www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
gsi 2.0 16v
Autor: misakos (IP zapsáno)
Datum: 14.06.2005 13:27

mam prozbu kupuju astru gsi 2.0 16v ma 100km r.v.93 poradte mi nebudu stim mít problemy jsou to spolehlivé motory nebo ne a na co jsi mam dat pozor díky

Re: gsi 2.0 16v
Autor: Jakub (IP zapsáno)
Datum: 14.06.2005 13:37

No na to bacha. Plati to same co u motoru C20XE - radi praskaji hlavy.

Re: gsi 2.0 16v
Autor: misakos (IP zapsáno)
Datum: 14.06.2005 14:31

aha tak to nevim musim se poradne podívat a nevis na co jeste bych si mel dat pozor

Re: gsi 2.0 16v
Autor: jarad77 (IP zapsáno)
Datum: 15.06.2005 06:43

když je ten motor v pohodě tak je to pohoda, ale otázkou je kdo a jak s tím jezdil a jak se o to staral... jsou dva typy hlavy co se používali. jedny byli náchlnější na praskání, ale větší problém je s rozvody, doporučení měnit tak po 50tkm. To byl větší problém. alespoň podle pár mechaniků se kterými jsem mluvil. Ohledně těch typů hlav se mrkni na www.calibra.cz . tam je to vysvětlení, motory jsou stejný ve všech oplech :-)

Re: gsi 2.0 16v
Autor: misakos (IP zapsáno)
Datum: 15.06.2005 08:53

jo jo díky ale nepreska to prece u vsech gsi 16v tada aspon si to myslím nebo ve vetsine případu jo ?

Re: gsi 2.0 16v
Autor: jarad77 (IP zapsáno)
Datum: 15.06.2005 09:34

přečti si článek o 16v na calibra webu, tam je to celkem pěkně rozebráno, Taky jsem to řešil, nakonec jsem to řešit přestal a šel do starého osvědčeného 8v. Prostě hodně lidí co oply dělalo mě od 16 V odrazovalo.
Celkem se mi líbil výkon, ale na co? nejsem závodník a 8v mi na pohodlnou jízdu a předjíždění bohatě stačí... Ale pokud znáš historii toho motoru , tak není co řešit, zbytek je pak na tobě jak se k němu budeš chovat.
Většina motorů je takových jak se k nim kdo choval....

Re: gsi 2.0 16v
Autor: misakos (IP zapsáno)
Datum: 15.06.2005 11:03

tak jsem si to precetl no a nevim nevim protoze to co budu kupovat ma cervený pruh takze je to ten nejchoulostivejsí model ale musim doufat ze bude v poradku a nic mi nepraskne

Re: gsi 2.0 16v
Autor: jarad77 (IP zapsáno)
Datum: 15.06.2005 12:53

tak tak, pořádně si auto prohlédni, podle toho jak vypadá zavenku ale i zevnitř poznáš jak se k němu kdo choval..... Podle interiéru poznáš jak moc toho najezdil....



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **  ***   *** 
        **  **     **  **     **  **     **  **** **** 
  *******   **     **  **     **  **     **  ** *** ** 
        **  **     **   **   **    **   **   **     ** 
 **     **  **     **    ** **      ** **    **     ** 
  *******    *******      ***        ***     **     ** 
Powered by Phorum.