www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: Typy na dovolenou k moři
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 15.06.2006 12:33

To Roman: Koukal jsi na to Propago Hodonín, tam maj docela slušný ceny. V loni jsme byly v Itálii v kempu San Francesco, a pro děti to je jedinečný. moře sice nic moc, ale v kempu je asi 6 bazénů neplacených, potom bazény s tobogánama asi 2 eur na osobu na den jen dospělí, večer centrum s nafukovacíma skákacíma hradama 5 eur, pouze za dítě se platí, večerní promítání pro děti, diskotéka atd. Letos tam jedeme zase koncem prázdnin.
www.villaggiosfrancesco.com, tady jsou oficiální stránky toho kempu. Např mobilhome který na oficiálních stránkách stojí v přepočtu as 36 000Kč má CK Propago za 14 000Kč.

Re: Typy na dovolenou k moři
Autor: deb21 (IP zapsáno)
Datum: 05.07.2006 12:42

Beruna: pridavam se.. nam nekdy v 98/99 v Chorvatsku u Astry taky odesel alternator.. to preci nemuze bejt nahoda!! smiling smiley)

Re: Typy na dovolenou k moři
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 05.07.2006 20:07

Ptal jsem se autoelektrikáře jak tomu lze předejít a prej před vypnutím motoru je neljepší postupně vypínat el. spotřebiče, takže klimatizaci chvíli počkat, světla chvíli počkat atd. Při náhlém vypnutí se prý rychle ochladí diody a můžou se prorazit. Možná na tom něco bude, protože ty diody většinou neodejdou při jízdě, ale vetšinou chvíly po nastartování.

Re: Typy na dovolenou k moři
Autor: MilanX17DTL (IP zapsáno)
Datum: 11.07.2006 11:36

Ahoj,
já jedu se svou astřičkou caravan X17DTL 22.7.2006 do Chorvatska na
nejjižnější část makarské do Gradacu. Ubytování jsem si našel sám dopředu na internetu. Jedu já s přítelkyní a příbuzní - pár se dvěma dětmi. Jedeme dvě auta.
Našli jsme si malý domeček se dvěma apartmánama 90 m od moře.
Já platím 26 Eur/noc(ložnice 2 lůžka + koupelna a wc) a příbuzní 49 EUR/noc(2 ložnice tj.4 lůžka + koupelna a wc), kuchyn máme společnou ale každý má vlastní lednici a nádobí. Mám pocit že to je za dobrou cenu.
Budem mít celý baráček i s parkovištěm pro sebe, k moři blízko, pěkný
výhled z teras a vůbec nádherné ubytování. Člověk musí věnovat jen
trochu času hledání.

Re: Typy na dovolenou k moři
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 11.07.2006 12:42

To Milan: tak pak napiš jak se Ti tam líbilo + přilož fotky:-)



Opel Kadett, 3dv. C16NZ, Jičín

Re: Typy na dovolenou k moři
Autor: TomAstra 1,8 16V (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2006 12:39

My jsme byli v Chorvatsku na ostrově Šolta a spokojenost. A co se týká příspěvků ohledně odcházejích alternátorů můžu jen souhlasit, protože při zpáteční cestě nám odešel alternátor 30 km za Vídní, tak pro nás potom tchán dojel a odtáhl nás domů na laně.

Re: Typy na dovolenou k moři
Autor: IJK (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2006 16:07

Též se přidávám k mocné skupině lidí, kterým v Chorvatsku umřel alternátor. Bylo to na mojí první Astře 1.6i (budiž jí vrakoviště lehké) a přičítal jsem to jízdě při průtrži mračen předchozí den. Anžto to bylo na ostrově a vidina roztlačování na trajektu mne moc nebrala, odvezl jsem jí tam do nejbližšího garážservisu v přízemí nějakého domku, druhý den tam byl jiný alternátor a jelo se, cena 450 Kn. Kde ho kupoval (zda vrakáč či repase) jsem neřešil, nicméně dobré poučení bylo zaplať pánbů že Astra je natolik běžný auto, že ho opraví a seženou díly prakicky v jakýkoliv díře na světě.
PS: Doufám že Zafira B má altík dimenzovanej líp, vzhledem k tomu že se dělá sotva rok jich ještě na vrakáčích asi moc nebude :-)

