www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
EGR ventil :-))
Autor: Martin 16V (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2005 08:38

Neví někdo jak oblbnout řídící jednotku ? EGR je zaslepenej, ale pořád mi to háže chybu, odpojení baterky nepomohlo a vymazání paměti taky ne. Astra 1.6 16v r.v. 97.

Re: EGR ventil :-))
Autor: Jarda (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2005 09:44

Zdar, máme tentýž problém! Chybu to hlází na elektrice EGR, že? Tedy jako funguje mechanicky. Chyba dle mého je někde po cestě k němu na elektrickém obvodu, proto jsem se ptal PetraC14NZ jestli nemá schémata, podle nich by pak šlo jít.

Re: EGR ventil :-))
Autor: Martin 16V (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2005 09:50

Přesně tak :-((((((((((((

Re: EGR ventil :-))
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2005 09:52

pokud už to chybu psalo tak zaslepení nic nevyřeší, to funguje jen pokud je ventil funkční

Re: EGR ventil :-))
Autor: Jarda (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2005 10:10

Mě se kontrolka ECU hlasí vždy a pouze když brzdím motorem, jinak ne a to ještě musí být na dlouhé cestě, po městě se to neobjeví...pouze na dálnici nebo někde kde se nechává brzdit auto motorem.... ?!?
Chystám se na to někdy v květnu, že se na to podíváme co a jak!

Re: EGR ventil :-))
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2005 10:50

Panove ja nejsem odbornik na vsechno a ani si na neho nehraju. Schemata taky vsechny nemam. Pokud neco potrebuji tak to teprve shanim ale vetsinou ti co to maj se o to nepodeli ale jsou svetle vyjimky a tem dekuji ! Dotaz je EGR = magneticky ventil recirkulace spalin nebo je to neco jineho ?

Re: EGR ventil :-))
Autor: Jarda (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2005 11:42

No tak to vidíš a já jsem si myslel že máša znáš všechno! :-D
Opravdu by to chtělo ty schémata sehnat jedná se o recirgulační vetil... EGR máme stejné motory 1,6 16V chyba bude někde na elektrice EGR ventilu...protože já jsem ho dokonce i vyměnil a nepomohlo to....(naštěstí né za nový, protože to je pálka)

Re: EGR ventil :-))
Autor: Cacio (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2005 12:28

Snad vám pomůže schéma zapojení X16XEL. EGR ventil je označen červeně jako AKF regenerační ventil.

Přílohy: (29.8KB)  
Re: EGR ventil :-))
Autor: Cacio (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2005 12:32

Přikládám ještě diagnostiku ventilu

Přílohy: AFK - EGR ventil - diagnostika.gif (42KB)  
Re: EGR ventil :-))
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2005 12:35

hm ... tak vlastnit co ma Cacio ... to by se dalo resit spousta problemu

Re: EGR ventil :-))
Autor: Martin 16V (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2005 16:23

Díkec, předám povolanějším a uvidím co mi s tím udělají, jestli je něco napadne. Já se v tom vůbec nevyznám. :-)

Re: EGR ventil :-))
Autor: Drobo (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2005 06:30

Byl to vypis z TISu? Pomoci ed2k se me podarilo stahnout EPC, ale tam prave nejsou ta schemata.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  **    **        **   ******  
 **     **  **     **   **  **         **  **    ** 
 **     **  **     **    ****          **  **       
 *********  **     **     **           **  **       
 **     **  **     **     **     **    **  **       
 **     **  **     **     **     **    **  **    ** 
 **     **   *******      **      ******    ******  
Powered by Phorum.