www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Únik oleje u 8V
Autor: Olin (IP zapsáno)
Datum: 07.05.2005 06:04

Zdravím pánové. Mám Astru 1.6 8V SZR doted jsem jezdil od výměny oleje do výměny oleje bez dolevání, ale najednou dolívám asi litr na 1000km. O problémech u 16V vím a proto jsem si pořídil to co mám. Neměl jste někdo stejný problém a jsou příčiny stejné jako u 16V??? Díky

Re: Únik oleje u 8V
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 09.05.2005 05:10

Příčina je většinou jednoznačná, nech si změřit kompresní tlaky a pokud ten olej odnikud jinde nevytéká tak ti na 90% prasklo gufero na ventilu (ventilech), jedno gufero stojí asi 120,- a nejlepší je vyměnit všech 8, pak budeš ještě potřebovat těsnění pod hlavu 3-400,- , víko 80,- a ev. rozvodový řemen. 3-400,-

Re: Únik oleje u 8V
Autor: Olin (IP zapsáno)
Datum: 09.05.2005 07:25

Zvláštní je že jsem ještě neslyšel že by se to stalo u tohohle motoru. To meření komprese asi moc nepomuže, když bude špatný stírací kroužek tak to stejně nepoznám... takže se asi rovnou vrhnu na ty těsnění:-( a to tu hlavu mám dělanou před půl rokem a vše OK. najednou to mizí asi posledních 14 dní

Re: Únik oleje u 8V
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 09.05.2005 08:00

já jsem to viděl i na 1,6 8V i na 1,4 8V, na stírací kroužek se mi zdá ta spotřeba moc vysoká, můžeš zkusit napřed přípravek do oleje na uvolnění zapečených kroužků, každopádně hlava musí stejně dolů a pak to uvidíš podle toho jestli bude zamaštěný dřík ventilu nebo ne

Re: Únik oleje u 8V
Autor: Olin (IP zapsáno)
Datum: 09.05.2005 12:13

Sundám hlavu a kouknu na ty dříky.... pak se uvidí



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **         **     **  **     **  **     **   ******  
 **    **   ***   ***  **     **  **     **  **    ** 
 **    **   **** ****  **     **  **     **  **       
 **    **   ** *** **  *********  **     **  **       
 *********  **     **  **     **  **     **  **       
       **   **     **  **     **  **     **  **    ** 
       **   **     **  **     **   *******    ******  
Powered by Phorum.