www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3
Re: klimatizace
Autor: pavel321 (IP zapsáno)
Datum: 13.08.2008 07:57

oplanek:ze je louze pod klimatizaci, to znamena, ze je v poradku,jde o vodu,ktera kondenzuje na vyparniku,cili nejedna se o olej, ale o vodu.Mrkni na tu kaluz za chvili a uvidis,ze vysycha.

klimatizace
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2008 19:51

Dobrý den, prosím o typ na dobrý servis Opel. Mám G z r.99 a právě jsem se vrátil ze čtvrté bezúspěšné opravy klimatizace. Dělá si co chce, sama se nepravidelně vypíná nebo vůbec nezapne. V servisu doplnili médium, údajně překontrolovali čidla a celou el. instalaci a stále se to opakuje. A nejde v tom najít žádnou pravidelost nebo zákonitost. Myslím, že v mém servisu si s tím už nevědí rady, pokaždé řeknou, že už ví, zaplatím a NIC. Děkuji za rady. Jsem z Prahy, ale rád dojedu kamkoliv, díky.

Re: klimatizace
Autor: Papez (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2009 21:26

Ahoj lidi koupil sem si astru f c20xev ma mit klimu ale bojim se ze ji neco chybi co vsechno klima obsahuje a kde ty veci hledat dekuji

Re: klimatizace
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 22.02.2009 06:25

X 20 XEV smiling bouncing smiley

Re: klimatizace
Autor: Papez (IP zapsáno)
Datum: 22.02.2009 08:06

jasne x20XEV sry

Re: klimatizace
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 22.02.2009 10:03

Vzhledem k tomu ze nemas absolutne predstavu kde co hledat a hlavne co jak vypada, zajed si k nejakymu chladari a on Te povi.

Re: klimatizace
Autor: Papez (IP zapsáno)
Datum: 22.02.2009 19:08

dekuji za radu sem zviklí si vse delat sam ale co se tyce klimi tak je to muj prvni opel s klimou tak nevim presne jak to ma vypadat jasne ze to nebudu opravovat sam ale rad bych si udelal predstavu jak na tom sem

Re: klimatizace
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2009 11:30

řeším na astře X16SZR elektroproblém v okruhu klimatizace a na schématu jsem si všiml, že ŘJ Multec má 3 vývody (B5, A8, A15), pro klimatizaci (připojeno přes konektor X8), zajímalo by mě na základě jakých parametrů ŘJ klimatizaci ovlivňuje (relé K60, K26) ?

Re: klimatizace
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2009 16:30

A co když je to obráceně a klimatizace ovlivňuje především chod motoru? Tedy po sepnutí přidá na volnoběžných otáčkách. No a je fakt, že naopak by to taky mělo fungovat. Tedy že když dáš plnej knedlík na plynu, mělo by to odpojit kompresor.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: klimatizace
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2009 20:10

jo podle toho zapojení je ŘJ schopna za určitých podmínek (nevím jakých) blokovat funkci klimatizace, ale s tím odpojením kompresoru při "plném plynu" jak píšeš to ale v praxi nefunguje

Re: klimatizace
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 22.05.2009 21:49

A jak jsi to zjistil? Vytáhl sis od kompresoru dovnitř nějakou kontrolní svítilnu a zkusil v kopci do zátěže mu naložit?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: klimatizace
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 23.05.2009 07:44

ne, žádnou kontrolku jsem nikam netahal :-)), netvrdím že to tak je, píšu to spíš podle toho, že třeba při předjíždění se zapnutou klimou je auto výrazně línější než s vypnutou a nikdy jsem si nevšiml že by se při jízdě klima vypla sama (charakteristického "cuknutí")

Re: klimatizace
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 24.05.2009 08:31

tak jsem zjistil vadný tlakový spínač, originál jsem našel na netu za 1400Kč, dělají se repliky?, ještě by mě zajímalo jestli lze vyšroubovat tlakový spínač, při natlakovaném okruhu? (tak aby neuniklo médium), tady na tom obrázku potrubí
[www.aci.cz]
to totiž vypadá, že je v tom nátrubku pro tlakové čidlo ventilek

Re: klimatizace
Autor: sr71 (IP zapsáno)
Datum: 24.05.2009 19:07

odpovím si sám - podle této diskuse
[www.astra-g.cz]
by tam opravdu měl být ventilek, takže při výměně čidla tlaku by náplň neměla uniknout

Re: klimatizace
Autor: xpepa (IP zapsáno)
Datum: 11.07.2009 16:44

Mam v astre taky klimu, ale nesepne kompresor, neni tam tlak, jak vyzkousim kompresor jestli je funkcni a jestli ma cenu klimu plnit ? Jestli to dobre chapu staci odpojit konektor od cidla a kompresor by se mel pustit i bez naplne ? Uz jenom to cislo najit jeste sem po nem nekoukal

Re: klimatizace
Autor: tridak (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2009 22:16

Stačí odpojit konektor od tlakového spínače ma 4piny apropojit první 2 a kompresor se rozeběhne.

Re: klimatizace
Autor: Martin Říha (IP zapsáno)
Datum: 07.08.2009 07:18

Já bych se taky připojil s otázkou ke klimatizaci na astře F 1,6 benzín 96 55kw je tam trubka s plnící přípojkou na doplnění chladiva.Jsou tedy 2,v jedné je ventilek a v druhé nějaká gumová kulička.O tu mě právě jde,když se klima naplní tak mi uchazí plyn tou kuličkou pryč(nedotěsní )Necha se to nejak opravit nebo jestli je tenhle ventil nějak výměný nebo je tam napevno navařen?Moc vám děkuju za rady

Re: klimatizace
Autor: Lazo (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2009 11:30

Pokud je někdo s okolí Mostu a chce doplnit klimu nat mam maníka co to dělá za 500.Budu mu muset zavolat a taky doplnit.Měl jsem motor na spojce a na rozvodech a asi jim to uteklo,kurva kkti to jsou grinning smiley

Re: klimatizace
Autor: pepa.nora (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2010 19:22

Ahoj prosím o radu.
Vlastním opel zafira 1,6 74 KW rok výroby 2003. Je to model který už nemá samostatný ventilátor na chlazení klimatizace v předu před chladičem, ale pouze jeden společný za chladičema. Při zapnutí se klima sepne a začne chladit, ale ne dostatečně, údajně je prý natlakovaná. Po čase se ventilátor zapne, ale hned se zase vypne. Přitom na chlazení vody spína a běží správně. Mám podezření, že by to mohl být tlakový spínač klimatizace, ale chci poradit zda s tímto problémem nemá někdo zkušenost a jestli to nemůže být třeba něco jiného? Také nevím zda se může tento spínač odmontovat, aniž by utekla klimatizace? A kde ho nejlevněji sehnat? Zatím jsem našel jen ceny za 2400 Kč a více.
Předem děkuji za vaše rady a přeji krásný den. Pepa

Re: klimatizace
Autor: PetrF (IP zapsáno)
Datum: 10.06.2010 01:44

Natlakovaná být může, ale toho chladiva tam nemusí být dostatek.

Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **    **  **     **  **     **        ** 
 **     **  **   **   **     **  ***   ***        ** 
 **     **  **  **    **     **  **** ****        ** 
 **     **  *****     *********  ** *** **        ** 
 **     **  **  **    **     **  **     **  **    ** 
 **     **  **   **   **     **  **     **  **    ** 
 ********   **    **  **     **  **     **   ******  
Powered by Phorum.