www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
1.3 za 1.6
Autor: Libi (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2005 09:16

Ahoj. Prosím o radu- mám 13s a už má něco za sebou- tak bych chtěl vyměnit za nějakou 1.6ku nebo 1.4. v papírech by snad problém neměl být- jen jde o to jaký motor tam dát- stříkačka by tam asi nešla, tak něco s karburátorem. jestli 16SV ? díky všem za jakoukoliv radu

Re: 1.3 za 1.6
Autor: jeník.kadett 1.6DA (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2005 09:24

No to prave problem bude.... to ze muzes menit motory neznamena ze to muzes delat jak se vyspis.... Vzdy je nutno dodrzet kubaturu. tzn. 1.3 vzdy za 1.3 a 1.6 vzdy za 1.6 !!! a to i podle typu (NZ..,.SV)..... Jsou ale i jine moznosti a to nejakym zpusobem tu vymenu zamaskovat atd. Neco podobnyho jsem tu resil i ja .. tak hledej.!! hledej!! dozvis se vic

Re: 1.3 za 1.6
Autor: Libi (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2005 10:28

jasne, ale jde mi jen o technickou stránku věci. co se týče výmazu čísla motoru atd. tak to je v pohode

Re: 1.3 za 1.6
Autor: tomáš (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2005 13:20

jeník.kadett 1.6DA má plnou pravdu. Neni to tak jednoduchý. Číslo motoru ti evidovat sice nebudou, ale typ motoru jo - je napsán na motoru vlevo od čísla motoru. Tohle téma mě taky zajímalo a zde jsem se dozvěděl že typ motoru přepsat nejde, tak pozor na to. Takže já bych ti doporučoval tohle prodat, přidej si a kup si rovnou 1.6i (já jsem ho prodal před měsícem s STK a EM do 5/06, 5 dv. dobrej stav se super motorem za 18 tis.) a seženeš i lenějc. Já osobně se přeražení typu nebo vybroušení+roztok kyseliny bojím. Pak půjdeš na STK, chytneš nějakýho šmejda a je to v pr..li. Nedej bože že by tě náhodně kontrolovali dopraváci a zjistli by tu levárnu. Pak když to budeš chtít prodat, tak v bazaru ti to nevemou a na inzerát ten člověk co to koupí půjde na evidenčku a může mít s tím taky problémy.

Re: 1.3 za 1.6
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2005 05:54

Pokud se ti jedná čistě o technický problém výměny tak tam klidně můžeš nacpat i 2,0 16V, uchycení motorů je totiž pro všechny obsahy shodné. Pokud chceš ale co nejméně práce tak sežeň C14NZ, tam by totiž měla být shodná převodovka, takže musíš sehnat jen kompletní motor s kompletní elektrikou celého vozu a nádrž s el. pumpou. Každopádně je to ale práce pro někoho kdo má zkušenosti. Pokud si ale dáš tu 13S dohromady tak bude jezdit líp než C16NZ.

Re: 1.3 za 1.6
Autor: Libi (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2005 08:01

no jo jenže ted jsem byl u jednoho opravare- diagnostika problemu-zacatek konce motoru- oprava cca 15 000- takze schanim motor. asi sezenu nejakou 13S. což mě napadá- kdybyste měl někdo fakt slušnou 13s- případně o ni věděl- tak bych bykl moc rád kdybyste se mi ozvali. díky
Ještě jedna taková věc - vrabi: dá se nějak poznat stav motoru když je jen tak na vrakači? myslím nějaký známky vyššío opotřebení atd... asi těžko že? díky

Re: 1.3 za 1.6
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2005 11:02

na 13S dost odchází vačka protože je dost ostrá, takže když shodíš ventilový víko tak podle stavu sjetí vačky poznáš co ten motor má za sebou, nic jinýho na vrakáči nevyzkoušíš

Re: 1.3 za 1.6
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 13:30

TO LIBI: Dej tam rovnou C16NZ,C14NZ je slabá(sám ji mám),kdyby nebyl tak spolehlivý a neměl tak malou spotřebu oleje 0,3l na 10tis.,tak bych ho vyměnil i s převodovkou(to musiš taky) za C16NZ...

Re: 1.3 za 1.6
Autor: Libi (IP zapsáno)
Datum: 23.07.2005 08:25

a kdybych se tam rozhodl dát z C14NZ- šel by tam z astry? ty motory se dělali do 1996 takže bych radši něco novějšího. děkuji



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  **     **  **     **  ********  
  **   **   **     **  **     **   **   **   **     ** 
   ** **    **     **  **     **    ** **    **     ** 
    ***     **     **  **     **     ***     ********  
   ** **     **   **    **   **     ** **    **     ** 
  **   **     ** **      ** **     **   **   **     ** 
 **     **     ***        ***     **     **  ********  
Powered by Phorum.