www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
svítí kontrolka poruchy motoru
Autor: belly (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2005 06:45

X16SZR - od včerejška mi svítí oranžová kontrolka (motor s bleskem)
Při nastartování jako obvykle s ostatními zhasla, ale asi po vteřině se opět rozsvítila. Jel jsem s tím domů a dnes zase jen do práce (asi 20km).
V práci jsem zastavil a nechal běžet motor na volnoběh - otáčky asi 700 - dřív jsem si toho nevšímal, ale zdá se mi že bývaly i 800 - 1000.
Pak jsem zapl klimu, otáčky se zvedly na 1000 a klesly na 800 - a kontrolka zhasla. Pak jsem to vypl - a zase se rozsvítila. Jenže podruhé svítila i se zapnutou klimou, a při vypnutí zhasla. Na změnu otáček asi nereaguje, protože při prošlápnutým plynu se nic neděje. Vím že bych měl zajet do servisu aby mi napíchli diagnosťák, ale mám to z ruky, nemám čas, chuť ani nevím co mě to bude stát. Nemohla by to být jen špatná lambda ?
Díky za každou radu

Re: svítí kontrolka poruchy motoru
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2005 06:53

A to jako cekas ze se nekdo sebere, laskave prijede k Tobe vyblika Te zavadu, odstrani ji a jeste Te zaplati za to ze si mohl prohlidnout Tvoje auto??

Co se takhle tu zavadu pokusit vyblikat sam, hned bys zjisti v cem je problem, ale vlastne Ty nemas cas a hlavne se Te do toho nechce.

Pro boha to se mi snad jenom zda...:-(

Re: svítí kontrolka poruchy motoru
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2005 07:24

Najdi si v sekci technika vyblikání závad a pomocí sponky zjistíš co se motoru nelíbí. Ušetříš za servis a budeš vědět kde hledat.

Re: svítí kontrolka poruchy motoru
Autor: belly (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2005 07:36

Třeba je to závada kterou jsem schopnej si odstranit sám -třeba jen proto že mě to baví nebo zajímá nebo kdoví co ještě- a jesti jseš (Stando!) takovej chytlavej na blbý dotazy, tak mě klidně ignoruj.
Jinak dík oběma

Re: svítí kontrolka poruchy motoru
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2005 07:45

Nejsem chytlavej na blby dotazy, ale dokaze me nastvat, kdyz se nekdo ANI NEPOKUSI o nejakou zakladni diagnostiku problemu. Pritom tyhle stranky ( kadett, astra) nabizeji tolika rad a pomoci, jako zadny jiny. Troufam si tvrdit ze ani u Opela Te nereknou tolik, jako se tady za ty leta nashromazdilo.
Kdybys bejval napsal uz treba jen tolik, ze se Te nepodarilo zavadu vyblikat, bylo by to uplne o necem jinem a spousta lidi by te poradila od samyho zacatku jak na to.

Re: svítí kontrolka poruchy motoru
Autor: belly (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2005 07:53

Hledat tu to vyblikání mě fakt nenapadlo.
Ale jdu to zkusit . Doufám že to nezkratuju nebo něco

Re: svítí kontrolka poruchy motoru
Autor: belly (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2005 08:14

Mám v autě 16 pinový konektor. u 8pinovýho se propojuje a-b. U 16pinovýho je to 5-6 ?

Re: svítí kontrolka poruchy motoru
Autor: belly (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2005 08:49

vyblikal jsem 1 5 3 10 - přád se to opakuje v tomto pořadí dokola, to poslední je opravdu 10. Nevíte co by teda mohlo být?
dík belly

Re: svítí kontrolka poruchy motoru
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2005 11:16

Tohle ti neporadím - mám Kadetta. Ale na Astrře se probíral i odkaz na nějaké polské stránky kde tyhle kódy byly uvedeny. Nevím jestli to někdo nedal i na Astra stránky - já tohle nehledal.

Re: svítí kontrolka poruchy motoru
Autor: Drobo (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2005 12:07

Vetsina Aster od r.v. 1996 ma 16. pinovy konektor a vyblikavani zavad funguje jinak. Ridici jednotka pouziva 3 mistne kody zavad a 10x bliknuti znamena 0. Pokud se nepletu, tak 2 ciferny kod musi vzdy zacinat nulou - tedy 10xbliknutim. Jo, a vyblikavani nezacina ani nekonci zadnymi uvodnimi cisly a vyblikavani se neustale opakuje dokola.

Mela by to byt tedy zavada 1530, coz je dle ang. zdroje Air flow relay, dle polskeho zdroje Przekaźnik klimatyzacji. Takze nic vazneho, nejake relatko klimatizace?

Ceske popisy 3mistnych kodu zavad pro Astru jsem zatim nenasel. Nekde se valely popisy nemecke, ale ty byly trochu odlisne, uz je nemam.

Re: svítí kontrolka poruchy motoru
Autor: belly (IP zapsáno)
Datum: 29.06.2005 06:33

v sekci technika-motor-paměti závad to opravdu je -1530=ukazatel klimatizace. Skusím zahejbat drátama

Re: svítí kontrolka poruchy motoru
Autor: belly (IP zapsáno)
Datum: 29.06.2005 09:28

Zkoušel jsem to projet - při zapnuté klimatizaci kontrolka asi po 4 vteřinách zhasne, při vypnutí se během 2 vteřin rozsvítí. Nevím jestli to není jen subjektivní pocit, ale vypadá to že fouká jakoby teplejší vzduch než obvykle.
To už je asi na servis, že?

