www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Z16XE (životnost) - koupit či ne
Autor: kobliha (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2011 07:06

Zdravím,
mám možnost koupit Astru G (rv 2000) s Z16XE (najeto zaručených 260 000km). Auto krásné.
Jen co čtu, tak mám strach ze životnosti motoru. Tu různě čtu, že když žere víc olej, tak se blíží nutnost servisu. Tenhle dle info žere při agresivnější jízdě i 1l/1000km. Měl jsem to auto na celé odpoledne a jezdí krásně, laicky jsem s ním neobjevil jediný problém. Jinak cena je 40 000Kč (+ cena za nutné nové rozvody).

Poraďte ANO/NE. sad smiley

Mám teď Fko s C16NZ a jsem zvyklý, že o něčem jako olej mezi výměnami vůbec nepřemýšlím.

Re: Z16XE (životnost) - koupit či ne
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2011 08:41

Tak pokud nechas udelat GO motoru (gufera na ventilech, pistni krouzky, prohlednou saly, pripadne gufera na klice) tak motor urcite dalsich 200tkm najede. Otazka je, v jakym stavu je katalizator (dle meho nazoru uz je davno o smrti). Chtelo by to pichnout na diagnostiku abys vedel, jeste tam neni nejaka zavada, ktera se pri normalni jizde neprojevi.
Rozvody jsou skoro podminkou a je mozne, ze casem zacnou odchazet dalsi veci, jako treba zapalovaci lista, palivove cerpadlo a je treba se pripravit i na moznost smrti ridici jednotky.

Ale tohle riziko je u vsech ojetych aut, bez ohledu na znacku.

Nerikam ANO ani NE, je to na Tobe, jestli se Te tahle investice vyplati. Na druhou stranu budes mit skoro novej motor.

Re: Z16XE (životnost) - koupit či ne
Autor: kobliha (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2011 13:39

Díky smiling smiley ...ale moc jsi mi rozhodování neusnadnil.
Viděl bych to tak na 50tis km, aby mě to pár let klidně povozilo pokud možno bez šílených nákladů.

Je to od kamaráda, vím, že s tím několik let v pohodě jezdil, problém s motorem nikdy nebyl. A na závadách skoro jistě nic neuvidím. Moje otázka spíš je, jakou prognózu maj tyhle motory do budoucna po 250tis km. Co jsem tu četl, tak mi to přislo, že bych si ten motor nedal ani do sekačky.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   **     **  **    **  **    **  ******** 
 **    **  **     **  ***   **  **   **   **       
 **        **     **  ****  **  **  **    **       
 **        *********  ** ** **  *****     ******   
 **        **     **  **  ****  **  **    **       
 **    **  **     **  **   ***  **   **   **       
  ******   **     **  **    **  **    **  ******** 
Powered by Phorum.