www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Kvalita
Autor: Igy007 (IP zapsáno)
Datum: 14.08.2016 14:27

Zdravím všechny Opláky.
Vlastním od ledna Astru Fko z roku 96 a musím říct, že je to vcelku slušné auto.
Za tu dobu jsem si už v autě stihl vyrobit vnitřní osvětlení, integrovanou nabíječku na telefon/gps/atd, bluetooth kazetu do rádia a skoro všude vyměnil vláknové žárovky za LED. (mohu poskytnout fotografie v případě zájmu)

Opravdu jsem si Astru oblíbil, nicméně bych se chtěl zeptat, co si o oplech myslíte vy, a zda jsou informace od lidí z okolí pravdivé.
Už jsem si na internetu ověřil, že by se můj motor (X16SZ), v případě prasknutí rozvodového řemene, neměl "potkat" a motor by po nahození nového řemene měl znovu normálně pracovat, a že vydrží klidně i přes 300.000KM.
Mimo jiné jsem četl na DE stránkách, že by mu neměl vadit ani benzín E10.
Nicméně jsem od někoho slyšel, že nejhůře jsou na tom motory o objemu 1.4 a 2.0 (krom GSI) s 16ti ventily.
Myslíte že je na tom něco pravdy nebo zastáváte opak?
(1.4 mi nezávisle na sobě nedoporučovali 3 známí)
Jaký motor máte vy?

Dále se chci zeptat na rez.
Jak jsou na tom Oply s korozí?
O tom jsem taky slyšel že na tom nejsou Oply zrovna moc dobře.
Osobně mám jenom něco málo rzi na bocích pod dveřmi a trochu v motorovém prostoru. Ale že prý na to oply dost umírají.

Máte ještě nějaké zkušenosti s oplem, na co bychom si měli dávat pozor nebo co bychom neměli podceňovat např. při údržbě?

Díky,
Igy

Re: Kvalita
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 14.08.2016 18:07

Napíšu to takto, nejvíce bračí ti, kteří koupili nejlevnější vrak co našli v inzerci. Sám mám Opely již 8 let (Kadetty, Omegy, Astry, Calibra) a když člověk koupí zachovalé auto a běžně ho servisuje, tak není žádný problém. Co se týče koroze... no co čekat u 20 let starých aut - prostě reznou. A opět nejde jen o Opely... a zase platí - zachovalý kus, pravidelně ošetřovat dutiny a čistit místa kde se drží bordel a následně vlhko a je to OK. Je více o lidech než značce ;-)

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **   *******    *******   ******** 
 **   **   **     **  **     **  **     **     **    
 **  **    **     **  **     **  **            **    
 *****     **     **   ********  ********      **    
 **  **     **   **          **  **     **     **    
 **   **     ** **    **     **  **     **     **    
 **    **     ***      *******    *******      **    
Powered by Phorum.