www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Potvrzení od Opela o plnění emisní normy
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2010 19:23

Kolegové, nemá náhodou někdo naskenované ptvrzení od Opela, které je třeba při dodatečném zapsání předpisu pro euro-normu? Docela by mě zajímalo jak takový kousek papíru za 1300 Kč vypadá...

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Potvrzení od Opela o plnění emisní normy
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2010 14:31

m.artty:
Mno, třeba v Praze je ti papír od Opela k ničemu - zápis do TP se provádí jen na pracovišti DEKRY - Na Chodovci (určeno MD ČR) - a teda za víc než za 1300,- - dle normy (E1 je za tušim 2K a E2 za 3K)...

A de fakto žádnej papír nedostaneš - jen do TP zapsanej kód EURO normy smileys with beer...

Re: Potvrzení od Opela o plnění emisní normy
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2010 17:21

Jarda: dík za info. Naštěstí nejsem z Prahy, ale přesto zkusím zítra napsat mail na náš úřad. Dekra jsou taky pěkní vydarači koukám... to je potom snad lepší tam doklepnout na sroji euro II a doufat, že si toho nikdo nevšimne the finger smiley

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Potvrzení od Opela o plnění emisní normy
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2010 21:30

m.artty:
Hih, tak tady tě opět zklamu - každý velký TP má složku na úřadě - při každé změně do něj zaznamenané musí úředník pořídit buď fotokopii nebo oskenovat tu část, kde došlo kě změně - takže ihned poznají neoprávněnou úpravu the finger smiley...
Mno a potom v poslední době ještě rozjíždějí evropský registr, kde podle VIN zjistíš o káře vše...
Je to dost neprůstřelnýsad smiley...

No a občas pomůže vyměnit starej bílej knížkovitej techničák krze nahlášení ztráty za novej hnědej - občas ti tam vykvete nečekaně EURO 1grinning smiley (kamarád takhle dostal EURO 1 na corsu A za 200,-) ...

Re: Potvrzení od Opela o plnění emisní normy
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2010 07:17

Dovoluji se také připojit s dotazem. U motoru X16SZ nemám ve velkém TP vyplněnou kolonku "Emise". U kopie německého TP je napsáno SCHADSTOFFARM D3 Nr.30, v překladu "s nízkou úrovní emisí D3 č.30". Při přihlašování vozidla jsem měl také i potvrzení od STK pro vydání českého TP, že vozidlo má nízké emisní normy. Nepamatuji si již po více jak 10 letech, jak to bylo přesně napsáno,jelikož to potvrzení si ponechali na dopravním úřadě. Dle odpovědi Jardy GSi, by toto potvrzení mělo tedy zůstat na úřadě ve složce. Zkusím tedy co mě tam řeknou, případně zda dodatečně doplní zápis v TP i bez potvrzeni od DEKRY.Díky confused smileysmileys with beer

Re: Potvrzení od Opela o plnění emisní normy
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2010 08:08

Stanc.:
Zajdi tam, kde sis auto přihlašoval a doptej se co a jak.
Jako pokud chceš auto prodávat je otázka, jestli třeba pár korun neslevit a ušetřit si to martýrium s běhání po úřadech...

Re: Potvrzení od Opela o plnění emisní normy
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2010 16:45

Jelikož tyto auta nemají při případném prodeji již téměř žádnou velkou hodnotu i když jsou udržované, tak další sleva 7 000kč (rozdíl nezapsané =EURO 0 a EURO2), znamená pak prodat téměř o 1/4 méně. To je již snad potom výhodnější doplnění i přes tu Dekru.Takže uvidím co se dozvím na úřadě, případně na STK kde dělají Emise dle tabuleK u X16SZ pro EURO2. Holt ty české zákony. Ale i tak díky.

Re: Potvrzení od Opela o plnění emisní normy
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2010 17:38

Tak jsem psal u nás na úřad, samozřejmě chtějí také potvrzení od Dekry - to bych se z toho pos*al. Nějakej kretén při přepisu z původního německýho techničáku tam nezapíše, co to plní za euro a člověk má pak jenom starosti a platí a platí thumbs up

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Potvrzení od Opela o plnění emisní normy
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2010 18:31

m.artty:
No vidíš, já bych ti nelhal smileys with beer...

Nejvtipnější na tom je, že u 20 let starýho motoru už je celkom jedno, jestli to má EURO1 nebo 2 - stejně z toho vlivem opotřebený pístní skupiny, ucpanýho či vyřazenýho EGR resp. AGR ventilu a krze vypálenej KAT lítaj sračky (HC a NOx), že by se za to nemusela stydět, kdejaká stodvacítka smiling bouncing smiley...

Všechno je to jenom jako, záminka, aby z nás mohli tahat peníze a nutili lidi kupovat si dražší auta. De fakto na ekologii každej hází bobek, jde jen o prachysad smiley...

Re: Potvrzení od Opela o plnění emisní normy
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 20.04.2010 14:29

Tak to je vtipné.... napsal jsem třem úřadníkům totožný mail.

2x mohu mít jen potvrzení od Dekry
1x mohu mít potvrzení od Opela nebo od Dekry

Tady si opravdu každej dělá co chce. Myslím, že bych našel i úřadníka kterej to napíše na základě jiného techničáku the finger smiley

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Potvrzení od Opela o plnění emisní normy
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 21.04.2010 05:30

m.artty:
No, ten papír od Opelu je potažmo stejně DEKRA - akorát jsou na něm dvě hlavičky.
Jenom od boku ti to nenapíše nikdo - musej do složky auta založit ten papír (když to zapisujou oni)...

Re: Potvrzení od Opela o plnění emisní normy
Autor: Kubis (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2018 06:31

Přátelé, s papírama od Opela mám velké zkušenosti, mám doma několik Senatorů B, několik Omeg A, Calibru, a jiné kousky, vše je řádně přihlášené, a téměř ke každému přihlášení jsem si nechal od zastoupení Opelu v ČR potvrdit Euro Normu, je to levnější a rychlejší než od Dekry, a to navíc Dekra, pokud nemá údaje, jako že k mojí Calibře je neměla, tak kdybych chtěl pokračovat ve spolupráci s Dekrou, bude to stát další peníze a trvat několik dalších dnů. Inu vzal jsem telefon, zavolal jsem do prahy panu Fialovi na zastoupení Opelu, a vše proběhlo. Do dvou dnů jsem měl doma poštou dopis na dobírku za zmínených 1300kč, ve kterém byly napsaané všechny potřebné informace. Nejen euro norma, ale i třeba to, jaké má moje Calibra spotřeby paliva, hlučnosti, a třeba taky to, že je auto vybavený klimatizací a automatickou převodovkou. takže co se týká registrace, njěkakého staršího Opelu, už jedině volám na zastoupení, NIKDY už od dekry nechci nic. mimochodem, KAŽDÝ úřad musí akceptovat PROHLÁŠENÍ DOVOZCE. nemůžou ti říct, že tenhle papír neakceptujou. dokonce i na úřadě v Chomutově tenhle papír museli akceptovat. pro info tel na mě 774 08 02 03



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********   **    **  **      **   *******  
  **   **   **     **  ***   **  **  **  **  **     ** 
   ** **    **     **  ****  **  **  **  **         ** 
    ***     **     **  ** ** **  **  **  **   *******  
   ** **    **     **  **  ****  **  **  **         ** 
  **   **   **     **  **   ***  **  **  **  **     ** 
 **     **  ********   **    **   ***  ***    *******  
Powered by Phorum.