www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
spojkové lanko
Autor: franta (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 14:14

mám dotaz na kolik prijde spojkové a plynové lanko??

předem děkuju!

Re: spojkové lanko
Autor: jeník (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 14:31

na KADETTA (nenapsals co mas ) me vyslo spojkove lanko na 275kc... ale nabizeli mi i za 470,- smiling smiley

Re: spojkové lanko
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 14:41

Tak jsem se ti na to právě ptal v autodílech po telefonu, protože to taky budu kupovat. Spojkové lanko ....290 Kč. (vodní pumpa-čerpadlo kolem 800 Kč i s příslušenstvím, to jen tak pro info)

Re: spojkové lanko
Autor: franta (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 14:57

díky

Re: spojkové lanko
Autor: Mijo (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2007 14:27

No jelikoz jsem nikde dany problem nenasel, tak to napisu sem, protoze se to tyka plynoveho lanka.

Mam Opel Astra r.v. 95 1,7TD 50kW. Problem u plynu je, ze jej seslapnu cca 3 cm jde dobre, ale potom je tam bod, ve kterem plynovy pedal poposkoci o cca 2-3 cm. Sledoval jsem, kde je problem a u chladice, je cerna obdelnikova "krabicka", ve ktere je podle meho problem. Myslim si, ze je tam moznost stelovani volnobehu, tak se do toho zatim moc nechci poustet. Jde o to, ze pri razeni kvuli tomu dochazi ke skubnuti, sice neni moc velky, ale kdyz jedu s nekym, tak si pripadam jako trotl, ktery neumi radit. Nevite nekdo co by to mohlo byt a jestli budu muset tu "krabicku" u chladice rozdelat?

Diky

Re: spojkové lanko
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2007 20:17

Já jsem pokoupi astry měnil obě lanka a musím říct, že se plynové na 1,7DTL dost blbě shánělo. Pořád mi všichni cpali Isuzu ( dodnes mám jedno doma ). Nakonec mě ho poslal Zraly. Ale proti původnímu mělo navíc nad pedálem ještě takovou slabou pružinku. Ta se při každém sešlápnutí zmáčkla a až potom se pohnulo táhlo na čerpadle. Taky jsem s tím měl problém, ale po čase jsem si zvykl. V podstatě to funguje jako takový mechanický tempomat. Stačí dát plyn jak potřebuješ a potom trochu povolit a pružina hodnotu udrží a nemusíš pořád silně tlačit na pedál. A ta krabička u chladiče nebo spíš u čerpadla je pro vymezení vůle lanka - prodloužení nebo zkrácení bowdenu.

m.king Astra F sedan X 17 DTL 94/12

Re: spojkové lanko
Autor: Mijo (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2007 13:13

m.king napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nakonec mě ho poslal Zraly.

Myslis Auto Zraly v Praze - Stodulky? Nikomu nedoporucuju tenhle servis, to co se mi tam stalo bylo jak ze spatneho filmu. Jel jsem tam na vymenu rozvodu, asi po dvou mesicich jsem daval auto ke znamemu, ktery uci automechaniky ve skodovce a ma svoji dilnu, na repas vstrikovaciho cerpadla. Bylo mi receno, ze nebyla vymenena kladka, sel jsem si na to stezovat, byl jsem slusne, ale razne poslan do riti. To byla prvni vec, druha vec je moje hloupost, ale poucil jsem se z ni, tak to sem napisu. Vymena rozvodu v auto Zraly probihala v zime nebo spise ke konci zimy. Po kratke dobe jsem jel na vymenu pneu na letaky a co nezjistim. Mel jsem na predku dva nove zimaky a byly fuc. Misto toho jsem koukal na gumy, ktery byly sice stejne znacky, ale na vyhozeni, takze nejenomze me odrbali na kladce, ale jeste mi svihli 2 nove gumy. Tohle je moje zkusenost s timto servisem. Zraly nikdy vic.

Edit: takze k problemusmiling smiley pochopil jsem spravne, ze to je teda schvalne kvuli udrzovani rychlosti?smiling smiley



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Mijo (28.03.2007 13:13)

Re: spojkové lanko
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2007 13:17

Mijo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> m.king napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Nakonec mě ho poslal Zraly.
>
> Myslis Auto Zraly v Praze - Stodulky? Nikomu
> nedoporucuju tenhle servis, to co se mi tam stalo
> bylo jak ze spatneho filmu. Jel jsem tam na vymenu
> rozvodu, asi po dvou mesicich jsem daval auto ke
> znamemu, ktery uci automechaniky ve skodovce a ma
> svoji dilnu, na repas vstrikovaciho cerpadla. Bylo
> mi receno, ze nebyla vymenena kladka, sel jsem si
> na to stezovat, byl jsem slusne, ale razne poslan
> do riti. To byla prvni vec, druha vec je moje
> hloupost, ale poucil jsem se z ni, tak to sem
> napisu. Vymena rozvodu v auto Zraly probihala v
> zime nebo spise ke konci zimy. Po kratke dobe jsem
> jel na vymenu pneu na letaky a co nezjistim. Mel
> jsem na predku dva nove zimaky a byly fuc. Misto
> toho jsem koukal na gumy, ktery byly sice stejne
> znacky, ale na vyhozeni, takze nejenomze me
> odrbali na kladce, ale jeste mi svihli 2 nove
> gumy. Tohle je moje zkusenost s timto servisem.
> Zraly nikdy vic.
>
> Edit: takze k problemusmiling smiley pochopil jsem spravne, ze
> to je teda schvalne kvuli udrzovani rychlosti?smiling smiley

Tak kdybych věřil čemukoliv,tak tomu, že Ti vyměnily gumy na autě,tak tomu se mě nechce věřit a taky tomu nevěřímthumbs up

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: spojkové lanko
Autor: Mijo (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2007 14:26

Brouček napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Tak kdybych věřil čemukoliv,tak tomu, že Ti
> vyměnily gumy na autě,tak tomu se mě nechce věřit
> a taky tomu nevěřímthumbs up

Proto jsem psal, ze to je jak ze spatneho filmu. Moje blbost byla, ze jsem si niceho nevsiml. Jinde jsem s tim autem nebyl, krome toho znameho (ktery mel na dvorku sedmickovy bavoraky a TT na opravu) a ten to na 200% nebyl. A kdyby to bylo na ulici, tak to auto najdu na cihlach a ne, ze mi to nekdo prezuje na moje rafky, ktere jsem si poznal podle toho, ze pri natirani bubnu a trmenu u brzd jsem si do nich vytiral stetec. Ted mam novy lity kola, tak jsem si koupil i bezpecnosti srouby, takze tuhle chybu uz opakovat nebudu. At tomu veris nebo ne, tak se to opravdu stalo, nevim jestli to udelali jenom me, protoze nemam prazskou SPZ nebo ma podobne zkusenosti i nekdo jiny.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Mijo (28.03.2007 14:27)

Re: spojkové lanko
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2007 20:25

Já si jenom nechal poslat lanko na dobírku, protože jsem z od Hodonína na Moravě. Z jejich servisem nemám žádné zkušenosti. Pokud to jde, tak se snažím vše opravit doma.

m.king Astra F sedan X 17 DTL 94/12



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **         **        **    **  **      **  **      ** 
 **    **   **         **  **   **  **  **  **  **  ** 
 **    **   **          ****    **  **  **  **  **  ** 
 **    **   **           **     **  **  **  **  **  ** 
 *********  **           **     **  **  **  **  **  ** 
       **   **           **     **  **  **  **  **  ** 
       **   ********     **      ***  ***    ***  ***  
Powered by Phorum.