Re: Typy na dovolenou k moři
Autor: JardaF (IP zapsáno)
Datum: 21.07.2006 04:22

Zajímavé. A není to asi jen u Astřiček, mám ještě cittroenka AX, r.v. 92, koupil jsem ho v r. 1999 s alternátorem z r. 1998 (tedy už jednou měněným), ten mi co dva roky přestane dobíjet, tak jej rozeberu, propájím uchycení diod (cín, kterým jsou připájeny nožky diod na desku je zpravidla popraskaný a vypadaný) a jede se dál. Fakt je, že u toho auta altík trpí tepelnými šoky - je dole před motorem, jízda v dešti musí být pro něj lahůdka - nahozený vodou rozvířenou jinými auty apod.

Re: Umírající alternátory
Autor: IJK (IP zapsáno)
Datum: 21.07.2006 07:39

No mně přijde divný, že různejma autama jezdím přes 20 let, z toho 7 posledních let v Oplech (když pomineme krátké střídání se služební Octávií 1.9 turbodehet, kterou stejně po roce a čtvrt ukradli, jak je u těchto vozů špatným zvykem) a jediný altík za život mi odešel právě na Astře v Chorvatsku. Proto mne tady pobavil takový seznam podobně postižených...
Pro přesnost pravda třeba moje první auto (Škoda Felicia 1089ccm, 2 karburátory, 50 hp, r.v. 1959) měla tehdy místo alternátoru dynamo, ale i to přežilo než jsem ji prodal (...to když jsem potřeboval peníze na schody do domu, a z mých tehdejších aut se kabriolet jako auto pro stavbu hodil nejméně, a naopak za něj bylo nejvíc peněz :-).
Jinak j k tématu - Chorvatsko doporučuji, ale pokud nemáte klimu, jízda zásadně přes noc, t.j. z Prahy vyjet tak kolem páté odpoledne, pokud možno ne v pátek :-).

Re: Typy na dovolenou k moři
Autor: MilanX17DTL (IP zapsáno)
Datum: 31.07.2006 11:01

Ahoj,

psal jsem trochu výše že pojedu do chorvatska a už se tak stalo.
Vrátil jsem se v neděli ve tři ráno, dovolená byla super - v Gradacu.
Auto šlapalo jako hodinky, vše vydrželo i altík :-)
Jel jsem přes den 130 km/h - víc jsem nemohl nebo mi pak lezla
teplota motoru rapidne nahoru. Pres noc jsem to misty jel i 150 km/h,
coz si myslim je na dislaka 1,7 50 kw - opel astra caravan celkem slusny.
Malem mi vypadly ale oci, kdyz jsem si pocital spotrebu. Tankoval jsem do
plna na nekolikere vypnuti pistole, pak jsem jel a tankoval az v chorvatsku
stejnym zpusobem a odecetl kilometry, pak trochu matematiky a vyslo mi -
spotreba 5,36 l / 100 km - se mi zda dost dobre.
Jeli jsme dva s plnym kufrem, trocha veci byla i na zadnich sedadlech.
Velkym nedostatkem ale byla absence klimatizace. Ja to nesl statecne a
bazének potu v mých trenýrkách mi ani nevadil :-) , hůř to ale nesla
přítelkyně.
Jeden dotaz, auto mi tam stalo v tom horku týden s vytočenými koly a od
začátku zpáteční cesty mi něco vrže v přední nápravě.
mohlo tam něco vyschnout a chce to promazat?

