www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
chladic
Autor: ondra (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2005 07:55

ahoj, chtel bych vymenit chladici kapalinu astra 1,6i 1991 (5 let starou) muzete mi poradit jak na to? a hlavne kudy ji vypustit... diky

Re: chladic
Autor: jp1 (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2005 07:58

já to vždycky dělal spodní hadicí na chladiči, pak to zazátkovat a nalít novou a ani nevím jestli se to někde odvzdušňuje, ale tady asi ne..........

Re: chladic
Autor: George (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2005 08:32

Jeste jsem to nedelal, protoze mi pomalu tece chladic a tak se mi to chladivo obmenuje prubezne yawning smiley), ale uz jsem dostal odpoved na otazku odvzdusneni, ze se to udela samo, anebo kdyz by se nekde vytvorila kapsa, tak pry pres cidlo teploty na chladici.

Re: chladic
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2005 09:43

nejlepší je chladič vyndat ven, otočit a vypláchnout hadicí, ty největší humusy tam totiž zůstanou protože spodní hrdlo je cca 5 cm nade dnem, odvzdušňuje se povolením přes teplotní čidlo a to je buď na sacím potrubí vedle altíku a nebo na termostatu, je to mosazný šestihran asi 12 mm a vede do něj drátek, nemrznoucí kapalina musí být určena pro hliníkové motory !!!



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********   **    **  ********   *******  
 **    **  **     **  ***   **     **     **     ** 
     **    **     **  ****  **     **            ** 
    **     ********   ** ** **     **      *******  
   **      **         **  ****     **            ** 
   **      **         **   ***     **     **     ** 
   **      **         **    **     **      *******  
Powered by Phorum.