www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jak prodat auto?
Autor: Miroslav Hanzl (IP zapsáno)
Datum: 30.09.2012 10:53

Mam auto po tatovi, ktere je napsane na tatu a diky jeho bonusum na pojistce auta mam levny pojisteny. Ale auto je moje a mam od neho velky a i maly technicky prukaz a pojistku mam svoji na sebe. Jak muzu toto auto nejlepe prodat? Dekuji predem

Re: Jak prodat auto?
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 30.09.2012 11:45

Nepochopil jsem, co vlastně řešíš. Pojistku, nebo prodej.
Výše bonusů na pojistce nemá žádný vliv na prodej auta.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: Jak prodat auto?
Autor: Miroslav Hanzl (IP zapsáno)
Datum: 30.09.2012 12:01

Resim to, ze auto je moje, ale je napsany na tatu a ja ho chci prodat... papiry mam vsechny ja u sebe... jen o auto je napsany na tatu a ten u nas nebydli.. tak jak to mam prodat...

Re: Jak prodat auto?
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 30.09.2012 12:47

Musíš mít plnou moc od majitele zapsaného v TP, která tě zplnomocňuje k nějaké operaci v registru vozidel- v tomto případě k odhlášení vozidla na nového majitele po prodeji. Plná moc nemusí být úředně ověřená, ale musí být podepsaná tebou a tvým otcem a musí obsahovat vaše iniciále - doporučuji uvést adresu trvalého bydliště, rodné číslo a číslo OP (pak je to bez problémů)...

To, že auto je morálně tvoje nikoho nezajímá - důležitý je, co je zapsáno v TP...

Re: Jak prodat auto?
Autor: Miroslav Hanzl (IP zapsáno)
Datum: 30.09.2012 13:26

Jardo prosim tebe napises mi tu jak by ta plna moc mela vypadat? Dekuju. .

Re: Jak prodat auto?
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 30.09.2012 18:49

Plnou moc od táty k provedení odhlášky na nového majitele, s tím to pak pujdeš na úřad (kam to auto patří) odhlásit...a nebo tam pošli tátu. To že máš pojistku na sebe a bonusy kdoví odkud nikoho nezajímá.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Jak prodat auto?
Autor: Miroslav Hanzl (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2012 07:41

Jo dobre tak ja udelam tu plnou moc a pak uz to muzu prodat tak to je dobra informace. Jeste ze to jde tak lehce... A muzu tohle udelat i pri prodeji abych se vyhnul prepisu? Auto by bylo potom napsany na koho kdyz se udela ta plna moc? Prosim vas ptam se protoze jsem to nikdy nedelal a nechci nic pokazit jsem rad za kazdou radu.. Takze predem fakt dekuju za ochotu.. . .-)

Re: Jak prodat auto?
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2012 09:45

S tou plnou mocí musíš na dopravku.. snad aby ten kupec byl v převodu a mohl to přihlásit. drinking smiley

-------------------------------
http://img98.imageshack.us/img98/9787/myopelys8.gif
Astra F GSi 16V M2.8 150ps

[picasaweb.google.com] - monopost gallery

Re: Jak prodat auto?
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2012 14:17

pokud bude tvůj otec a kupec souhlasit s tím, že si to kupec sám přepíše, budeš to mít nejjednodušší. Napíšeš plnou moc, kterou podepíše tvůj otec a kupující a s tím půjde na magistrát k přepisu.
Vzor kupní smlouvy najdeš na netu.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: Jak prodat auto?
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2012 16:19

Miroslav:
Abych dojasnil pár niancí:

1) Ta plná moc nenahrazuje přepis - jen umožňuje někomu druhému provést samotný akt odhlášení na nového majitele!

2) Jinak pozor - z mých zkušeností, v posledních letech na magistrátech nedovolují provést přepis tak, že přineseš velkej TP psanej na bůhvíkoho, od něhož máš neověřenou plnou moc winking smiley, aby sis to na sebe sám odhlásil a pak na sebe dohlásil! Myslím, že na ten magistrát stejně budeš muset dojít odhlásit to na novýho majitele ty sám s plnou mocí od táty sad smiley...

3) Z toho co píšeš tusím, že vymýšlíš nějakou bejkárnu - žádnou plnou mocí se z přepisu nevyvážeš (krze EKO daň). Pokud tvůj táta neví, že chceš auto prodat a tu plnou moc nepodepíše, a podepíšeš si jí sám, vystavuješ se dalšímu riziku popotahování...

