www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
chladic
Autor: Ina (IP zapsáno)
Datum: 10.12.2007 19:03

zdravim chtel bych se zeptat jestli pasuje chladic s oplu kadett 1.6D na opel kadett1.3i Dekuji

Re: chladic
Autor: Radim 17D (IP zapsáno)
Datum: 11.12.2007 10:37

Určitě má jiné rozměry. Diesely mají velké chladiče jako benzínové 1.8 a 2.0.
Musel by se tam nějak napasovat a upevnit...
Pokud ten chladič z diesela není krásnej a zadarmo a nejseš domácí kutil, tak bych koupil radši novej...
u Elitu od 1700,-
Na mjauto.cz od 1450,-
Auto Kelly 1545,-

Podrobnosti vč. obrázků s rozměry se dají najít v nějakém katalogu např. na [www.elitecat.cz]
Najdeš si podle typu auta.
U dílu mívají i tabulku, všech vozů, do kterých se díl montuje.

Re: chladic
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 11.12.2007 11:15

Pokud ma diesel chladic jako benzin 2.0, tak ho tam bez problemu dostanes, jen je treba sehnat k nemu i tu spravnou hadici do motoru k termostatu.
Uchyceni je ve vsech pripadech bez problemu, je ta horni hadice je vzdy jina.

Re: chladic
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 11.12.2007 12:47

Já bych si s tím uchycením právě nebyl jistý. Letmo jsem se díval do katalogu a vypadá to, že motor 16D měl ve starším provedení (patrně do 04/1988) o hodně širší chladič.
V obou případech mají ale jinou rozteč těch kolíků dole, kterejma se zasunují do nosníku:
C13N - 589mm
16D do 1988 - 718mm
16D od 1988 - 595mm.
Jestli se liší i rozteč kolíků nahoře z katalogu není zřejmé.
Ten novější 16D má nahoře 578mm
(údaje dle Elit E-cat)

Asi by bylo nejrozumnější chladiče přeměřit a uvidí se, co s tím půjde dělat.
Původní hadice s dieselu možná nepůjde použít - záleží na tom, kde má 1.3 termostat. 16D má pokud vím stejně jako 17D termostat v "domečku" před motorem, takže to vypadá podobně jako to bývá u motorů 16V a hadice by tedy mohla být krátká.

Re: chladic
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 11.12.2007 12:54

Stejne jako lze prendat dosedaci guma dole na nosniku, lze presroubovat i horni uchyt, tak ze ani tady neni problem. smiling smiley

Re: chladic
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 11.12.2007 14:00

Problém to je, ale uznávám, že celkem řešitelnej :-)
Ještě mě napadlo: Bude rozměrově pasovat sahara?

Mně by se už moc nechtělo si s tím takhle hrát, abych nakonec zjistil, že ten druhej chladič, teče taky, případně začne téct za půl roku...

I když takovej pěknej (nezarostlej, neděravej) chladič na 16D, s origo saharou by asi tu 1.3 chladil moc hezky... :-)
Pamatuju se, že motor 17D mi uchladil náporově pomalu i ve stojící koloně... Podotýkám, že až po výměně za nový - ten původní chladič krom toho, že tekl, taky už moc nechladil :-(

Re: chladic
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 11.12.2007 14:03

Se saharama je to zabavnejsi. Uz jsem videl 2 druhy na uzkej chladic a 2 druhy na sirokej chladic....Nicmene i tohle lze pri trose fantazie poresit..smiling smiley

Re: chladic
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2007 20:06

Nedávno jsem měnil chladič na svém 1,7TDS a musel jsem ho nejdřív změřit.Montovaly se dva různé typy,je to sice pár centimetrů,ale každopádně bych s tím neexperimentoval.

Re: chladic
Autor: j.irisek (IP zapsáno)
Datum: 13.02.2008 16:46

Zdravim
Chci se zeptat tece mi trochu chladic a prej sew do toho prodava nejakej pripravek kterej by mel utesnit male dirky. Tak jestli to mate nekdo vyzkousene jak to funguje teda jestli to vubec funguje. A neo bude lepsí vymenit za novej. diky

Re: chladic
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 13.02.2008 16:56

Funguje to, ale je to jen dočasné řešení.

Re: chladic
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 13.02.2008 16:58

Je spoustu přípravků, některé dokonce fungují.Svého času také dobře posloužila hořčice, ale je lepší dát rovnou novej chladič. Ps. Ta hořčice doopravdy fungovala smiling smiley



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ada (13.02.2008 17:13)

Re: chladic
Autor: j.irisek (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2008 08:59

diky za odpovedi. A ta hořčice me docela prekvapilasmiling smiley) a jakej ten pripravek teda funguje krome hořčice?? a kolik to tak stoji??

Re: chladic
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2008 09:07

Na kazdy benzine tyhle pripravky sezenes a stoji kolem 150Kc.

Re: chladic
Autor: MaM (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2008 10:15

Stando,melta stojí míň,ne?grinning smiley

Re: chladic
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2008 10:45

To kazdopadne smiling smiley

Re: chladic
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2008 15:55

Ano, logr od kafe ( turka ) také funguje smoking smiley. Ta hořčice mi na topnou sezonu utěsnila i kapající kotel ustř. topení.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **  ********   **     **  **     ** 
 **     **  **   **   **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **  **    **     **  **     **  **     ** 
 *********  *****     **     **  *********  **     ** 
 **     **  **  **    **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **   **   **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **    **  ********   **     **   *******  
Powered by Phorum.