www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Potřebuju poradit
Autor: Robin (IP zapsáno)
Datum: 08.05.2006 13:07

V levym přednim podběhu jsem našel nějaký podivný zařízení ke kterému vede hadice z chladiče.Nevíte někdo na co to je?????Jedná se o kadetä 1,4 r.v. 91.Dík za radu


Re: Potřebuju poradit
Autor: Harampák (IP zapsáno)
Datum: 08.05.2006 17:38

V podivnym zařízení je aktivní uhlí a jestli se nepletu tak tam nevedou hadice od chladiče ale od vstřiku.Jestli to tam nechceš mít tak hadice zaslep a zahoď to.Je to kvůli ekologii a teď přesně nevim proč to tam je ale kdybys hledal tak se to tu řešilo mockrát

Re: Potřebuju poradit
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 09.05.2006 17:19

Normálně to můžeš vymontovat,jako já minulý týden.Drží se za tím maras a celkem to pod tím i koroduje..Na nic to nemá vliv,myslím výkon,spotřeba atd..

Re: Potřebuju poradit
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 09.05.2006 22:36

Zdar.Na jednu stranu je nádobka s aktivním uhlím dar ekologii,na stranu druhou i ekonomii.Totiž páry nashromážděné v tom uhlí se pouští do sání a dokáže to ovlivnit spotřebu.Nevím jak na tom jednobodu,ale zkuste si někdy na motoru s Motronicem (třeba C20NE) poslechnout elektroventil,který je na té hadičce.Řídí ho ECU a ne bezdůvodně.

Re: Potřebuju poradit
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 10.05.2006 05:58

Pro jistotu uz tam nemam ani tenhle elektroventil...:-)

Re: Potřebuju poradit
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 10.05.2006 11:00

Pozor na to zaslepování!!! Můžou pak nastat ty problémy s tankováním které se tady někde řešili.

Re: Potřebuju poradit
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 10.05.2006 11:27

Problémy s tankováním???No nevím,mám to zaslepene a včera jsem normálně natankoval až skoro po víčko...a v poho..

Re: Potřebuju poradit
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 10.05.2006 14:23

Někdo tady řešil že tankuje 10min. To vypadá jako problém s odvzdušněním.
A to je právě přes to uhlí.

Re: Potřebuju poradit
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 10.05.2006 14:50

Když jsem měl starou C18NE, tak jsem to taky vyhodil a nic se nestalo.

Re: Potřebuju poradit
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 10.05.2006 19:49

Pavle myslim ze asi nemas pravdu. Od hrdla jde tlusta roura pro tankovani a jeste paralelne s ni jde tenka pro odvzdusneni pri tankovani.
Nadobka s aktivnim uhlim je jen k tomu, aby mely kam odchazet vypary pri zmene teploty a vseobecne pro vyrovnavani podtlaku pri ubyvani benzinu.
Ale muzu se samozrejme mylit :-)

Re: Potřebuju poradit
Autor: Lasky (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2006 11:53

ahoj potřeboval bych poradit:mam 2,0GSI a zlobi mě CHECK KONTROL,po nastartovaní všechny kontrolky zhasnou jakože je vše o.k.,ale po chvíli začnou zase svítit,svíti to jen slabě ale pořád.může mi někdo poradit co s tím je?

Re: Potřebuju poradit
Autor: leader91 (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2015 22:04

Od hrdla jde tlusta roura pro tankovani a jeste paralelne s ni jde tenka pro odvzdusneni pri tankovani. + ešte daľšie dve ešte tenšie, jedna ide k tým hrubším do nádrže a tá druhá má ísť kam? Do tej nádobky s uhlím alebo niekde inde? Neviem jej nájsť miesto, menil som hadice a už neviem kam šla. Kadett C20XE Dík

Re: Potřebuju poradit
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2015 22:45

Ano, jde do nadobky s uhlim v levem prednim podbehu.

Re: Potřebuju poradit
Autor: jula (IP zapsáno)
Datum: 25.12.2023 22:47

motor 100 stupňů, chladič studený, horní hadice do půlky teplá, spodní nic. termostat, rozvody, pumpa , chladič nové, nevíte, proč nechladí? Opel Astra Caravan 52Kw, 1.6. Díky za radu.Jula.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **  **        ********  **     ** 
 **   **   **     **  **        **    **  ***   *** 
 **  **    **     **  **            **    **** **** 
 *****     **     **  **           **     ** *** ** 
 **  **     **   **   **          **      **     ** 
 **   **     ** **    **          **      **     ** 
 **    **     ***     ********    **      **     ** 
Powered by Phorum.