Re: svítí kontrolka poruchy motoru
Autor: Romano (IP zapsáno)
Datum: 29.06.2005 09:47

Pokud Ti při zapnutí klimatizace sepne kompresor a vše běží,může jít jen o úbytek chladícího media a poklesu tlaku v klimatizaci.Známému taky (Vectře cool smiley začala postupně fukat klima jen vlažný vzduch , jen mu u toho nesvítila kontrolka závad.Po zkontrolování těsnosti a doplnění klimatizace je vše OK. Kontrola + doplnění klimy ho v Barumu vyšlo na 500Kč. Hodně zdaru.

Re: svítí kontrolka poruchy motoru
Autor: Michal (IP zapsáno)
Datum: 01.07.2005 19:21

Dobrý den,
jelikož jsem na těchto stránkách poprvé tak v prvé řadě musím opravdu poděkovat provozovatelům stránek za spoustu informací a dobrých odkazů. Teď k věci : Nedávno se mi rozsvítila stejná kontrolka. Po dojezdu jsem nechal mojí Astru Caravan 1,6 napojit u kamaráda na čtečku a ten mi oznámil, že žádná závada není uložena. Při provozu ve městě mi kontrolka nesvítila, ale při delším výjezdu ( mám pocit že vždy v kopci ) se rozsvítila opět a pak svítila téměř celou cestu. Opět bylo auto napojena na čtečku a opět bez závad. Neodbornost kamaráda bych vzhledem k množství opravených aut a jménu některých zákazníků vyloučil. Můžete mi prosím Vás někdo poradit co dělat v tomto případě ???? Zejména s blížicí se dovolenou mě tato skutečnost pěkně znervózňuje. Za případnou dobrou radu předem děkuji.

Re: svítí kontrolka poruchy motoru
Autor: Zdenek (IP zapsáno)
Datum: 03.07.2005 22:00

Asi moc neporadím ale sapoň přidám svou zkušenost. Jsem majitelem Astry 1,4/16V teprve týden a po té co jsem si ji dovezl tak krátce nato při jízdě do kopce nebo při vyšších otáčkách na dobu asi 10s svítila kontr. elektroniky motoru. Hned druhý den jsem navšívil OPEL servis a tam mi bylo řečeno, že je to lambda s. Po této návštěvě kontrolka už nesvítila jenom chvíli, ale stále. Prý se po... asi úplně. Tak jsem se kouk do motoru a zjistil jsem, že snímací napětí od LS jde na odpor ze kterého se asi bere vzorek pro počítač a tento byl uvolněný. Oprava tedy byla v obnovení kontaktu. Zatím se závada neprojevila. Pokud se bude problém opakovat asi ji vyměním. Přeji tedy úspěch v odstranění této proklaté závady.

Re: svítí kontrolka poruchy motoru
Autor: belly (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2005 09:51

volal jsem si do servisu a potvrdili mi, že je to klimatizace, řídící jednotka ji asi neumí rozpoznat, diagnostiku dělají jinak za 300. Kompresor normálně jede, takže to odhaduju na pokles tlaku - doplnění v opláckým servisu i s prací cca 3500,-!!, takže to udělám jinde, pak vymažu paměť závad a uvidím, snad už se nic nerosvítí.

Re: svítí kontrolka poruchy motoru
Autor: tomi 1111111 (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2015 22:47

chcel som sa spytat mam opel astra h 1.7 cdti mam taky problem ked idem dlhsie po dialnici okolo 130 a ma tych 3000 otacok tak sa mi rozsvieti kontrolka poruchy aobmedzi sa vikon a auto nejde nad 3000ot. nepustima viac zacne ho dusiit robi mi to len na dialnici mimo mesta nie vimenil som aj palivovi filter ale ked auto vipnem a ynovu nastartujem tak to nerobi . dal som to na diagnostiku ale nevihodilo mi nic. vcom moze byt chyba ? vopred vam dakujem .

Re: svítí kontrolka poruchy motoru
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2015 16:22

Tak až to udělá znova, po dalším chcípnutí udělej tohle: [www.youtube.com] a napiš sem všechna čísla, která budou pod ECM.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: svítí kontrolka poruchy motoru
Autor: rado (IP zapsáno)
Datum: 20.01.2015 22:38

nazdar, ja mam taky isty problem. na diagnostike mi nasli poruchu P0500 je to poruchaconfused smileynímač rychlosti vozidla.Akurat neviem co mam vymenit na diagnostike mi to nepovedali ak zistis ako to odstranit daj prosim ta vediet

Re: svítí kontrolka poruchy motoru
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 21.01.2015 16:33

A ABS - ESP vám funguje?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **    **   *******    *******         ** 
 **     **  **   **   **     **  **     **        ** 
 **     **  **  **    **     **  **     **        ** 
 ********   *****      ********   ********        ** 
 **         **  **           **         **  **    ** 
 **         **   **   **     **  **     **  **    ** 
 **         **    **   *******    *******    ******  
Powered by Phorum.