www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
číslo motoru
Autor: Svaťa (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2005 15:23

Budu asi více zneužívat tuto poradnu, než se se svou Astro srovnám.
V manuálu je uvedeno, že motory X18XE1 od č. 02LH4239, avent. 20M18721 mají výměnu rozvoďáku až po 90 tis. km. Kde najdu u Astry G, 1,8 - 16 V, výroba 09/2000, toto číslo ?
Svaťa

Re: číslo motoru
Autor: Radim (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2005 17:15

Kde je to číslo nevím, hledal bych někde na motoru :-)
Řemen bych ale stejně vyměnil preventivně. Nestojí to zas tak mnoho a máš jistotu (znám pár lidí, kterým se potkal píst s ventilama - a nic moc teda :-( ). Konec konců nikdo, kdo kupuje ojetinu neví, kdo s tím co dělal a kolik to má najeto doopravdy...

Re: číslo motoru
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2005 19:47

Sváto pokud mohu doporučit tak první věc kterou máš udělat po koupi ojetého auta je vyměnit rozvody i s kladkama,olej v motoru a všechny filtry včetně palivového! Vyjde to sice na pár tisíc ale lepší než pak platit několik desítek tisíc Dělal jsem corsu 16-ti ventil a 12 jich bylo zohýbaných oprava vyšla skoro na 50 000kč. Co myslíš stojí to za to?

Re: číslo motoru
Autor: Svaťa (IP zapsáno)
Datum: 04.05.2005 07:10

Motor má prokazatelně mezi 60 - 80 tis. km. Mám měmit i kladky ?
Svaťa

Re: číslo motoru
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 04.05.2005 07:16

Já bych je vyměnil není to zas taková morda a budeš mít klid. Já lidem říkám pokud nemáte na udržbu zahraničního auta tak si kupte š120L a nebo ladu tam je to levnější každý kdo si koupí ojetinu musí počítat že ve startu to něco stojí



Příspěvek upraven (04. 05. 2005 12:19)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **   ******   **     **   ******   ******** 
 **     **  **    **   **   **   **    **     **    
 **     **  **          ** **    **           **    
 **     **  **           ***     **           **    
 **     **  **          ** **    **           **    
 **     **  **    **   **   **   **    **     **    
  *******    ******   **     **   ******      **    
Powered by Phorum.