www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
přirezlé kola
Autor: astrapilot (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2010 19:47

poradíte nějakou fintu,jak na přirezlé kola nemužu to sundat,dík

............................................................................
Per Ardua ad Astra / x16szr "98"

Re: přirezlé kola
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2010 20:05

Nastříkat něčím na lehčí povolování, sednout si proti a kopnout do něj. Nebo taky palice. V extrémním případě nechat povolené šrouby a opatrně popojet.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: přirezlé kola
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2010 21:21

Doporučuju ničím do toho nějak extrémně nemlátit - zničil by sis čepy. Taky už jsem takové borečky viděl...

Re: přirezlé kola
Autor: astrapilot (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2010 21:51

najel jsem se dvěma šrouby utaženýma jen rukou asi 4km stylem warm up a nic....nevim jak dál,do ničeho jsem nemlátil a mlátit nehodlám,nejsu pako.....je to zadní náprava.Co použít nějaký odrezovač.nebo cocacolu....

............................................................................
Per Ardua ad Astra / x16szr "98"

Re: přirezlé kola
Autor: Milda (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2010 22:47

Najdi dost velký plac, něco jako parkoviště :-) a zkus povolit šrouby a jet jako po kruháči. Samo, že opatrně. Opačnou stranu druhým směrem. Kolega tak sundával kola z Rovera...

Re: přirezlé kola
Autor: astrapilot (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2010 22:55

to je všechno vyzkoušené....

............................................................................
Per Ardua ad Astra / x16szr "98"

Re: přirezlé kola
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2010 23:09

Nejsou tam spíše nacpaný kola s menší středovou dírou než aby to bylo přirezlé? Na VW se dají nasadit Opelí kola, ale sundat se už nedají the finger smiley

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: přirezlé kola
Autor: astrapilot (IP zapsáno)
Datum: 09.11.2010 06:37

ne kola jsou original stává se mi to pravidelně každý rok ale letos je to brutus...

............................................................................
Per Ardua ad Astra / x16szr "98"

Re: přirezlé kola
Autor: Kyslik (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2010 18:01

MNo jo...to chce každý rok preventivně osmirkovat...jinak pokud nepomůže žádná z metod s povolenými šrouby (třeba i povolit šrouby a popožíždět sem a tam se zataženou ručkou),ani zkusit to kolo nahřát plamenem (pokud se nejedná o hliníková kola), neboj, celý se stejně neprohřeje, tak už je pouze jedna brutální metoda a to je uvázat kolo lanem a trhnout druhym autem až to povolí...nic jinýho už nepomůže. Takhle jsem sundaval Opelácký kola z tady již popisovanýho koncernu (VW) a to jsem měl auto ještě uvázané z druhé strany.

Aquarium vol. 1 -Opel Kadett E C16NZ -> betonovej můstek a pak do železa
Aquarium vol. 2 -Opel Kadett E C16NZ -> E16NZ -> 18E -> železo
Aquarium vol. 3 -Opel Kadett E ????? -> skončil v prachu
Aquarium 4 ??? -Opel Astra G sedan X18XE1 -> Xcože?XE -> jednou jí to taky čeká...
Arbeitauto -Opel Corsa B C14SE -> zakukala na klice -> 20SER a na pole s ní
Arbeitauto2 - Opel Omega B X20SE "prcek" -> zetor na tahání věcí a do práce

Re: přirezlé kola
Autor: astrapilot (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2010 20:27

Tak nakonec nepomohla ani chemie.....ale nahřál jsem to švajcem a je dole.

............................................................................
Per Ardua ad Astra / x16szr "98"

Re: přirezlé kola
Autor: Marcel42 (IP zapsáno)
Datum: 19.12.2010 21:01

Zdarec...
Taky jsem měl každým rokem stejny problem,sundaval jsem to stylem dva šrouby pryč a dva tam nechat,ale byly povolene tak pul centimetru...Styl jízdy cikcak...Až to zacalo smatlat,tak bylo vyhráno...Ale už me to prestalo každym rokem bavit,musím podotknout,že to bylo vždy na zadnich kolech astry kombik...,tak jsem si koupil v mototechně měděnou pastu práve na mazani stredu kol...Od tý doby to sundavam pouze rukama bez pouzití jakehokoliv naradí,samozrejme po povoleni sroubu klicem...Super vec...