Re: Typy na dovolenou k moři
Autor: PetrM. (IP zapsáno)
Datum: 02.08.2006 06:19

Já měl poruchu altu loni při cestě do Bašky Vody. Stalo se to kousek za Karlovacem v pondělí ráno. Smůla byla v tom, že 15.8. maj svátek, takže vše bylo zavřeno. Pomohli mi v jedné garáži tím, že přeměřili alt a řekli, ať zapnu všechno, co je na elektriku a jedu. Na místě pak v servisu zjistili odpálený diodový můstek, oprava 900 HRK. Mělo to ale jednu výhodu, po dálnici jsem jel max. 80 km/h, a to pak byla spotřeba!!

To MilanX17DTL: Mohl bys prosím zveřejnit kontakt na ten apartmán v Gradacu?

Dík
PetrM.
ASTRA Caravan X16SZR

Re: Typy na dovolenou k moři
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2006 05:07

Odeslo nekomu neco jineho, nez alternator? My jsme letos byli v Brele a tam jsem slysel, jak mi pravdepodobne chrasti alternator. Nastesti to cestu zpet zvladlo, jeli jsme pres BiH udolim Neretvy a Vrbasu - nadhera. Kdyby mi tam altik kleknul, tak nevim jestli by mi ho tam v tech vesnickach nekdo opravil.

Re: Typy na dovolenou k moři
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2007 06:05

Nechci zakládat další vlákno, tak to zkusím zase tady. V půli června plánujeme takovou malou 10ti denní poznávací dovolenou (autem) Rakouskem (Salzburg, Zeel am See, Dachstein, Grossglockner) a pak dolů do Italie asi Bibione. V Rakousku jsem byl, tam jsou kempy OK, ale jak je to v Italii? Nechci zůstávat na jednom místě, tak budu asi v kempech nebo v penzionech, nemáte s tím nějaké zkušenosti,či nějaké typy na ubytování a na nějaké pěkné typy na výlet v Italii? Předem díky



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Rom@n (22.05.2007 06:06)

Re: Typy na dovolenou k moři
Autor: bobous (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2009 04:32

kontrolují policajti v zahraničí zda má auto Katalizator?jedna se mi o Kadetta

Re: Typy na dovolenou k moři
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2009 06:35

MilanX17DTL teda tak to je fakt super spotřeba na tu rychlost! Já plánuju cestu k móóři až příští léto také se svím miláškem (X17DTL) smiling bouncing smiley Hele jak jsi to myslel s tím přehříváním? Já vlétě s autem naprosto problémy nemám ale myslíš si že by pomohlo dát tam před tou cestou nový chladič?
Jinak taky bych rád viděl někaké fotky s ubytování + kontakt jestli by ti to nevadilo!

Pomohlo by to - taková "recenze" s typama od ostatních členů v samostatným vlákně "dovolená", kam, kudy, za kolik" by byla super??? Nechtěl by roger nebo někdo něco takvého založit?? myslím si že by to všem na webu jen pomohlo!!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Typy na dovolenou k moři
Autor: renda (IP zapsáno)
Datum: 15.04.2010 16:46

Já plánuju jet na dovču do řecka a dostal jsem tip na tuhle cestovku [www.brenna.cz] nemáte sní někdo zkušenost ? díky

Re: Typy na dovolenou k moři
Autor: vitarezac (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2010 14:19

Pujčují dceři auto do chorvadska musí mít plnou moc ode mě děkují

Re: Typy na dovolenou k moři
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2010 15:07

To nám sdělujes, ptáš se, nebo ses jen vyzvracel do klávesni.ce?

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********         **  ********  ********  **    ** 
 **     **        **  **    **  **         **  **  
 **     **        **      **    **          ****   
 **     **        **     **     ******       **    
 **     **  **    **    **      **           **    
 **     **  **    **    **      **           **    
 ********    ******     **      ********     **    
Powered by Phorum.