www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Benzín V power 95 vs Carrera 95
Autor: Absinth (IP zapsáno)
Datum: 01.12.2011 17:09

Ahoj,

Jsem začínající řidič a potřeboval bych poradit.

Mám Astra G 1,6 16v (r.v. 98 , 170 000 km nalítáno) motor je ok.

Zajímá mě jaký benzín do toho dávat. Jde mi o výkon a čistění motoru.

Hledám kvalitní palivo a bylo mi doporučeno brát na OMV nebo SHELL.

Zajímá mě co je lepší, zdali V power 95 či Carera 95. Zatím jsem bral na shellce 95tku V power. aktuální ceny jsou 37,30 / l zatímco carrera 95 je 36 / l

Nejde mi úplně o cenu spíš bych chtěl znát kvalitu.

co je lepší jestli shellkový želví power či carerras 95tka.

Re: Benzín V power 95 vs Carrera 95
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 01.12.2011 18:09

Jediný, co je na těhle palivech zajímavé, tak, že nemusí obsahovat povinných 3 - 5 obj % bioethanolu.
Jinak, co jsem kdysi dělal testy těhle paliv - někde to tady je v historii - tak žádná bomba to nebyla - spíš předražený normální benzín winking smiley...
A konkrétně do tvého motoru myslím, že stačí úplně běžný BA 95...

Re: Benzín V power 95 vs Carrera 95
Autor: absinth (IP zapsáno)
Datum: 01.12.2011 19:23

Diky pane.

historii jsem hledal ale nenasel.jinak bych sem nepsal.

kdybys byl uspesnejsi v hledani hodil bys mi sem link?

chtel bych dostat odpoved co je tedy lepsi jestli želva ci carera?

ten bio ethanol je nejaky eko vymysl?

Re: Benzín V power 95 vs Carrera 95
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 05.12.2011 06:30

Osobně si myslím, že pro tyhle naše motory by měli tyto paliva přínos maximánlně v mín zaneseném motoru, respektive zanesení trysek a ventilů, ale to jen v případě dlouhodobého užívání.

Re: Benzín V power 95 vs Carrera 95
Autor: Vašek (IP zapsáno)
Datum: 26.12.2011 17:26

Pro Absinth - Já mám taktéž Opel Astra G caravan 1,6 16V skoro 4 roky (vyr. listopad 1999) a již cca 3 roky tankuju na Tank ONO Natural 95. Jede to myslím spolehlivě,motor je živý až čiperný,nestěžuji si. Musím říci,že cena je oproti jiným "nenažraným" pumpajzlíkům nižší minimálnéě o 3,-Czk na litru (což na plné nádrži dělá cca o 150,-Czk méně a to už peněženka cítí). Nestalo se mi,že by to jakkoliv cukalo či nějaké jiné problémy.Přeju Vám jen radost a pohodu s tímto vozem a mnoho km bez nehod. Václav.

Re: Benzín V power 95 vs Carrera 95
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2011 13:57

Zajeďte si pro benál nebo naftu k nejbližší benzince v rajchu a pak srovnejte! Je s podivem, jaký může být rozdíl ve kvalitě benzínu potažmo nafty u nás a v "cizině"!! Jinak co jsem četl recenze a testy benzínu (třeba ten spešl od Schellu) je to podvod na entou! Všechny druhy benzinu vyšli na stejno s minimálním, ba žádným rozdílem. Pokud jsem jen trošku poblíž, raději natankuju plnou v rajchu...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Benzín V power 95 vs Carrera 95
Autor: Tondach-Opel Astra 1,6-74kW-8V (IP zapsáno)
Datum: 30.12.2011 20:01

To Gizmo-totální souhlas-dnes jezdím na ropu,v úplně jiném voze(Astra je stále v rodině-je dcery-a jezdím s ní často)Když jsem poprvé tankoval v A ,tak jsem nechápal,povinnou 50tku v obci jsem absolvoval o "kvalt" výš než s palivem z česka,lepší akcelerace,tišší motor-a nakonec-na plnou jsem najel o 100km víc ,co dodat???!!!Můj známý tvrdí,že problém je v tom,že máme příliš benevolentní normu na paliva a toho se všichni drží,proč by měli být lepší než musí-ušetří,ale pánbůh s těmi co mají commonrail....

Re: Benzín V power 95 vs Carrera 95
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 03.01.2012 12:00

amen



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **    **   ******    *******   ********  
 **     **   **  **   **    **  **     **  **     ** 
 **     **    ****    **        **     **  **     ** 
 **     **     **     **         ********  **     ** 
 **     **     **     **               **  **     ** 
 **     **     **     **    **  **     **  **     ** 
 ********      **      ******    *******   ********  
Powered by Phorum.