www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
zkušenosti s isuzu motorem
Autor: m.martens (IP zapsáno)
Datum: 02.08.2012 09:32

zdarec mám v plánu kupovat astru f 1.7td ,a dozvěděl jsem se že to ma isuzu motor.Nic moc o této značce nevím,tak jsem se chtěl zeptat jaké máte zkušenosti s tím motorem v tomto autě.a jsou na to dostupné nahradní díly v rozumné cenové kategorii? předem díky za odpovědi smiling smiley

Re: zkušenosti s isuzu motorem
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 02.08.2012 09:51

Co se týče motoru od Isuzu , nemám nejmenší problém a stejně tak znám 3 další lidi který mají stejné auta ... bez problému. Můj předchozí motor měl najeto přez 500 000 km než se odporoučel , takže se spolehlivostí bych to neviděl vůbec kriticky.
Ano , je to archaický motor , malinko hlučnější a pro tento typ karoserié né zrovna výkoný ( z toho právě plyne ono přehřívání ) (mám ho ve vectře B ) , ale zato je bez jakékoli citlivé elektroniky , která se tak ráda kazí , žádné EGR ventily , žádné poruchové vymoženosti. jinak platí obecná zásada , pokud se o motor předchozí majitelé starali , není důvod proč se obávat. spotřeba se pohybuje v rozmení 4-6 litrů , já mam nějaké úpravy , takže ja jezdim mezi 6 - 6,5l a kolega z Mělníka jezdí 4,5-5 litrů. Olej nežere , startuje vždy bez problému ( moje 4tá zima).

Co se týče náhradních dílů na motor jsou dosti drahé , jako mam na mysli těsnění hlavy , písty a závažnější věci.
Spotřební věci , filtry , svíčky aj prkotiny jsou za normální druhovýrobní ceny.

Jsou to motory , na klidné rodiné jízdy, jízdy do rachoty , žádné závodění dlouho nesnesou.
Pokud je to tvůj první TD , přečti si obecné zásady jízdy s TD motory - dochlazování , zahřívání atd.



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Bre@thlless (02.08.2012 09:56)

Re: zkušenosti s isuzu motorem
Autor: m.martens (IP zapsáno)
Datum: 02.08.2012 10:28

Mockrát dík za takové info.Dneska sem jí byl okouknout,a všiml jsem si že na blok v motoru je trošku slitý zřejmě od nějakého táhla asi těchto místech(viz. šipka na fotce) co by to tak mohlo být?

Přílohy: 12980243966535_A.jpg (77.1KB)  
Re: zkušenosti s isuzu motorem
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 02.08.2012 11:16

myslíš to připojení ? , to je odvětrávání ven. víka = odpojit viz. [www.kadett.cz]
pak vypláchnout IC a hadice, sání, parohy, turbo od toho oleje

Nebo myslíš pod ním ? Dost často tam netěsní těsnění ventilového víka , to neřešit , tam to prostě bude utíkat vždy , hlavně nepatlal žádnej silikon !

Re: zkušenosti s isuzu motorem
Autor: m.martens (IP zapsáno)
Datum: 02.08.2012 11:30

pod ním.. Možná to bude to ventilové víko,viděl sem to dnes jen tak letmo.Pak to vyfotím a dám sem.zatím dík

Re: zkušenosti s isuzu motorem
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 02.08.2012 11:34

JJ , oni jsou tam jakoby těsnění dvě , ale koupit se dá jen jedno ... zkoušel jsem je i slepovat , ale stejně to časem zase teče. Neřešit , utřít a hotovo. Je to holt tím že to víko je plastové a tak se kroutí a to těsnění to neudrží.
Nic to není , Hlavně utahovat šrouby s víka pouze 8Nm ! Jinak praskne nebo se do těsnění prořízne díra !



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ********  **         **     **  **     ** 
 **     **  **        **    **   **     **  **     ** 
 **     **  **        **    **   **     **  **     ** 
 **     **  ******    **    **   *********  ********* 
 **     **  **        *********  **     **  **     ** 
 **     **  **              **   **     **  **     ** 
 ********   ********        **   **     **  **     ** 
Powered by Phorum.