Re: Jak prodat auto?
Autor: Miroslav Hanzl (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2012 06:42

Ne ne ja nic nevymyslim. Jen tomu opravdu nerozumim. Plnou moc listinu uz jsem si stahnul a poslal otcovi aby ji vyplnil.. Takze to pak odhlasim. budu v situaci kdy je auto odhlasene. Co potom s pojistkou? Co dal? Auto jsem koupil od odcea je napsane na nej. Chci se toho auta zbavit a koupit jine tak s tim chci jen pohnout... Chlapi jen tomu fakt nerozumim do toho resim stavbu baraku ktery taky nerozumim takze mam hlavu na dve pulky :-D Jsem mlady a do vseho skacu hlavou napred :-D

Re: Jak prodat auto?
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2012 07:18

řešíš stavbu baráku a nerozumíš tomu ? OMG No tak asby sis tu hlavu nerozbil smiling smiley
Jinak přepis a přehlášení je vpoho , to už tu máš , pojistku zrušíš k datu odhlášení z RMV. Pojišťovna ti pak vrátí nějaký ty šušně.

Re: Jak prodat auto?
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2012 08:00

Tak jak to popisuješ, tak auto neodhlásíš.
S plnou mocí od tatíka auto odhlásíš z tatíka, ale na někoho ho musíš převést (kdo auto bude kupovat, bude třeba kupní smlouva) a auto se dostane do tzv. polopřevodu. Dotyčný bude smět jezdit s autem max. měsíc na kupní smlouvu. Do té doby musí udělat evidenční kontrolu a po ní auto přihlásit na sebe.
Pokud bys chtěl auto opravdu trvale vyřadit z provozu (vyřadit z evidence mot.vozidel), tak jedině na základě dokladu o ekologické likvidaci, nebo čestného prohlášení, že auto slouží k něčemu jinému např. králíkárna (tam ale nevím jak to přesně chodí).

Re: Jak prodat auto?
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2012 10:17

On ale od začátku píše že chce auto prodat !!! né vyřadit ! lol

Re: Jak prodat auto?
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2012 10:54

Mirek:
Hele, sežeň si kupce, na toho to pak odhlaš do mezikolonky (na to potřebuješ tu plnou moc od táty) - tím pro tebe prodej končí - ty budeš mít peníze on auto s odhlášeným velkým TP na sebe. Na sebe to neodhlašuj - to je nesmysl. Až budeš mít prodáno a odhlášeno, tak pak s velkým TP dojdi hned na pojišťovnu a zruš pojistku, ať nejezdí na Tebe. Toť vše :-)...Už nevim, co bych ti víc poradil :-)...

Re: Jak prodat auto?
Autor: Miroslav Hanzl (IP zapsáno)
Datum: 02.10.2012 21:12

Doufam ze se tu neporafete mezi sebou :-D chci auto zrusit a udelat z nej treba tu kralikarnu :-D Pak to muzu prodat na nahradni dily? .-D Ja asi vypadam jak uplnej retard :-D Ja to nak zmaknu a pak dam info :-D Dik za pomoc vsem :-)

Re: Jak prodat auto?
Autor: Bre@thlless (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2012 04:55

jéžišmarja a tos nemohl napsat hned ?

Re: Jak prodat auto?
Autor: Miroslav Hanzl (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2012 08:54

ono na zactu jsem menil soucastku a chtel jsem ho jako pojizny prodat. Ale tedka jak jsem to opravil tak jsem zjistil vadu dalsi a nezbyva nic jineho nez odhlasit...Byli to v prubehu ta opravu tohle diskuze .-)

Re: Jak prodat auto?
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2012 17:05

Tak to nech ekologicky zlikvidovat a máš po nerváku...Odhlásíš to hned a bez problémů...

Re: Jak prodat auto?
Autor: Milda (IP zapsáno)
Datum: 03.10.2012 18:11

Když se to vezme kolem a kolem, asi jsem přehlídl o jakém autě se vůbec bavíme. Další otázka je, jestli by to bylo vůbec zpeněžitelné. A já za sebe nakonec ani nerozumím tomu, proč se zbavovat auta, které by mohlo být ještě třeba užitečné při zmíněné stavbě, protože v kontextu cítím, že velký finanční přínos by to asi nebyl.
... ale nevím, školy na to nemám...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **      **  **    **  ********         ** 
 **     **  **  **  **  **   **   **     **        ** 
 **     **  **  **  **  **  **    **     **        ** 
 *********  **  **  **  *****     **     **        ** 
 **     **  **  **  **  **  **    **     **  **    ** 
 **     **  **  **  **  **   **   **     **  **    ** 
 **     **   ***  ***   **    **  ********    ******  
Powered by Phorum.