www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
jak nejlehčeji vyndat motor z auta
Autor: tomáš (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2005 16:19

Ahoj, jak jsem už psal, mám v F astře motor C16NZ který potřebuji vyměnit. Jakým nejrychlejším a nejlehčím způsobem jde motor vyměnit? Jestli ho o odpojit od převodovky a od všeho a zvednout auto nebo motor vyndat nahoru a sám nebo i s převodovkou. Udělám to s golou, klíči, heveru, a ve 2 lidech? Na jak dlouho popřípadě kolik mě to může stát v servisu? Vážně nevím nechci při tom nic poničit. Děkuji za každou radu nebo odkaz - hledal jsem to ale nikde nic sad smiley . Díky

Re: jak nejlehčeji vyndat motor z auta
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2005 17:03

Motor ven ve dvou lidech dostaneš, ale

1) nejlepší je ho vyndat nahoru, tzn. potřebuješ nějakou hrazdu, nebo klidně i větev stromu a tzv. kočku, nebo kladku za kterou motor vytáhneš ven. (viz fotky)
Nezapomeň si sundat přední kapotu.
2) motor stačí rozdělat od převodovky a ze silenbloku
musíš vypustit vodu, odpojit hadice od topeni (zezadu motoru) a benzínu,
odpojit řídící jednotku, vyntáhnout svazek vedoucí k ní, rozdělat ten veliký kulatý konektor u baterky, odpojit baterku a vytáhnout motor šikmo nahoru.

Zpátky je postup opačný

Dobré je si vyndat chladič, ten jde jednoduše ven, zabráníš tak jeho poškození a budeš mít víc místa na manévrování.

Dobře je to popsaný i v chytrý knížce

Přílohy: mm41.jpg (91.7KB)   mm42.jpg (88.2KB)  
Re: jak nejlehčeji vyndat motor z auta
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2005 17:09

To Rom@n : Aaaa koukam ze wombatovo fotky slouzi jako ilustrativni...:-)
Jsem rad kdyz pomuzou...

Re: jak nejlehčeji vyndat motor z auta
Autor: tomáš (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2005 20:06

Jasně, díky za radu, dost mě ty obrázky a rady inspirovali. Hrazdu ani kočku nemám, ale byl jsem venku omrknout okolí a a našel jsem dobrej strom, kde by to šlo - (Bydlím půl roku v novým městě, ještě tu skoro nikoho neznám a garáž nemám. Auto mi stojí na silnici, musím to nějak vymyslet, zbytečný 2 tisíce na výměnu v servisu nemám). Jelikož nemám ani kočku, předek auta zvednu tak na 2krát heverem a vypodložím, motor chytím lanem a přivážu k větvi a pomalu s autem auto budu spouštět. Tím bude motor venku (musíme to udělat tak aby jsme ho pomalu mohli spustit na zem a s nový motor tam nějak dostanem - možná i opačným způsobem. Bude to komplikovaný, ale povede se ná to, alespoň doufám. Vážně díky, fakt jste mi pomohly, snad Vám to budu moct nějak oplatit

Re: jak nejlehčeji vyndat motor z auta
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2005 21:35

Nechci Te brat iluze, ale pres vetev a jeste rucne ten motor nezvednes. To docela smrdi nejakym pruserem. Sezen si alespon nejakou kladku.

Re: jak nejlehčeji vyndat motor z auta
Autor: tomáš (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2005 09:05

Dobře, poptám se a to i po tý kočce, snad se to někomu z těch co znám bude válet v garáži. Doufejme a díky

Re: jak nejlehčeji vyndat motor z auta
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2005 07:32

A aku má motor približnú hmotnosť?

Re: jak nejlehčeji vyndat motor z auta
Autor: milli (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2005 07:57

já ho minulý týden vyndaval pomocí heveru goli pár špalíků a malího paletáku......zved sem auto,motor povolil i s prevodovkou na silemlokach podložil na paleták,motor odpojil uplne zpustil paletáka zbatek co chybel sem zved auto....motor sem vyndal i s převodovkou!pakjen preházel prevodovky a na paletáku zavez motor do auta a auto sem obyčejným heverem spoustel až n apolohu motoru!za 7h vymeneno!ale ted jen nevím jak zapojit chladící obeh....menil sem za jinej tip motoru

Re: jak nejlehčeji vyndat motor z auta
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2005 11:57

já si taky myslím že je lehčí motor vypodložit, a zvednout auto... už několikrát jsme to tak dělaly v malé garáži....a jde to fakt dobře tam i zpět

Re: jak nejlehčeji vyndat motor z auta
Autor: tomáš (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2005 15:40

motor má asi něco okolo 90 - 110 Kg, teda co jsem slyšel. Díky moc za radu, ten můj motor jsem rozebral a ěním těsnění pod hlavou (tlakovalo to a olej byl v oleji). pokud to bude dělat po smontování dál, dám na Vás a udělám to jak píšete. Dobrý je to že mi stačí špalky, hever a gola. Víc stejně k dispozici nemám, ale jak jsem četl, s tou kočkou by to mohla být taky sranda, jen jí sehnat smiling smiley . Díky moc Všem



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******    **     **  **     **  ********  ******** 
 **    **   **     **  ***   ***  **           **    
 **         **     **  **** ****  **           **    
 **   ****  **     **  ** *** **  ******       **    
 **    **   **     **  **     **  **           **    
 **    **   **     **  **     **  **           **    
  ******     *******   **     **  **           **    
Powered by Phorum.