www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Jak zvýším výkon X16SZR ?
Autor: belly (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2005 09:09

Mám Astru F 97 55kw a chtěl bych ji trochu živější. Je to 8ventil (ty prý nejdou přečipovat) . Na výměnu motoru a podobný drahoty nemám, znáte někdo nějaký fígle jak "za málo peněz hodně muziky" ?

Re: Ja zvýším výkon X16SZR ?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2005 10:35

No za malo penez hodne muziky v tomhle smeru asi neudelas. Uz jen bavlneny vzduchovy filtr (kterym bych asi zacal) vyjde na cca 800 - 1500 Kc.
dalsi veci je vyfuk. Odstraneni katalizatoru - nahrazeni trubkou - sikovnej klempir to zmakne za pul darma (trubka + 2 priruby). A je narust vykonu cca 1 kun..:-) mozna se trosku zlepsi dynamicnost motoru.

Potom uz je to zalezitost tisicu, jako treba komplet sportovni vyfuk.

A tim si zkoncil a ses v nejlepsim !!! pripade na nejakejch 60 - 65 kW podle toho jak moc dobre bude vyfukovy potruby spocitany - udelany.

Dalsi vec je zvetseni a slicovani sacich a vyfukovych kanalu v hlave, mozna trosku snizeni. Narust vykonu zase nic moc, spis nic nez moc..:-) Za tohle si lidi dokazou rict treba 5000Kc i vic.

Tak ze rada na konec - bud rad ze Te to jezdi tak jak to jezdi a pokud budes mit pocite ze Te ten motor nestaci, zmen rovnou obsah..:-)

Re: Ja zvýším výkon X16SZR ?
Autor: belly (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2005 11:03

vyplatilo by se vyměnit motor za dvoulitr ? Asi bych musel sehnat i prevodovku a další ?
Jestli by nebylo teda levnější vyměnit celý auto...

Re: Ja zvýším výkon X16SZR ?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2005 11:06

Kdyz se podivas na starsi prispevky, tak sem tam popisoval vymenu C16NZ za C20NE.
Uprimne - kup si rovnou cely auto...

Re: Jak zvýším výkon X16SZR ?
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2005 11:22

to belly:

Standa má naprostou pravdu.
Já mám motor na F astře 95 , X16SZ.
A už jsem pochopil, že tahat z tohoto motoru výkon se opravdu nedá. Na běžný ježdění stačí v pohodě a musím říct, že jsem s ním neměl jedinej problém. Je to držák. Ale závoďák to opravdu není.

A dát tam silnější motor se nevyplatí, bo to není jen o motoru. Ale o elektrice, převodovce, nápravách, brzdách atd..................... už tady toho bylo o tom napsáno.....

Takže ji prodám a koupím si teho dvóóóletra.:-)
A pak budu provnávat.

Re: Jak zvýším výkon X16SZR ?
Autor: belly (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2005 12:03

Tak to si ji radši nechám. Není to fakt raketa, ale je celá v elektrice, má airbagy, klimatizaci atd. a stejnou nebo lepší za ty prachy neseženu.

Teď trochu jinak : jezdím za 8 litrů a to se mi zdá hodně (pravda že většinou se pohybuju po Brně, ale i tak..)
Nechal jsem si udělat novej zámek na dveře, k tomu mi dali klíč s imobilizérem a kód nahráli do řídící jednotky. A od té doby se mi zdá, že víc žere (předtím v pohodě do 7 l). Múže to spolu nějak souviset ?
Myslím ten zásah do ř.j.

Re: Jak zvýším výkon X16SZR ?
Autor: Rom@n (Kadett C16NZ) (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2005 12:56

Když se podíváš na www.ebay.de, tak tam určitě najdeš i chip za rozumný peníze. Třeba na C16NZ (+15k) tam vyšel na 50-100eur.

Re: Jak zvýším výkon X16SZR ?
Autor: Tomino (IP zapsáno)
Datum: 21.06.2005 11:34

belly : mám ten samý motor, na Astře Caravan a v kombinované spotřebě jezdím za 7,6 litrů . Je fakt, že když jezdím převážně po městě , dostanu se až na 8,8 l na 100 km .
Myslím si , že je to normální spotřeba .

