger a Standa
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 03.03.2006 10:08

Je to jenom nápad, možná dobrej, možná špatnej, tak se kdyžtak na mě hnedka nezlobte, ale kvůli pořád stejnem a častej dotazům na určité věci mě napadla taková úvaha.

Co kdyby do technické poradny přibylo forum "Nejčastěji kladené dotazy".
Tam bych viděl dotazy tipu:
Proč mi fouká z prostřed studenej vzduch ---- no inu proto a proto
Bliká mi oranžová kontrolka na přístrojovce co s tím ----- inu to a to
Auto mi škube ----- tak nejdřív projdi to a to
Mám volant na křivo projel jsem dírou ----- to bude nejspíš tím a tím
atd atd.

To forum by nemuselo bejt ani jako debata. Jenom by tam byla otázka a odpověď třeba s nějakým odkazem do návodů jak dál postupovat.

Těch otázek by tam nemuselo bejt hedle od začátku spousty, třeba jenom nějaké základní. Postupem času (jak by Standa, Roger) uznal za vhodné, že už padla mnohokrát, tak by se tam přiřadila.

Jasně chápu, že je s tím asi šílená práce to vytvořit, proto to dávám jenom jako úvahu a nic jinýho v tom prosím nehledejte. Je to čistě jenom na zamyšlení.

Děkuji za prostor k vyjádrření. :-)



Příspěvek upraven (03. 03. 2006 11:09)

Re: Návrh To Roger a Standa
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.03.2006 11:19

Honzo, priznam se, ze me uz taky neco podobneho napadlo, ale kdyz si ctes dotazy, tak zjistujes, ze lidi nejen ze nepouzijou vyhledavani tady na TP, ale nectou ani zverenovany navody, coz me kolikrat mrzi daleko vic vzhledem k praci, kterou si s nima vrabi a ostatni dali. Tak pochybuju, ze by cetli nejaky FAQ (Nejcastejsi otazky a odpovedi).
No a kdyz si nikdo nevsimne textu v cervenym ramecku (o jeho cteni ani nema cenu mluvit), stejne tak si nikdo nevsimne ani odkazu na pripadnou rubriku FAQ...
Lidi bohuzel nechapu ze to tady delaji neprehledny hlavne pro nove prichozi, protoze to co by bylo mozny najit v jednom prispevku, je takhle roztahany po vsech certech...:-(
Kazdopadne diky, ze se s timhle problemem snazis pomoct a kazde podnety na vylepseni jsou samozrejme vitany....

Re: Návrh To Roger a Standa
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 03.03.2006 11:26

Já si myslim že taková rubrika nepomůže protože ten kdo hledá že mu fouká studenej vzduch u prostřed..........................atd.. netuší že by to mohlo tady už bejt 150x to by ještě mohla bejt rubrika spotřeba a proč stoupá :-)

Re: Návrh To Roger a Standa
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 03.03.2006 11:37

To Standa:

Máš pravdu zcela to chápu.
Já to spíš myslel, že by to bylo dělaný pro ty nově příchozí a pro laiky. Já osobně když jdu řešit nějakej problém o kterém nic nevím, tak první co udělám je, že se podívám na nejčastěji kladené dotazy.

Uvedu příklad a budu se chovat jako absolutní laik, který si koupil Astru a nic o ní neví. (snad to nepřeženu).

Začne mi blikat ta oranžová kontrolka na přístrojovce. Já ani nevím co znamená, co se děje. Vidím to poprvý v životě. Proboha co tomu je???Zajdu někam na netstránky...a zrovna sem. Zjistím, že je tady rubrika FAQ,...a hele tak jsem mrknu. Čtu, čtu,...ahá ono se tomu říká tak a tak, a najdu to tady a tady, ono to má paměť závad, a dá se to i nějak zjistit doma, to škodovka neměla,....a je tady k tomu odkaz do návodů jak postupovat. Klik a už čtu jak si mám vyvolat paměť závad.

Tím jsem chtěl říci, že když je člověk laik a vůbec se v autech nevyzná, tak asi prostě ani neví, jakej návod na co použít. Protože neví, co se jak jmenuje a kde se to nachází.

Jasně, teď nastává ten problém, jestli to má cenu dělat, jestli by si ten dotyčný člověk na to FAQ vůbec kliknul a byl ochoten si to přečíst, než se začne ptát.

Uff...to jsou slohy dneska. :-)

Re: Návrh To Roger a Standa
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 03.03.2006 12:06

Možná je také trochu problém v tom, že existují dva odkazy Technika.
Jeden pro Astry (www.opelastra.cz) a jeden pro Kadetty (www.kadett.cz).
Jenže z TP se dostanete jen a pouze na ten astrácký.

Takže se může klidně stát, že nově příchozí kaděťák, který hledá návod například k výměně normální palubky za digitální a jde proto logicky do TP, prostě nic nenajde.
Ten návod je totiž v odkazu Technika, ale na kadetech...

