www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
astra caravan c14se
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 10.03.2006 20:05

Ahoj oplaci. Mam moznost kupit astru caravan c14se z roku 1992 za 60 tis. Chcel by som vediet či má niekto skusenosti s týmto autom hlavne s motorom c14se lebo na fóre som toho nasiel velmi malo. Zaujimala by ma kazovost motora či má nejaké muchy pretože je to 4bod vstrekovanie 8 ventil a aká je jeho spotreba. Dakujem

Re: astra caravan c14se
Autor: Karel IV (IP zapsáno)
Datum: 10.03.2006 21:22

S tímto motorem zkušenost nemám,ale cena se mi zdá být trochu velká.To je na Slovensku?

Re: astra caravan c14se
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 11.03.2006 04:49

Ano na slovensku

Re: astra caravan c14se
Autor: Karel IV (IP zapsáno)
Datum: 11.03.2006 19:13

Tak to tam máte docela draho.U nás bys stejný auto koupil za max. 45.000.-Jinak abych se ti přiznal tak sem o tomto motoru nikdy neslyšel.Já osobně bych šel až od 1.6 motoru.

Re: astra caravan c14se
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2006 09:36

Musíte taky porovnávat kurz slovenský a český koruny...
C14SE je motor se vstřikováním Multec-M- tudíž 4-bodej přímej vstřik...a má 60kW.

Re: astra caravan c14se
Autor: Tondach (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2006 12:12

To Karel IV:nevím teda kam na ty ceny chodíš,ale podívej se na netu do bazarů a za to co píšeš koupíš leda tak bouračku nebo auto bez papírů.A nebo žebráka na dojetí.U nás v bazarech na Astru nenarazíš ani omylem,hoši vozí samý Fiaty a francouze,tak nevím.A po Brně jsem o Astru za rozumný peníze taky nezakopl.

Re: astra caravan c14se
Autor: Karel IV (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2006 12:32

To Tondach:No já ti nevím.Já mám astru z 98 a nabízí se tady za ně cca 85.000,-kč!A to auto je z 92!!!A nemyslím si,že by Aster byl nedostatek "moraváku":-)Možná je to regionama a možná se mýlím.

Astra Caravan 98

X 16 SZR

Re: astra caravan c14se
Autor: Pepíno (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2006 14:49

60k za 92 je fakt moc..a to že ej to 4bod,nijak nemá vliv na cenu smiling smiley Ceny šli strašně dolů,s tím se hold musíme smířit.

Re: astra caravan c14se
Autor: Vincent (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2006 16:36

C 14 SE nebude MULTEC,to je jednobod(centrál), ale vícebod L3-JETRONIK.

Re: astra caravan c14se
Autor: Tondach (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2006 16:40

Nejde o smíření,já za ni taky dal víc.A je to taky 92-ale celkem vybavená,s lepším motorem.Ale že fakt nikde nevidím nic za dobrou cenu.A myslím,že motor , výbava a počet dveří tady svou roli hraje,ne že ne.Samozřejmě,že já to kupoval před 3mi roky a to cena byla určo ještě jinde.Jako s každým autem.Nejlépe nakoupit inzerce,hledat na netu a "dostat se do obrazu",protože každý kdo prodává,chce co nejvíc vydělat.

Re: astra caravan c14se
Autor: Tondach (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2006 16:43

To Vincent:mám C16SE,4bod-1,6-74kW a vstřikuje MULTEC-M!!!

Re: astra caravan c14se
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 12.03.2006 20:53

Vincent: Multec-M znamená multec-multipoint...tudíž vícebod...a když někde koukneš na netu na sání, tak je to jasný...jsou tam 4 vstřiky... ;-)

Re: astra caravan c14se
Autor: Vincent (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2006 08:50

jo je to tak, přehlídl jsem to Mko,já mám Multec obyč. jednobod a je to slabčák, oproti Multec-M.

Re: astra caravan c14se
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2006 04:35

Dakujem za všetky príspevky avšak ja som sa nepýtal na to či ho kupujem lacno alebo nie lebo tých 60 tis slovenských je asi tak 46 tis. českých takže nie je to tak veľa. A cňvzhladom na to, že to ma aj LPG tažné zariadenie tak si myslim že je to akurát. Ja som chcel hlavne vediet vlastnosti toho motora jeho kazivost a spotrebu a iné čo sa ho týka.
Dakujem

Re: astra caravan c14se
Autor: optimit (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2006 10:35

to Paša: Opel tenhle motor nabízel ještě po faceliftu Fka (MY95), v r.96 jsem špekuloval, jestli koupit tenhle čtrnáctkový vícebod a nebo X16SZR. Nakonec zvítězil SZR, protože má lepší průběh kroutícího momentu i když C14SE je výkonnější... Ale určitě je to lepší motorizace, než jednobodová čtrnáctka. Závad bych se nebál, vstřikování bude stejné jak u C16SE a to jede a jede a jede... :-D



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **    **  ********   ******   ********  
 **     **  ***   **  **        **    **  **     ** 
        **  ****  **  **        **        **     ** 
  *******   ** ** **  ******    **        ********  
        **  **  ****  **        **        **     ** 
 **     **  **   ***  **        **    **  **     ** 
  *******   **    **  **         ******   ********  
Powered by Phorum.