Re: Jak zvýším výkon X16SZR ?
Autor: Vašek (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2005 19:47

Mám to samé auto a jezdím za 6 litrů. Je fakt, že tam nemám klimu a většinou jezdím na střední vzdálenost. A moc ho nehoním ... ostatně ani se nedá.belly napsal:

Re: Jak zvýším výkon X16SZR ?
Autor: Robrt (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2005 22:56

Mám X16SZ karavan a jezdím v průměru za 7,6L/100 - 80% je poměstě (do školky, ze školky, shopping, ...). Ostrava-Praha jsem jel těsně pod 6L/100. Znám lidi, co tvrdí, že Vectra X16SZ jim bere po městě 6L/100, ale mám na to vlastní názor :-)

Re: Jak zvýším výkon X16SZR ?
Autor: Cera (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2005 08:21

X16SZR precipovat prej jde... Volal jsem do ABC tuning a ackoliv v ho v nabidce nemaji tak me ujistovali, ze mi X16SZR nacipuji na +14 PS a 24 Nm.

Re: Jak zvýším výkon X16SZR ?
Autor: belly (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2005 08:51

Flashtuning - nárůst výkonu 10 - 15%, spotřeba stejná (dle stylu jízdy)
cena 4.000,- Kč

Re: Jak zvýším výkon X16SZR ?
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2005 12:42

Belly: 10% za 4000kč to mě zajímá. Nemáš víc info?Mám C16NZ, nemají chip i na tento motor?

Re: Jak zvýším výkon X16SZR ?
Autor: daniel (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2005 15:33

a co takhle c18nz ?


Re: Jak zvýším výkon X16SZR ?
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2005 19:24

Robrt... před astrou jsem měl vectru A 92r.v. 1,6. po městě maximálně za 6,5l a mimo kolem 5,5l. měl jsem ji pár let a po přesednutí do astry X16XEL mě ta spotřeba leze krkem. takže asi mají pravdu

Re: Jak zvýším výkon X16SZR ?
Autor: belly (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2005 06:10

Omlouvám se všem za malý překlep - není to flashtuning ale flashmotors...
takže

Napsal jsem si k nim na info@flashmotors.cz :

Je možné upravit Astra F 1.6 8ventil X16SZR 55kw/128Nm ?
Můžete mi říct, jaká je cena a jaký je nárůst výkonu (a jaký je případný vliv na spotřebu) ?¨
Děkuji za odpověď

a ona skutečně přišla :

Dobry den, narust vykonu u benzinoveho motoru bez turba je o cca 10 az 15 %, spotreba je na stylu jizdy, vetsinou je spotreba stejna.Cena chipu je 4000 Kc, S pozdravem Simcik David

podle nabídky to vypadá, že dělají i všechny atmosférický motory, narozdíl od ostatních, kteří v benzínu dělají jen 16V
Zkuste www.flashmotors.cz
máte-li někdo s přečipováním nějaké zkušenosti, rád si nechám poradit.
Belly

Re: Jak zvýším výkon X16SZR ?
Autor: Konýček (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2005 17:52

Chiptuning dosť pomôže

Re: Jak zvýším výkon X16SZR ?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2005 20:19

Chiptuning Te muze odrovnat motor driv nez si stacis zajezdit.
Kazdej chip se hodiny ladi na konkretni motor na brzde, tak ze takovy ze Franta od Praglu proda brouka kterej prida 10KaWecek za 4 litry, je pekna hovadina.

Tak ze panove nenalette na levny kseftmany...

Re: Jak zvýším výkon X16SZR ?
Autor: marty (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2005 09:10

nechal jsem si precipovat svoji predchazejici astru 1,4 8v, ktera byla svym vykonem 60PS az zivotu nebezpecna.Mel jsem k ni ale sentimentalni vztah a tak jsem se vykonovy hendikep jinak fajn auta na ktery nedam dopustit, snazil resit. Firma mi prehrala softwar dle cisla a typu ridici jednotky. Trvalo to cca 4 hod. Auto bylo ve vyssich otackach znatelne lepsi, spotreba pri normalni jizde cca stejna. O navyseni vykonu o vic jak 10% dost pochybuju.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   *******   ********   **      **  ******** 
 **        **     **  **     **  **  **  **  **    ** 
 **        **     **  **     **  **  **  **      **   
 ******     ********  ********   **  **  **     **    
 **               **  **         **  **  **    **     
 **        **     **  **         **  **  **    **     
 ********   *******   **          ***  ***     **     
Powered by Phorum.