www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Prosím o pomoc s identifikací mého Oplíka
Autor: Návštěvník (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2010 20:47

Zdravím všechny! Asi před třemi lety jsem si pořídil své první autíčko a to Opel Astru Caravan 1.7 D, datum první registrace 1992. Jakožto v autech nezkušený si myslím, že jsem si vybral docela dobře. Na první auto spokojenost. Nedávno jsem kvůli změně trvalého pobytu musel změnit i TP a na DI jsem objevil zajímavou brožurku vydanou sdružením Sova (www.sdruzeni-sova.cz). Kdo nezná, doporučuji prostudovat. Tak jsem se rozhodl, že se tomu trochu podívám pod pokličku. Podle tabulky VIN kódů jsem se snažil rozluštit svůj VIN. Takže:
1-výrobce Německo,
2-nic,
3-modelová řada Ascona, Corsa A, Kadett, Manta, Record, Senator (tady jsem na vážkách proč to není modelová řada Astra, Zafira),
4-model Ascona, Corsa A, Kadett, Manta, Record, Senator (to samý),
5-specifikace Astra F Caravan (tady to souhlasí),
6-modelový rok je 1996, tady tomu taky nerozumím, v servise mi říkali, že auto je vyrobeno v roce 1992 a má udělaný facelift na '95 ročník (to by sedělo podle štítku na bezp. pásu a oknech), tedy nechápu, proč podle VIN je uveden '96 ročník
7-výrobní závod Bochum (věřím eye rolling smiley).
Na stránkách [www.zkontrolujsiauto.cz] lze ověřit totožnost auta. Je to ale placené. Nechce se mi do toho moc jít, protože se bojím, že mi vstanou vlasy hrůzou na hlavě a pak budu muset jezdit kanálama thumbs up. Nemluvím o přetočeném tachometru... Dokáže mi někdo poradit, zda alespoň podle VIN kódu údaje souhlasí s typem auta? Možná, že je to stupidní dotaz, ale jsem fakt začátečník spinning smiley sticking its tongue out

Re: Prosím o pomoc s identifikací mého Oplíka
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2010 20:55

Hele zkus:
[www.opelastra.cz]

a potom taky třeba napsat sem ten VIN smoking smiley...bez něj se blbe cokoliv detekujewinking smiley...

Re: Prosím o pomoc s identifikací mého Oplíka
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2010 20:59

Když se podíváš i tady u nás na stránkách je návod na rozluštění VINka winking smiley

Jarda: zase rychlejší tongue sticking out smiley

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil m.artty (18.10.2010 21:00)

Re: Prosím o pomoc s identifikací mého Oplíka
Autor: Návštěvník (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2010 21:44

Chlapci! Vidím, že jste vůbec nepochopili o co mi šlo. Za co mě máte...Samozřejmě, že jsem to luštil podle opeláckých "našich" stránek! To co jsem napsal, je podle mého VIN. Já se trochu bojím to tady uvést, protože mám strach, aby mě zítra nezbalila FBI smoking smiley. Ale můžete to klidně zkontrolovat. Možná jsem se sekl grinning smiley.
W0L000051T2xxxxxx. Konec si nechám pro sebe winking smiley.

Re: Prosím o pomoc s identifikací mého Oplíka
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2010 22:03

Buď je provedena legální přestavba nebo třeba ze známosti na úřadě je provedena méně legální přestavba. Pokud máš v TP tohle VIN a rok výroby (rok první registrace) 1992, tak to vůbec neřeš ;-) Také je možné, že je auto složené z více aut, od kdy je v republice? Chtělo by to vidět kompletní doklady od auta a případně i tu složku co mají na Registru (neradi jí ukazují, ale dá se je přemluvit).... to by potom řeklo víc.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Prosím o pomoc s identifikací mého Oplíka
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 18.10.2010 22:18

Návštěvník:
A ještě malej dotaz - není to dovoz odněkad?
Pokud ano - máš origo TP?
Jinak pak je na místě prostudovat VIN na autě - trošku poodhrnout koberec a případně zjistit semtam svár navíc, že...ehmwinking smiley...

Re: Prosím o pomoc s identifikací mého Oplíka
Autor: Návštěvník (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2010 13:56

Dovoz to je. Ze SRN. Originál techničák nemám. Pouze ten co byl vydaný v ČR. 5.10.2006 byla provedena výměna TP, protože ten původní byl poškozený. Na současném techničáku jsem druhý vlastník, datum první registrace vozidla je 1992, datum první registrace vozidla v ČR je 19.11.2001. Ještě tu píšou, že motoru bylo přiděleno nové výrobní číslo kvůli zkorodovanému původnímu číslu eye rolling smiley. VIN čísla jsou uvedena jedno pod kobercem a druhe pod kapotou. Všechna souhlasí s TP. Ale pravděpodobně auto bylo zbouchnuté, protože nelícuje blatník a uchycení chladiče. Hm takže asi tak.

Re: Prosím o pomoc s identifikací mého Oplíka
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2010 17:22

Pokud máš už druhý český techničák, tak je to jasné. V prvním techničáku je udělaná přestavba winking smiley

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Prosím o pomoc s identifikací mého Oplíka
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2010 05:04

Návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Chlapci! Vidím, že jste vůbec nepochopili o co mi
> šlo. Za co mě máte...Samozřejmě, že jsem to luštil
> podle opeláckých "našich" stránek! To co jsem
> napsal, je podle mého VIN. Já se trochu bojím to
> tady uvést, protože mám strach, aby mě zítra
> nezbalila FBI smoking smiley. Ale můžete to klidně
> zkontrolovat. Možná jsem se sekl grinning smiley.
> W0L000051T2xxxxxx. Konec si nechám pro sebe winking smiley.


Na bývalém eFku jsem měl ve VINu taky pár nul, ale nikdy mně to neznepokojovalo. Prostě to tak bylo a hotovo. Zbytečně se stresuješ se starým krámem. Jestli sedí to, co je v techničáku, není co řešit. Jedině co by mohlo být špatně je, kdyby se technikům nepozdávalo číslo jako tvar, velikost atd.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: Prosím o pomoc s identifikací mého Oplíka
Autor: Návštěvník (IP zapsáno)
Datum: 23.10.2010 10:01

Děkuju za vaše názory winking smiley.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **      **  ********  ********  **        
 **     **  **  **  **  **        **        **    **  
 **         **  **  **  **        **        **    **  
 ********   **  **  **  ******    ******    **    **  
 **     **  **  **  **  **        **        ********* 
 **     **  **  **  **  **        **              **  
  *******    ***  ***   ********  ********        **  
Powered by Phorum.