www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Kompresor klimatizace
Autor: Jarda (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2005 10:59

Zdravím všechny, kteří dokáží poradit.
Opel Astra caravan 1.6 16V,rok 96, pravděpodobně netěsnost kopresoru klimatizace okolo řemenice. Potřebuji radu co se dá v takovém případě podniknout ( samozřejmě koupit nový, ale cca12tis je trochu hodně). Dá se opravit, nebo přetěsnit?
Díky za radu
Jarda

Re: Kompresor klimatizace
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2005 12:39

Samozřejmně by to mnělo jít opravit.Obrať se v okolí na někoho,kdo se zabývá opravou klim na autě.Pokud jsi někde od Prahy,tak mám někde kontakt na prej dobrýho opraváře.

Re: Kompresor klimatizace
Autor: Jarda (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2005 04:33

Díky, myslel jsem si totéž. Teď sehnat "šikulu" někde u Svitav, přesněji Jevíčko.

Re: Kompresor klimatizace
Autor: Belly (IP zapsáno)
Datum: 25.07.2005 09:30

Ahoj, mam tento problém s klimatizací Astra F X16SZR:
byl jsem doplnit klimu v servisu (ne Opel), ale po naplnění stejně nefunguje. Fouká jen teplý vzduch a tak mi řekli, že si musím zajet do Oplu na diagnostiku, protože nespíná kompresor. Prý to dělá automaticky při malém tlaku, ale po naplnění si řídící jednotka závadu pamatuje. Pojistky jsou v pořádku, zkoušel jsem vymazat paměť závad odpojením baterky 10min, ale kontrolka na palubce zase svítí a kompresor se nezapne. Jarda říká že nový stojí 12tis., je to dost peněz a nechtěl bych naletět. Neřešil jste někdo takovej problém ? (Na tu diagnostiku samozřejmě pojedu...)
Jinak když zapnu klimu, tak ventilátor se rozběhne
Dík za radu
Belly



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **  ********   ******   ******** 
 **   **   **     **  **        **    **  **       
 **  **    **     **  **        **        **       
 *****     *********  ******    **        ******   
 **  **    **     **  **        **        **       
 **   **   **     **  **        **    **  **       
 **    **  **     **  ********   ******   ******** 
Powered by Phorum.