Re: přirezlé kola
Autor: Petr12345 (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2011 20:57

Chci se zeptat zda je možné znicit nebo nějak poškodit ložiska předních kol při vyměny přirezlého disku? Dnes sem konečně dával zimní kola, zadní byly v pohodě ale přední jakoby bych alu kolo slepil s kotoučem, nepomohla ani jizda po městě s povolenýma šroubama tak nakonec sem zvedl auto a dřevěným trámkem sem z vnitří strany několikrát uhodil než se disk konečně odlepil. Nazul zimáky a hrozně to hučí, je možné že se poškodilo ložisko nebo je to zimni pneumatikou, škoda že si nepamatuju jestli vloni zimáky takhle hucely, je to takové nepravidelné hučení a nejvic to hučí při zpomalování.
Je technicky možné zničit ložisko při této "výměny" kol?
Diky moc
Astra F 1,6 98 Sedan

Re: přirezlé kola
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 12.11.2011 23:27

Petr:
Možné to je - kola většinou drží přirezlé na náboji za středící kroužek. A náboj drží v podstatě jenom ve vnitřním kroužku ložiska. Tzn. všechny rázy (rozuměj jebání do disku) se musí přes valivé elemnty (kuličky, válečky) v ložisku přenést do rámu, nemluvě o tom, že v kolech jsou dvouřadá radiální ložiska a jebání do disku je pro ně axiální namáhání = na tento druh namáhání nejsou stavěný...
Pokud už mělo ložisko svoje za sebou a mělo určité vůle, tak jsi ho mohl lidově řečeno dodělat...
Záleží ale na tom, jak moc jsi do toho mlátil a kolikrát...
Podle mě není nic jednoduššího, než tam dát letnáky a projet se kolem bloku...
A vnitřní středící nákružek namaž vazelínou - půjde ti to pak líp sundat...

Re: přirezlé kola
Autor: Petr12345 (IP zapsáno)
Datum: 13.11.2011 07:38

Ale zase si řikám, že tímto zpusobem sundavají přirezlá kola v servisu (aspon so sem zatim videl), tak to by museli vsem ty ložiska rozbít ne?

Re: přirezlé kola
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 25.11.2011 06:04

že drží disk je celkem normální.. pár ran.. pomuže..
spíš hučej zimáky

Re: přirezlé kola
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 01.04.2012 20:46

Tak jsem se letos setkal se stejným problémem. Přirezlé zadní disky na Astře. Tak jsem je povolil, projel se u garáže a hned šly dolů smiling smiley Není třeba do disku mlátit.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: přirezlé kola
Autor: ivana cervanová (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2017 20:12

Při zápasení s přirezlým diskem kola jsem našel asi další způsob jak sundat disk bez hrubého násilí,bez popojíždění s povolenými šrouby kol,atd...Vyšrouboval jsem šrouby/kdo má matky tam to asi nepujde/a obětoval jsem starý větší šroubovák...ohnul jsem mu špičku /asi 8-10mm/do pravého úhlu ve svěráku kladivem.Strčil jsem ho do škvíry která je mezi nábojem kola a diskem v oblasti kde byl dřív šroub kola.Při klasických páčivých pohybech se nic nedělo,šroubovák vypadává.Tedy klasický páčivý pohyb nahoru-dolu jako u pajcru nebo vytahováku hřebíků nefunguje.Při změně směru páčení zleva-doprava disk spolehlivě bez násilí odskočí o pár milimetrů a mame vyhráno.Doporučuju a loučím se Petr Cervan 723 776 914



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  ********   **      **  **    **  ********  
 **   **   **     **  **  **  **  ***   **  **     ** 
 **  **    **     **  **  **  **  ****  **  **     ** 
 *****     ********   **  **  **  ** ** **  **     ** 
 **  **    **         **  **  **  **  ****  **     ** 
 **   **   **         **  **  **  **   ***  **     ** 
 **    **  **          ***  ***   **    **  ********  
Powered by Phorum.