www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
únik oleje
Autor: Pavel K. (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2005 11:53

Poraďte prosím jak odstranit prolínání oleje z vany.Ukápne tak jedna kapka přes noc.Vím i místo kde to prolíná.Jak tomu zabránit aniž bych musel přetěsńovat vanu?

Re: únik oleje
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 21.06.2005 14:26

Pokud tam ukápne jedna kapka,tak bych se tím nezabejval.Možná zkusit lehce přetáhnout vanu,ale to většinou už nepomůže, a nebo jen krátkodobě.Ale přetěsnit vanu zase není takovej problém.Pokud by nebylo těsnění požkozené,tak bych ho odmastil a dal zpátky.Použil bych tmel na motory.Sám jsem taky tak dělal a do dneška je sucho.

Re: únik oleje
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2005 06:51

Jediný způsob, jak zabránit úniku oleje bez opravy netěsnosti je vypouštět na noc olej a před jízdou ho tam zase zpátky nalít ;-)
Vzhledem k tomu, že nové těsnění je věc asi za stovku, tak bych na tom nešetřil...
Tím tmelem bych to stejně pro jistotu podmáznul. Pozor ale na to, aby to byl tmel opravdu pro něco takového určený (musí snášet vysoké teploty a olej), běžný silikon se na to nehodí - je potřeba koupit speciální tmel v autopotřebách.

Re: únik oleje
Autor: Pavel K. (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 07:27

Mám to nějak řešit,když mi prolíná lehce olej z hlavy válců,co zakrývá ventily?je to tam lehce mastný,nic tragického

Re: únik oleje
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 07:41

pokud ti navadí zaprasený motor a nemusíš dolévat každý týden litr oleje tak to ničemu dalšímu nevadí, drobné prolínání oleje kolem vany nebo víka ventilů je naprosto běžná záležitost

Re: únik oleje
Autor: Roman GSI (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 08:10

u oplu ano aspon tech 16v...

Re: únik oleje
Autor: Vladol (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 12:38

Tiez sa mi zda,ze musim do kadetta poslednu dobu nejak casto dolievat olej.tesnenie pod hlavou som menil nedavno.mam sa zamerat na tu vanu???
dik vlado C16NZ

Re: únik oleje
Autor: Pavel J (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 12:45

Dej pod motor do rána čistý noviny a uvidíš jestli něco kape. Mě trochu prolíná pod rozdělovačem.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **  **    **  **     **  ********  
 ***   ***   **  **    **  **   **     **  **     ** 
 **** ****    ****      ****    **     **  **     ** 
 ** *** **     **        **     **     **  ********  
 **     **     **        **      **   **   **        
 **     **     **        **       ** **    **        
 **     **     **        **        ***     **        
Powered by Phorum.