www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
JAKÝ MOTOR
Autor: Vlasta F (IP zapsáno)
Datum: 07.03.2010 10:04

Zdravím všechny oplaky.
Jezdím pět let astrou F 1.7dtl jsem sni spokojený ale už bých ji chtěl vyměnit za Astru G . Proto píšu o radu z výběrem. Poraďte který z motoru by byla dobrá volba 1.6 16v 74kw nebo 1.7 dtl 55kw ,2.0dtl.Četl jsem že 1.6 16v 74kw jsou dobré motory ale nevím jak jsou na tom se sptřebou. Můžeta mi poradit vllk333@seznam.cz PŘEDEM DĚKUJI.

Re: JAKÝ MOTOR
Autor: carPWR (IP zapsáno)
Datum: 09.03.2010 10:55

ahoj,

1.6 16V (týká se všech ecotec motorů tj 1.4 1.6 1.8 i 2.0) často žere olej, má mnoho závad se zapalovací lištou, egr ventilem....při častých jízdách ve městě při užití oleje 10W40 se za čas zadřou ventily.....u dieselu 2.0 vím, že používají čerpadlo které často vyhoří a nové stojí 38000 a nejde opravit....jediný schopnější motor je 1.6 55kw X16SZR, akorát mu prý často odchází řídící jednotky. Tak si vyber, zlatá astra F já mám G a preventivně ji prodávám a jdu zpět do zlaté astry F!!!!!!

Re: JAKÝ MOTOR
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 11.03.2010 06:23

Já mám Astru G 1.6 16V r.v.99 najeto 160tis.km a olej mi to bere tak 1 litr na 10tis.km, spotřeba kolem 7litrů a spokojenost. Určitě bych šel do motoru Z16XE tzn. od r.v.2003. Osobně jezdím na 10W-40 a o zadření ventilů jsem nikdy a nikde neslyšel. Super motor je 1.8 16V ale varianta 92kW a né 85KW. Nafta 1.7DTI je určitě taky super motor, jen nemá moc rád couračky do 3km denně, asi jako žádný motor.

Re: JAKÝ MOTOR
Autor: carPWR (IP zapsáno)
Datum: 09.04.2010 14:46

...o víkendu jsem byl koupit novu lištu, mám ji od chlapa, co má astru rok 5/2003 1.6 16V X16XE, najeto necelých 80.000 má ji od souseda, co ji koupil novou a je neštastný ze závady, auto najednou přestane úplně jet, vyměnil kde co a stále neví co s tím!!!! A to je zánovní auto s jasným původem!! A ohledně zadřených ventilů je toho na foru o astře G mraky, takže důsledně si rozmyslete, jaké auto chcete!!!! Pokud máte olej 10W40 a jezdíte v zimě krátké trasy do práce, jste jasný adept na zadření ventilů!

Pokud motor 1.6 16V žere 1l oleje 10W40 na 10.000km, tak si představte, kolik by žral oleje 5W40, daleko více, proto vám raději mechanik naleje 10W40 a máte "relativní" klid......

Re: JAKÝ MOTOR
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.04.2010 16:28

Dovolim si nesouhlasit, pro nase povetrnostni podminky bohate dostacuje 10W-40.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **      **  **     **  **      **  ******** 
  **  **   **  **  **  ***   ***  **  **  **  **    ** 
   ****    **  **  **  **** ****  **  **  **      **   
    **     **  **  **  ** *** **  **  **  **     **    
    **     **  **  **  **     **  **  **  **    **     
    **     **  **  **  **     **  **  **  **    **     
    **      ***  ***   **     **   ***  ***     **     
Powered by Phorum.