Navrhoval bych proto, aby se tyto dva odkazy v TP sloučily v jeden. Maximálně návody atd, seřadit tak, aby bylo zřejmé, že tohle platí pro káďu, tohle pro astru a tohle pro oba modely dohromady...

Pro nás, co na debatu už nějaký pátek chodí to problém není, ale nově příchozí z toho mohou být lehce zmateni...

Re: Návrh To Roger a Standa
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 03.03.2006 12:12

Davam plne za pravdu, neco najdes na kadettu, neco na astre. Ale kdyz se chce, tak jde vsechno, i najit potrebny odkaz a clanek. Kdyz jsem zacinal na tyto stranky chodit, nejdrive jsem je prolezl krizem krazem a muzu rict, ze to nebylo na skodu.

Re: Návrh To Roger a Standa
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 03.03.2006 12:15

Já to vím. Chtěl jsem jen říct, že někdo nově příchozí, kdo vejde na TP z kadeťáckých stránek ani nemusí tušit, že je vlastně na Astře...

Prostě by mě nevadilo, kdyby z TP zmizelo to astrácké Menu a byl tam jen odkaz na obě debaty a dále jen odkazy na návody, schemata, atd., pro oba typy vozidel...



Příspěvek upraven (03. 03. 2006 13:20)

Kadett Cabrio 2,0 GSI, Citroën Xantia Break 2,0 HDI

Re: Návrh To Roger a Standa
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.03.2006 12:23

To vaurien : Jo Honzo mas pravdu, tohle je dost nestastny, mozna by stacilo do toho menu Technika udelat jen dva odkazy - Kadett a Astra. Uvidime jak se k tomu vyjadri Roger, protoze to neni prace na 5 minut predelavat menu, resp. odkazy....

Nicmene ani tak nejsem presvedcenej ze to nejak vyrazne pomuze :-(

Re: Návrh To Roger a Standa
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 03.03.2006 12:29

Standa : Víš co se říká... Nemusí pršet, stačí když kape yawning smiley))))

Teď jsem na ty dvě "techniky" koukal. A podle mne jsou hlavně ochuzeni astráci, protože plno z nich určitě ani netuší, že na kadeťáckých stránkách je plno informací aktuálních i pro ně...



Příspěvek upraven (03. 03. 2006 13:37)

Kadett Cabrio 2,0 GSI, Citroën Xantia Break 2,0 HDI

Re: Návrh To Roger a Standa
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.03.2006 12:35

Hm, ale vis co je pakarna?? Na Medarda dostat kapavku....:-)

Re: Návrh To Roger a Standa
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 03.03.2006 12:39

To jo yawning smiley)))

Re: Návrh To Roger a Standa
Autor: ALIGATOR (IP zapsáno)
Datum: 04.03.2006 06:11

Cis chlapy. Koukám, že tu řešíte docela podstatný problém a musím vám dat za pravdu, že by menší úpravy nebyli na zmar, aby se zamezilo opětným a známým problémům a vedlo to tzv. dokonalosti.
Přidám svůj a to další názor. Na tyto stránky už sem zabrousil, když sem měl kadeta a to je par let nazpátek. Stránky byli docela v začátcích a strohé, ale od té doby se po grafické stránce nic nezměnilo jen malinko, no taky ono co měnit že, ale chtěl sem tím říct jen to, že by třeba v technické poradně se hodilo po straně rolovací menu, kde by bylo zadat téma, hledaní v rubrice atd. . Jelikož když si to vezmu a budu první, který sem vstoupí, tak ty male odkazy v debatě jsou snadno přehlédnutelné a na prvním je hned zadat téma a na ty další už nikdo nekouká. Je to pro ně jednoduší hned na to kliknout a hotovo i kór když to je v jednom řádku. Toho červeného rámečku sem si dlouhou dobu nevšiml, než sem v nějaké debatě, kterou sem pročítával narazil na to, že to někdo někomu omlátil o hlavu :-). cis

Re: Návrh To Roger a Standa
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 06.03.2006 19:13

Nešli by přidat inzeráty? 80 je dost málo a když se po víkendu chci podívat na něco z min. pondělí tak už to tam neni.

Re: Návrh To Roger a Standa
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 07.03.2006 12:12

Diky za podmety, urcite nebude na skodu neco takoveho sepsat. Domluvim se se Standou a neco spachame.
Kazdopadne jako prvni vec jsem zvysil pocet zobrazovanych inzeratu, limit 80 uz opravdu nestaci tomu jak rychle tam inzeraty pribyvaji, bohuzel jsem si toho jaksi nevsiml.
Jako dalsi dobry napad, ktery co nejdrive udelam, je to zruseni toho Astrackeho menu a dam tam odkaz primo na Kadet a Astru.

Re: Návrh To Roger a Standa
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 07.03.2006 17:31

DÍK !!!



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **  **     **   ******         ** 
 **        **     **  **     **  **    **        ** 
 **        **     **  **     **  **              ** 
 ******    *********  **     **  **              ** 
 **        **     **   **   **   **        **    ** 
 **        **     **    ** **    **    **  **    ** 
 **        **     **     ***      ******    ******  
Powered by Phorum.