www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
smrdi benzin
Autor: Zdenal (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2006 21:35

Ahoj,
mam astru caravan 1993 2l a mam s ni 2 problemy.
1. smrdi mi vevnitr benzin. Hadicku vevnitr v motoru jsem vymenil a zacalo to smrdet zas. Vypada to jako ze to nejde z motoru. Nemate nekdo podobnou zkusenost i s resenim? :-]
2. obcas se proste zastavi sterace a pak se rozjedou jakoby nic. Nevypada to na dobeh, protoze se nerozjedou ani po opetovnem nekolikerem vypnuti a zapnuti. Je to na nahodu.

Predem dik Zdenal

Re: smrdi benzin
Autor: Gallo (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2006 22:59

Projdi si benzínové vedení od motoru po nádrž. Někde Ti líná hadička, koukni pod auto jestli neděláš loužičky. Hlavně skontroluj spoje. Stěrače bych viděl na relé, nebo špatný kontakt ve spínači páčky stěračů.

Re: smrdi benzin
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 21.05.2006 18:19

Vyměn ještě hadičku od nádrže po palivový filtr..Já tam měl ještě původní oplétanou a ta mi sákla,teda ještě sákne,protože nemám čas pod to vlézt..:-(

Re: smrdi benzin
Autor: vaurien (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2006 04:26

Nemá astra taky tu nádobku s aktivním uhlím jako kadett ? To by mohl být zdroj smradu...

Re: smrdi benzin
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2008 18:16

Od minulé neděle občas ženě v Corse strašně smrdí benzín.
Je to divný. Projeví se to tak po 1km jízdy, několik km to strašně smrdí a pak to přestane. Znovu se to projeví až po příštím parkování.
Benzín jsem nikde unikat neviděl.
Jediné podezření, které mám je, že bezprostředně před tím, než se to projevilo poprvé, tak popojížděla po polní cestě, tak jestli někde nešktla nebo neodletěl kámen...

Corsa B 1997, X14SZ

Re: smrdi benzin
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2008 20:05

Tak to není tak systematické, jak jsem si myslel.
Byli jsme to teď projet pár kilometrů - a nic. Schválně jsme jeli po stejné štrece a stejným stylem, jako odpoledne, když se to naposledy projevilo. Jediný rozdíl byl, že bylo o 5 stupňů chladněji a byla tma...
Lezli jsme pod autem i pod kapotou, byli jsme i pod zadním sedadlem pod plastovou krytkou a ničeho podezřelého jsme si nevšimli.
Jinak holky tvrdily, že to začíná být cítit nejdřív odzadu.

Re: smrdi benzin
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 29.02.2008 20:54

Nastartuj motor a znovu se vrať pod zadní sedadla, oddělej ten kryt k palivovému čerpadlu a zahýbej hadičkama. Jestli to tam utíká budeš první kdo to ucítí.

Re: smrdi benzin
Autor: j.irisek (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2008 11:40

zdarvim chtel bych se zeptat vsim sem si ze ma na palivove nadrzi trochu rosí benzin. ja najaka moznost jak to zachtanit nebo se musi vymenit nadrz?? je to na strane u palivoveho filtru. mam Opel kadett 1,6

Re: smrdi benzin
Autor: bagrasian (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2008 15:35

Zdravim,
mel jsem (a uz zase mam) ten samy problem. Potvrzuji ze smrad jde odzadu a hlavne pri pootevrenem okenku. Zkusil jsem sundat dve tenke hadicky, co vedou od hrdla nadrze a postupne profouknout pumpickou ty nufaky v hrdle. Asi na rok to prestalo a uz to zase smrdi benzinem...tak nevim.

Astra Caravan 97
X16SZR

Re: smrdi benzin
Autor: Luba Filgas (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2008 19:19

Zdravím,

mám Astru combi X16SZ rok výr. 1995. Mám problém- vzrostla spotřeba benzinu a zjistil jsem, že na spodní části nádrže se objevují kapky benzinu (na lemu příruby).
Nevíte někdo co s tím, jak to řešit?

Re: smrdi benzin
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 10.09.2008 05:28

Doporučil bych zjistit odkud to teče.Možná díra v nádrži, možná nějaká hadice, to se musíš podívat.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: smrdi benzin
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 10.09.2008 09:10

Já bych to tipoval na zpuchřelé konce hadiček (rozmačkané přetaženou sponou, aby to už neteklosmiling bouncing smiley )...
Zvedni si zadek auta, vlez pod něj a zatahej za hadičky - uvidíš, jestli nejsou zpuchřelé atd. Dobrý je mít při tom nastartovaný motor - v paliv. vedení je tlak a případná netěsnost je hned lépe vidětsmoking smiley...
Jinak upřímně doporučuji preventivně vyměnit všechny gumové hadičky u nádrže a u čerpadélka + potom v motorovém prostoru - vyústění od plechové hadičky ke vstřikům (samozřejmě, pokud teče i plechové potrubí tak i to). Je to práce na cca 3/4 hod, materiál vyjde tak na 200,- (ty se docela rychle vrátí na ušetřeném nevycintaném benzínu) a máte hned pokoj a klid v duši. Beztak, když teče jedna brzo potečou i ty další...
A ty kapky na nádrži mohou být klidně od toho jak benzín teče po hadičce a pak přeteče na nádrž...

Re: smrdi benzin
Autor: Luba Filgas (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2008 09:45

Právě jsem se vrátil z rampy, hydičkama to není. Když mám víc jak 10l, benzín prolíná na lemu, kde jsou svařeny dvě půlky nádrže a to i když auto stojí na parkovišti. Takže je to nádrží. Nevíte někdo, kde by se dala sehnat starší nádrž anebo nová za rozumnou cenu? Dík!

Re: smrdi benzin
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 15.09.2008 09:15

Ahoj!
Tak to je ta horší varianta...
U MJauta mají tu tvojí nádrž za 2020 - teďka nedávno jsem jí tam kupoval, když jel kamarád s mladou užívat si na polní cestu a potkal tam mooc pěkněj šutr hot smiley...

Re: smrdi benzin
Autor: j.irisek (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2008 11:17

zdaravim dneska mi hrozne smrdel benzin tak sem se na to podival a tece to z te hadicky co vede k filtru ale v miste nekde nad nadrzi protoze to pak steka na nadrz a neni tam videt. Nevite jak se da sundat nadrz abych to mohl vymenit?? a kde se da ta tlusta hadicka sehnat?? mam Opel Kadett 1.6i diky

Re: smrdi benzin
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2008 11:22

Nadrz drzi jen na dvou plechovych pasech, staci povolit 2 srouby M8. Mozna Te to prekvapi, ale benzinovou hadici sezenes v jakykoliv prodejne s ND.

Re: smrdi benzin
Autor: j.irisek (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2008 11:38

diky moc. neni neco co by me u toho mohlo prekvapit?

Re: smrdi benzin
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 17.09.2008 11:43

Hlavne at na Tebe ta nadrz nevypadne. A odklop si zadni sedacku at muzes lip k ty hadicce co jde od cerpadla.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **    **  ********  **    **  ********  
 **     **  ***   **     **      **  **   **     ** 
 **     **  ****  **     **       ****    **     ** 
  ********  ** ** **     **        **     ********  
        **  **  ****     **        **     **     ** 
 **     **  **   ***     **        **     **     ** 
  *******   **    **     **        **     ********  
Powered by Phorum.