www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
vyvřela voda
Autor: majk (IP zapsáno)
Datum: 27.05.2005 13:50

ted jsem jel asi 20 km a kdyz jsem zasatvil a vypnul motor vyvrela mi voda. za jizdy ani pri opetovnem nastartovani mi rucicka teploty neukazovala zvysenou teplotu!! porad je ve stredove poloze!! v zime sem tam stoupla, takze predpokladam ze je cidlo O.K.!!! nevite co by tomu mohl byt!!?? prosim o co nejrychlejsi pomoc!!!

OPEL Kadett 2.0i C20NE r.v. 89 najeto asi 190000

Re: vyvřela voda
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 04:33

prasknuté viečko na nádržke chladiacej kvapailny predpokladám pretože toto udržiava mierny tlak v sústave.

Re: vyvřela voda
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 06:13

nech si někde v dílně udělat tlakovou zkoušku chladící soustavy, tím poznáš jestli nemáš prasklou hlavu (těsnění). pak by jsi ještě mohl mít závadu vodní pumpy nebo něco zanešeného (voda necirkuluje). jako první krok bych provedl odvzdušnění a kontrolu pumpy, pak vypáchnutí čističem chladičů a nakonec ten servis. postup na všechno máš napsaný v technika/návody/výměna termostatu. nepotřebuješ na to nic rozebírat a dá se to udělat i na sídlišti. tím víčkem by to mohlo být také, jestli máš jiné zkus ho vyměnit.

Re: vyvřela voda
Autor: majk (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 15:27

od té doby uz to neudelalo. je to mozne??? kolik stoji promereniv nejake dilne???

Re: vyvřela voda
Autor: Tori (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2005 21:26

Něco podobného se mi už stalo také na jednom z předešlých aut. Dělala to gumička na víčku nádobky. A když o tom tak přemýslím, tak tátovi na Renaultu vlastně také, ale tam to dělalo v pravidelných intervalech.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **    **  ********  **     **  **     ** 
  **  **   **   **   **    **   **   **   **     ** 
   ****    **  **        **      ** **    **     ** 
    **     *****        **        ***     ********* 
    **     **  **      **        ** **    **     ** 
    **     **   **     **       **   **   **     ** 
    **     **    **    **      **     **  **     ** 
Powered by Phorum.