www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
"Počítání zubů" při řazení zpátečky - prosím poraďte
Autor: Marťas (IP zapsáno)
Datum: 28.02.2008 23:55

Zdravím, před pár dny jsem koupil Kadetta s motorem C16CNZ. Co může být příčinou toho, že při cca každém třetím řazení zpátečky mi chrochtají převody? Zkouším před zařazením spojku vyšlapovat vícekrát a úplně na podlahu, ale někdy se tomu prostě nevyhnu.. sad smiley( No a naopak někdy, jde zařadit krásně tiše. Všechny ostatní stupně jdou klasicky v pohodě. Může to být třeba vytahaným spojkovým lankem? Díky Martin smiling smiley

Re: "Počítání zubů" při řazení zpátečky - prosím poraďte
Autor: Cosmicrevolution (IP zapsáno)
Datum: 29.02.2008 16:46

a auto je trochu v pohybu nebo uplně stojí?Většina aut si při řazení zpátečky trochu zachrochtá.Ale když uplně stojíš,tak by to nic dělat nemělo a když jo tak už jsou trochu špatný synchrony,ale jestli jede zbytek normálně tak bych to neřešil.

Re: "Počítání zubů" při řazení zpátečky - prosím poraďte
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 29.02.2008 16:55

Na zpátečce synchron není.

Re: "Počítání zubů" při řazení zpátečky - prosím poraďte
Autor: Pavelj (IP zapsáno)
Datum: 29.02.2008 17:39

Přítlačák spojky je pravděpodobně vydřený a má už rantl, který zachytává o obvod vystavené spojkové lamely. Dělalo mi to taky a po výměně lamely i přítlačáku rachocení přestalo. Dával jsem starší lamelu i přítlačák který ale nebyl vydřený.

Re: "Počítání zubů" při řazení zpátečky - prosím poraďte
Autor: Marťas (IP zapsáno)
Datum: 29.02.2008 18:29

Cosmicrevolution: Auto pokaždý úplně stojí. No a jak píše Ada, v autoškole nás učili,že na zpátečkách se synchron nedělá..

PavelJ: Jo jasně, to je dost možné. Řekl bych, že výměna těchto dílů bude malinko náročnější...? Nechal bych to udělat v servisu. Ale jaktože to nerachtá pokaždé?

Re: "Počítání zubů" při řazení zpátečky - prosím poraďte
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 29.02.2008 19:20

A čekáš posešlápnutí spojky alespoň chvíli? Měla by se ti skoro zastavit hlavní hřídel převodovky, aby si zuby neškrtly.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Luboš X17DTL (29.02.2008 19:20)

Re: "Počítání zubů" při řazení zpátečky - prosím poraďte
Autor: Marťas (IP zapsáno)
Datum: 01.03.2008 15:47

Luboš X17DTL: To spíše ne. Většinou jí sešlápnu a hned řadím. Ale to je podle mě stejně jedno, protože jsem zkoušel, když jsem v řad. páce ucítil začínající rachtání, tak jsem jí dal zpátky a pak znova. Ale pořád to dělalo.. jestli rozumíš..
Ale určitě to zkusím chvilku počkat.

Re: "Počítání zubů" při řazení zpátečky - prosím poraďte
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 01.03.2008 20:58

No, pokud to dělá jen občas a není to křupání nějak brutální, tak bych to neřešil, holt máš dvacet let starý auto, který už něco pamatuje smiling bouncing smiley...Na zpátečku přeci tak často nejedeš....

Re: "Počítání zubů" při řazení zpátečky - prosím poraďte
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 01.03.2008 21:00

A ještě jednou vážně...když bude chtít chrochtat, pusť spojku a nech protočit kola v převodovce (cca na 2s), pak jí zase zmáčkni, zuby budou v jiném postavení a třeba tam kvalt ochotně lupne...nebo zkus po nepodařeném křupacím zařazení zařadit za jedna, vyřadit a zase zkus zpátečku...v Rapidu tu fungovalo bezchybně...

Re: "Počítání zubů" při řazení zpátečky - prosím poraďte
Autor: Marťas (IP zapsáno)
Datum: 02.03.2008 23:31

No tak paráda, má to něco do sebe tongue sticking out smiley tak moc díky všem za rady winking smiley)

Re: "Počítání zubů" při řazení zpátečky - prosím poraďte
Autor: Pavelj (IP zapsáno)
Datum: 03.03.2008 20:29

Taky jsem to skoušel různě, studený, teplý ale rachocení nemělo logiku. Až když jsem vyměnil a viděl ty "mantinely" na přítlačáku a lamelu do "obloučku" tak jsem pochopil. (rachotila i 1) Zkusím vyfotit ale bez rozříznutí to jde blbě.

Re: "Počítání zubů" při řazení zpátečky - prosím poraďte
Autor: Marťas (IP zapsáno)
Datum: 10.03.2008 20:10

Tak vydím to na výměnu.. Teď mě začala zlobit jednička, která občas jde hoodně ztuha zařadit ale hlavně proto, pře při řazení třeba z 1 na 2, nebo z 2 na 3 auto docela zajímyvým způsobem poskakuje. Tak doufám, že to je tou spojkou winking smiley ještě raději použiju políčko hledat a najít to smiling smiley)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **    **  **     **  ********  **    ** 
 **     **  **   **    **   **      **     ***   ** 
        **  **  **      ** **       **     ****  ** 
  *******   *****        ***        **     ** ** ** 
        **  **  **      ** **       **     **  **** 
 **     **  **   **    **   **      **     **   *** 
  *******   **    **  **     **     **     **    ** 
Powered by Phorum.