www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
jak jede astra 1.4i
Autor: carPWR (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2010 08:02

Ahoj,

chci se zaptat uživatelů astry 1.4i 44kw, jak jim astra jezdí, pokud máte zkušenost s 1.6 55kw i s 1.4 44kw, jak velký rozdíl to je? Já sám měl jen 1.6 55kw rok 1992 a jezdilo se mi s ní pěkně, byt nějaký přebytek výkonu tam nebyl, ale té 1.4 se trochu bojím, aby mě do kopce nenaháněli felicie a fabie? Zase auto chci hlavně na dojíždění do práce, jen nechci, aby to mělo problém vyjet kdejaký kopec nebo to na dálnici neudrželo do kopce 130km/h.....

Ještě upřesním, že já měl 1.6 3dv. vlastní hmotnost jen 950kg, zato ted chci koupit kombi, které bude o něco težší......

Díky za rady a postřehy....

Re: jak jede astra 1.4i
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2010 09:13

Já sice 1,4 nemám, ale když jsem s ní jel (asi 3x) tak to je fakt ubohý! Felda tě předjede jan k nic to mi věř a kór kombi s tímhle motorem, tak do toho bych já osobně nešel - a to nemluvím o spotřebě. Idalní na kombika je 1.8 to pak je v pohodě, nebo na dojíždění do práce - nevím jak to máš daleko - je dobrej Y17TD no pokud se dobře o auto budeš starat tak je docela v pohodě i X17DTL 5L/100km... ale musel by jsi dojíždět tak jako já cca denně 60km.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: jak jede astra 1.4i
Autor: carPWR (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2010 10:23

...já dojíždim jen 7km, určitě nechci diesel, chci auto co bude jezdit a nebudu se muset v něm vrtat, proto jen motor 1.4 nebo 1.6 oba 8v.......

Re: jak jede astra 1.4i
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2010 11:04

tak to bych vůbec neřešilkdyž jen 7km... 1.4 sedana ano, ale kombika? na těch 7km?

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: jak jede astra 1.4i
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2010 13:58

Osobne jsem pro tu 1.6ku. Vzhledem k tomu, ze je to kombajn a muze se stat, ze tam nalozis vic, tak si potom budes rvat vlasy ze si vzal 1.4ku.
Navic spotreba tam bude skoro stejna, protoze na tu 1.4ku budes muset vic slapat.

Re: jak jede astra 1.4i
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2010 14:01

Jen bych mozna schanel Astru jeste se starym, dobrym C16NZ (pokud to bude eFko) Ty novy X16SZ(R), jsou svine liny a zravy.

Re: jak jede astra 1.4i
Autor: carPWR (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2010 20:24

To standa: to me prekvapilo, dle parametru by C16NZ i X16SZR měly jezdit plusminus stejně...dokonce C16NZ má 125NM zato X16SZR má 128MN při trochu nižších otáčkách....

Re: jak jede astra 1.4i
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2010 20:41

Holt SZR má ty koně ekologický a ty si dávaj bacha, aby se nezadýchaly. Když vedle sebe postavíš Vectru s C25XE a X25XE, taky každá jedu úplně jinak a přitom papírově mají hodnoty +- stejné.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: jak jede astra 1.4i
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 17.05.2010 21:05

Ber prostě 1,6 a vybírej hlavně podle kastle. Aby ti to nějakej pátek vydrželo. Jestli je to c nebo X bych moc neřešil. Maximálně jako bonus...

Re: jak jede astra 1.4i
Autor: weki (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2010 10:28

Urcite bude pravda, ze 1.4 44kW je pro kombika prilis slabe.
Mam Astru kombi 1.6 16V a je to tak na hranici pro kombika. Dnes bych
sel uz jednoznacne do 1.8 16V.

Re: jak jede astra 1.4i
Autor: Kleofáš (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2010 22:14

Já osobně mám 1,6 8V 55kW X16SZR kombo 97 a jsem moc spokojen.Spotřeba v kombinované kolem 7l/100km.Je pravda,že výkonu by mohlo být víc,ale dokáže pěkně pádit.Záleží jak jezdíš.Prostoru pro rodinu 2+2 habakuk,naložím v pohodě nákup+kočárek (složený).Je pravdou,že jsem přesedl ze Š105 81r.

Astra F kombi 97 X 16 SZR



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **  **     **  ********   **     ** 
 **     **  **   **    **   **   **     **  **     ** 
 **     **  **  **      ** **    **     **  **     ** 
 **     **  *****        ***     **     **  **     ** 
 **     **  **  **      ** **    **     **  **     ** 
 **     **  **   **    **   **   **     **  **     ** 
  *******   **    **  **     **  ********    *******  
Powered by Phorum.