www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Demontáž stěračů
Autor: MorpH (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2011 09:58

Zdravím,

zeptám se na s velkou pravděpodobností pro vás triviálnost, ale mám problém s přednímy stěrači.
Před nedávnem jsem malinko ťuknul do auta před sebou a od té doby stěrače nefungují.
Mají snahu, ale pohnou se jen o milimetry. Je možný, že se tam něco zkřížilo?
Nemám ani moc představu jak to tam vypadá, a tak jsem se rozhodl, že se na to kouknu a rozdělám to.
Jenže jsem se daleko nedostal. Odšrouboval jsem matku pod krytkou stěrače a to je tak všechno. Stěrač mi nejde sundat. Nechci to rvát nějak moc silou, abych něco nevyrval. Olej se mi tam cpát taky nechce, aby to pak vůbec fungovalo.

Neměl by někdo nápad, čím by to vůbec mohlo být?

Díky moc za názory! smiling smiley

Petr.

Astra F 1.6 GT
motor C16NZ
3 dveř.
r.v. 92

Re: Demontáž stěračů
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2011 13:01

Spíš bych řekl, že zarezly v pouzdrech. Mazivem nic nezkazíš. A sundat jdou nejlépe stahovákem.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Demontáž stěračů
Autor: Elzo (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2011 23:09

ja to robim tak, nic nemazem, ziaden stahovak... odtocim matku a stieracom trhnem rukou smerom ako ked stiera- teda dohora... ono to byva len zatlacene na tom kuzeli, akonahle s tym pohnes tak to povoli a pojde krasne vybrat von... neboj sa pouzit silu, nic nepokazis



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   ********   ********   **        **      ** 
 **     **  **     **  **     **  **        **  **  ** 
        **  **     **  **     **  **        **  **  ** 
  *******   ********   ********   **        **  **  ** 
        **  **     **  **     **  **        **  **  ** 
 **     **  **     **  **     **  **        **  **  ** 
  *******   ********   ********   ********   ***  ***  
Powered by Phorum.