www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
ztráta výkonu
Autor: karel rejent (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2005 14:27

Zdravím všechny, chtěl jsem se zeptat, co by mohlo být příčinou, že do dlouhého táhlého stoupání mi motor (Astra X1.7 TDL) po chvíli přestane táhnout, ztrácí dech a nezrychluje ani při podřazení. Stalo se mi to i na dálnici, kde při delší jízdě (kolem 120 - 130 km/h) mi motor nereagoval na sešlápnutí. Jinak v normální provozu je vše v pořádku, reakce je okamžitá, jen to delší sešlápnutí plyn. pedálu nadoraz motor nějak nese nelibě. Díky za odpověd.

Re: ztráta výkonu
Autor: Oťas (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2005 20:39

Sice ropáka nemám, ale řekl bych ucpanej paliv.filtr.....při zatížení nestačí procházet tolik nafty co vyžaduje motor.Ale jak říkám ...nemám ropáka.

Re: ztráta výkonu
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2005 21:00

Já bych se též přiklonil k palivovýmu filtru,při větším tahu tam jde málo nafty, a proto nejde do otáček.Při těch sajrajtech,co se tankuje u různých pump za naftu bych doporučoval častější výměnu filtru.Ty samé zkušenosti mám z provozu autobusu.zkus při natankování nafty nějakou dát i do pet lahve.Občas se budeš divit, co se usadí na dně láhve.

Re: ztráta výkonu
Autor: jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2005 21:30

se zeptám : Mám podobný problém s benzíňákem...mohlo by to být taky filtrem??Auto je jako když líný a je to 1.8 i

Re: ztráta výkonu
Autor: gary (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2005 13:04

Pánové stráta výkonu u diesla je jednoznačně váha vzduchu.Někdz pomůže vyčistit sání a dát nový vzduchový filtr.váha pak hlásí počítači špatné hodnoty.Čau

Re: ztráta výkonu
Autor: Sam (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2005 18:04

Pokud si dobře pamatuji tak u X1,7DTL je vstřikovací čerpadlo rotační, to znamená že se nafta dávkuje podle polohy pedálu. Já měl to samí u kadeta1,7D a dělal to palivový filtr.

Re: ztráta výkonu
Autor: Mišut (IP zapsáno)
Datum: 15.05.2005 20:43

Taky bych se přikláněl k té váze vzduchu. Někdy bývá znečištěnej i vzduchovej filtr a váha pak dává špatný informace.
U benzíňáku mě tohle dělalo čidlo teploty motoru pro řídící jednotku. Vyměnil jsem ho a je klid.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **      **  ********   ********  ******** 
 ***   ***  **  **  **  **     **  **        **    ** 
 **** ****  **  **  **  **     **  **            **   
 ** *** **  **  **  **  ********   ******       **    
 **     **  **  **  **  **     **  **          **     
 **     **  **  **  **  **     **  **          **     
 **     **   ***  ***   ********   ********    **     
Powered by Phorum.