www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Délka řemene???
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 19.06.2005 16:10

Kadett, 1,6 C16NZ, benzín, rv. 91, hatchback, 5 dveří

Chtěl jsem koupit k tomuto automobilu klínový řemen, rozvodový řemen, vodní pumpu.Jenže u všech tří věcí, které vyhledal v katalogu podle typu auta, našel vícerodruhů?
Klíňák se 175 nebo s 200 zuby, to samé i s rozvoďákem, a vodní pumpa - tři různé typy.

Napadá vás, jak změřit délku klíňáku a rozvoďáku jinak, než jeho demontáží? (nápis na nich je již zašlý, nedá se přečíst). A co vodní pumpa, tu asi koupit až při demontáži, že?

Děkuji za názory, Jirka

Re: Délka řemene???
Autor: otuan (IP zapsáno)
Datum: 19.06.2005 17:57

Georgeeno/ Omotej si provázek kolem řemene a změř.

Re: Délka řemene???
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 19.06.2005 20:04

Taky mě to napadlo, ale jak to udělat (bez demontáže) u rozvoďáku? Řemen je vidět pouze u horního kolečka vačkového hřídele, ale pak jde "kamsi" ke kladce a tam už se mi nechce cpát "nějakou šnůru".

Mimochodem při objednání je potřeba už nahlásit počet zubů dopředu, malá prodejna nemá tyto klíňáky a rozvoďáky na skladě. Rovněž je to s vodní pumpou. Díky ale za tip!!!

Re: Délka řemene???
Autor: Dall (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2005 05:06

Mám zkušenost jen s mojí C14NZ
A tam se ty vodní čerpadla i rozvoďáky lámou podle výrobního čísla motoru. Do čísla 19XXXX je to čerpadlo s plechem a od toho čísla nahoru je bez plechu.Asi na tom moc nezáleží protože číselně jsem měl mít verzi s plechem a tak jsem ji i koupil a při sundavani stareho čerpadla jsme zjistili že krycí plech nemělo.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******    ******   **     **  ********   **     ** 
 **     **  **    **   **   **   **     **  ***   *** 
        **  **          ** **    **     **  **** **** 
  *******   **           ***     **     **  ** *** ** 
        **  **          ** **    **     **  **     ** 
 **     **  **    **   **   **   **     **  **     ** 
  *******    ******   **     **  ********   **     ** 
Powered by Phorum.