www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Auto jde samo do otáček
Autor: PavelB (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2005 16:54

Mám astru F, motor X16XEL.Dnes jsem jel do práce a motor běžel normálně.Při návratu zpět jsem na 5 min zastavil (motor byl zahřátý).Po nastartování byl vonoběh na cca 2000ot.Po rozjetí začal motor jakoby sám přidávat a při zatavení a vyřazení se otáčky vyšplhaly k 5000 a dále stoupaly.Toto se opakovalo zbytek cesty-zkrátka jako by byl neustále sešlápnut plynový pedál do 3/4. Ve fóru jsem našel zmínku o zaneseném krokovém motorku volnoběhu, může být chyba zde?


Re: Auto jde samo do otáček
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2005 18:21

Tvůj motor krokový motorek volnoběhu nemá, tam mi to přijde, že si to někde přisává falešný vzduch, nebo se Ti nekde zasekl plyn. Nekoukal jsi na klapku, jestli chodí normálně a jestli není vyzuelně něco v nepořádku, prasklá nějaká hadice na vzduch, atd?

Re: Auto jde samo do otáček
Autor: PavelB (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2005 19:23

Vizuelně mi nepřišlo nic nápadného

Re: Auto jde samo do otáček
Autor: PavelB (IP zapsáno)
Datum: 03.08.2005 19:39

teďka jsem to zkoušel za studena a po nastartování jde okamžitě do otáček.Nejsem v technice nějak moc zběhlý,ale zdá se mi pravděpodobný zaseknutý plyn.

Re: Auto jde samo do otáček
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2005 08:10

Motor X16XEL nemá krokový motorek??? Co tedy potom řídí volnoběžné otáčky???

Re: Auto jde samo do otáček
Autor: MarekX14XE (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2005 13:17

Nevím, jestli je to počasím, ale mám stejný problém. Dnes se objevil poprvé!!! Ráno po nastartování běžel motor normálně - byl studený, tak asi 1100 ot./min.
Vyjel jsem z garáže a šel ji zavřít. Motor běžel stále klidně. Když jsem začal nasedat, sám od sebe začal zvedat otáčky!!! Pochybuju, že mohl být zaseknutý plyn, když běžel asi 2 min normálně. Přitom otáčky se zvyšovaly sice pomalu, ale stále - ne k nějaké pevné hodnotě, kde by se zastavily. Když šli k 5-ti tisícům, motor jsem vypnul. Za chvíli jsem nastartoval znovu a dělo se totéž!!! Až na šesté nastartování se motor začal chovat normálně.
Dojel jsem do práce a čekám, co bude odpoledne. Samo to asi nezmizí.
CHYTRÉ HLAVY, PORAĎTE!!!


Re: Auto jde samo do otáček
Autor: viper (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2005 13:46

To samé Mi dělalo na kadetu, všechno bylo v pořádku, klapka chodila, motorek super a pořád otáčky cca 5000 ot/min.
Nakonec jsem kontroloval všechny konektory a prostříkával WD 40 a otáčky klesly na původní hodnotu až při prostříknutí konektoru u počítače, zkus to, u astry by to mělo být podobné, tak zkoušej.

Re: Auto jde samo do otáček
Autor: MarekX14XE (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2005 14:17

Dik za radu. Ten konektor počítače zkusim a raději všechny další, co najdu. Předevčírem jsem měl totiž auto v servisu s jiným problémem, ale dle diagnostiky je vše O.K. a ani kontrolka motoru nesvítí. Možná opravdu nějaký studeňák.
Anebo pomohlo to krátké odpojení řídící jednotky, to už jsem někde četl - když nevíš, zkus ji odpojit, nebo odpoj přes noc baterku.
Dik, napišu, jak jsem dopad (jestli vůbec dojedu domů).


Re: Auto jde samo do otáček
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2005 14:43

Teď jsem četl na Renbau, že X16XEL krokový motorek má. Tak jsem z toho jelen....

Re: Auto jde samo do otáček
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 04.08.2005 18:59

Pánové omlouvám se,nejspíš jsem se s tím krokovým motorkem mýlil yawning smiley( X16XEL KM nejspíš má.

Re: Auto jde samo do otáček
Autor: Mišut (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2005 21:18

Chlapi, teď jsme řešili v práci ten samý problém, a příčina byla v prasknuté hadici mezi škrtící klapkou a sáním. Nebylo to na první pohled vůbec vidět. Motor X16XE.

Re: Auto jde samo do otáček
Autor: PavelB (IP zapsáno)
Datum: 11.08.2005 17:27

Mišute, máš pravdu. Auto už je po opravě a problém byl opravdu v prasklé hadici mezi sáním a škrtící klapkou. Při této opravě byl zároveň vyčištěný krokový motorek volnoběhu a škrtící klapka. Motor zase běží jako hodinky. Děkuji všem za cenné rady


Re: Auto jde samo do otáček
Autor: Michal01 (IP zapsáno)
Datum: 24.04.2006 12:39

Ahoj,
tak se mi to taky objevil problem s volnobeznyma otackama. Po nastartovani se mi otacky zvedli na 2000 a porad drzeli. Az pri jizde to zmizelo a vratili se na volnobeh na cca. 900 otacek.

Chtel bych se zeptat jaka je ta hadice mezi sanim a skrtici klapkou u motoru X16XEL. Jak ji najdu.

A pripradne jak vycistit krokovej motorek u tohodle motoru? Nebo je postup stejny jako na Kadetta ?

Dik za rady
Michal Astra F Caravan X16XEL

Re: Auto jde samo do otáček
Autor: Lukáš (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2015 20:23

Dobrý večer mám sami problém mam opel astra 1,6 16 v 74 kw
z ničeho nic se mi rosvítila oranžová kontrolka s motorem a bleskem na palubovce a asi jsem zjistil proč nechám motor v klidu nic nepřidávám a s ničeho nic mi jdou otáčky skoro na 3 tisíce a pak se sklidní a pak zase opakovaně , a když zaradím a popojedu automaticke se sklidní a kontrolka zhasne čím to může byt mám tam dve řídcí jednotky nevyznám se v tom

Re: Auto jde samo do otáček
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.06.2015 20:56

A co nejprve zkusit tohle?

[www.opelastra.cz]

Re: Auto jde samo do otáček mám Opel Tigra prosim
Autor: Tomas 1072 (IP zapsáno)
Datum: 27.10.2018 12:47

Mám Opel Tigra 1'6'1999 jde samo do otáček když nejedu pokrývač jedu zrak se to drží normálně.jinak při jízdě jdou otáčky až na 3500.poradte prosim

Re: Auto jde samo do otáček mám Opel Tigra prosim
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 28.10.2018 08:08

Zkus to napsat normálně, pokrývači. Z toho blábolu jsem nepochopil vůbec nic

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********  ********  ********        ** 
 **           **     **    **  **              ** 
 **           **         **    **              ** 
 ******       **        **     ******          ** 
 **           **       **      **        **    ** 
 **           **       **      **        **    ** 
 **           **       **      ********   ******  
Powered by Phorum.