www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: Kouř při studeném startu Astra F 1.6 16V
Autor: David (IP zapsáno)
Datum: 04.05.2005 09:01

Jak jsem tak prošel debatu ohledně kouře, tak se přikláním k vodě ve výfukovém potrubí. Bílý kouř je většinou vodní pára a pokud Ti provozní kapaliny neubývají, tak to je ve výfuku. Výfuk sice není prohřátý, ale spaliny jsou dost horké na to, aby se voda začalo odpařovat. Jestli Ti z expanzky nesmrdí spaliny nebo odspod neprobublává, voda Ti nemizí a nepřibývá Ti olej, tak je to ve velké míře voda ve výfuku. Taky je dost možné, že za studeného motoru vlivem zvětšených vůlí dochází ke krátkodobě zvýšené spotřebě oleje a k vodě se to ještě přičte.

Re: Kouř při studeném startu Astra F 1.6 16V
Autor: Mascote (IP zapsáno)
Datum: 04.05.2005 09:11

Ted jsem sel zkontrolovat motor. Olej cisty, na rysce. Ale prekvapila mne hladina vody v expanzce, kdy jsem si udelal carku, abych mohl sledovat. Rozdil oproti vcerejsku, kdy jsem to kontroloval na tom samem miste je cca 3-4 mm pod "kontrolni ryskou"...

Re: Kouř při studeném startu Astra F 1.6 16V
Autor: David (IP zapsáno)
Datum: 04.05.2005 09:41

Mascote, a při stejné teplotě motoru?? To je hodně důležitý. Když to při dalším měření ještě ubyde, tak je to s největší pracděpodobností těsnění pod hlavou. Ale pokud se to nebude hýbat a bude to kolem zaznačené polohy, tak jsi to asi měřil při různých teplotách.

Re: Kouř při studeném startu Astra F 1.6 16V
Autor: fee (IP zapsáno)
Datum: 04.05.2005 14:00

jojo mel sem vazne to samy, dyt to rikam jak je vlhko tak co coudi smiling smiley) jak sem vymenil tesneni pod hlavou , tak to pak prestalo.

jeste mi to delalo to ze se snad az moc tlakovala chladici soustava, zkus schvalne po ujeti par kilaku povolit vicko, me to vzdy malem ustrelilo hlavu jak to bylo natlakovany, tak sem to do opravy nechal jen tak trochu povoleny aby moch ten přetlak ven...

Re: Kouř při studeném startu Astra F 1.6 16V
Autor: Romano (IP zapsáno)
Datum: 04.05.2005 16:38

Mám Astru 1.8 16V r.v. 94.Olej mi trochu ubývá, a jak bylo psáno někde výše u 16-ti ventilů jde o bežný jev.Olej ubývá asi 1L na 3000 Km.Žádné dými se mi neobjevují.Ještě než se pustíš do rozsáhlých oprav, upustil bych olej.Olej nad Max může znamenat vetší tlaky v motoru, a tudíš průniky.Nejsem automechanik,ale podle automechaniků je lepší mít oleje 2-3mm pod max než 2-3mm nad Max.Jinak přeji hodně kilometrů bez nehod a bez problémů.

Re: Kouř při studeném startu Astra F 1.6 16V
Autor: Mascote (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2005 06:53

No olej mam na rysce, ale kdyz jsem ocuchaval ten "bily kour", tak mi prijde ze je spise citit hodne benzin.

Re: Kouř při studeném startu Astra F 1.6 16V
Autor: Jarda (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2005 08:35

Při různých teplotách může těsnění různě těsnit a když se zahřeje motor, tak může být vše v pořádku, ale tento stav dlouho nevydrží a pokud je opravdu těsnění pod hlavou špatné, nebo načaté, tak se to bude zhoršovat.
Jinak ještě čuchni k oleji, jestli necítíš benzín i z něj! Aby ti nešel benzín do oleje.

Re: Kouř při studeném startu Astra F 1.6 16V
Autor: Mascote (IP zapsáno)
Datum: 05.05.2005 10:28

Jak by mi sel benzin do oleje?! Vzdyt je to 4-bodove vstrikovani!!!

Re: Kouř při studeném startu Astra F 1.6 16V
Autor: Mascote (IP zapsáno)
Datum: 06.05.2005 16:59

Tak problem vyresen, dal jsem auto do oplu a po zmerenií tlaku me cekala sokujici informace... tlaky ve trech valci OK (9 atm), tlak ve 4. valci pouhych 5 atm!!!! Tak jedu reklamovat auto....

Re: Kouř při studeném startu Astra F 1.6 16V
Autor: Martin 16V (IP zapsáno)
Datum: 07.05.2005 11:04

Tos přece musel poznat........ To nemohlo pořádně jet !!!!


Re: Kouř při studeném startu Astra F 1.6 16V
Autor: Mascote (IP zapsáno)
Datum: 07.05.2005 15:59

No clovece jelo to fakt dobre. Mam kamarada v servisu co ma Kadetta GSI a i ten rikal, ze to jede hodne pekne. Tak po oprave uvidim smiling smiley)

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **        **  **      **  **     ** 
 ***   **  **     **        **  **  **  **  **     ** 
 ****  **  **     **        **  **  **  **  **     ** 
 ** ** **  **     **        **  **  **  **  **     ** 
 **  ****   **   **   **    **  **  **  **  **     ** 
 **   ***    ** **    **    **  **  **  **  **     ** 
 **    **     ***      ******    ***  ***    *******  
Powered by Phorum.