www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
vstrekovanie z 1,8 do 1,6
Autor: viktor (IP zapsáno)
Datum: 24.01.2008 10:14

Dobrý deň, mam kadetta 1,6 a odišlo mi vstrekovanie, tak tam mám teraz karbec, auto ide dobre ale mám doma kompletný motor 1,8 z GSI ktorý tam chcem dať ale do leta to asi nezvládnem lebo nebudem mať čas tak by som sa chcel spýtať či by sa dalo namontovať komplet sanie vstrekovanie s elektronikou a pod. z 1,8 na 1,6?

Re: vstrekovanie z 1,8 do 1,6
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 24.01.2008 11:20

Vstrikovaci hlava s ventilem a skrtici klapkou z C18NZ je stejny jako C16NZ, ostatni uz ne (C18NZ ma jiny rozdelovac a navic cidlo otacek na klice)
Pokud mas 1.8 GSi, patrne tam bude silnejsi verze 1.8 a to bud 18E, nebo C18NE a tyhle uz s C16NZ nemaji spolecne nic.
Priste az budes pokladat dotaz, musis presne specifikovat typ motoru, 1.6 nestaci, tech bylo cca 5 typu smiling smiley

Re: vstrekovanie z 1,8 do 1,6
Autor: PetrF (IP zapsáno)
Datum: 06.02.2008 20:16

Ta stříkačka 1,8 a 1,6 není stejná, má jiný průměry a jinej ventil a klapka z 1,8 zadrhává o potrubí na 1,6. Stando nezlob se.Jinak na první pohled je to stejný (taky jsem se spálil :-))

Re: vstrekovanie z 1,8 do 1,6
Autor: viktor (IP zapsáno)
Datum: 06.02.2008 20:22

Ďakujem za rady, ten karb. sme pekne nastavili tak že to ide celkom slušne a do tej doby kým tam nevymením celý motor tak určite poslúži

Re: vstrekovanie z 1,8 do 1,6
Autor: viktor (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2008 20:17

nechcem tu robiť bordel tak pokračujem v mojej téme síce s inou otázkou, neviete niekto zmerať aký má priemer remenica rozvodu na kľukovej hriadeli na motore 18E? lebo skladám motor do kopy ale chýba mi to ozubené koleso ale mám doma jedno z motoru C20NE ale neviem či je priemer ten istý

Re: vstrekovanie z 1,8 do 1,6
Autor: viktor (IP zapsáno)
Datum: 13.03.2008 21:04

a ešte jedna otázka: koľko žerie ten motor 18E? nemyslím to papierovo ale skúsenosti keby sa niekto našiel kto má ten motor



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **    **   *******    ******   **     ** 
 ***   **   **  **   **     **  **    **  **     ** 
 ****  **    ****    **     **  **        **     ** 
 ** ** **     **      ********  **        **     ** 
 **  ****     **            **  **        **     ** 
 **   ***     **     **     **  **    **  **     ** 
 **    **     **      *******    ******    *******  
Powered by Phorum.