www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Na volnoběh to blafe
Autor: mirek (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 08:23

Zdravím, mám kadetta C16NZ a když motor běží na volnoběh, tak asi každé dvě, tři vteřiny to blafne, slyšitelně. Může to nějak souviset s těmi špatnými starty? Start vypadá,jako by auto jelo na tři válce. Dík za odpověď.

Re: Na volnoběh to blafe
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 08:41

Nechci Tě srašit, ale mohl by to být podpálenej ventil.
Nech si změřit tlaky. A co svíčky a kabely jak jsou na tom?
Máš vyčištěný rozdělovač?

Re: Na volnoběh to blafe
Autor: ramon (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 11:25

Mám C14NZ a dělá mi to úplně stejně. Jelikož máš také rozdělovač,tak jak mi bylo řečeno v servisu,dělá to předstih.Mě to jenom blafe.Ty ho asi budeš mít rozhozenej víc,protože to i blbě startuje.Musí se povolit rozdělovač a otočit sním nalevo nebo napravo.Já jsem se k tomu ještě nedostal,ale asi to nechám udělat mechanikovi,abych měl jistotu. Ric pic.

Re: Na volnoběh to blafe
Autor: mirek (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 11:58

Doufám, že to bude spíš tím rozdělovačem, ale jeho seřízení není žádná hračka, moc se v tom nevyznám. Kde najdu nějaký návod? Nebo to radši nechat na nějakém odborníkovi? Když jám mám hrozně rád, když mohu něco vyřešit sám.Každopádně díky za rady.

Re: Na volnoběh to blafe
Autor: Petr F (IP zapsáno)
Datum: 07.09.2005 16:30

Podpálenej ventil by blafal pořád..řekl bych spíš jestli to není předstihem nebo špatnou vzdáleností elektrod svíčky.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **  ********   ********  **     ** 
 **    **   **   **   **     **  **        ***   *** 
     **      ** **    **     **  **        **** **** 
    **        ***     ********   ******    ** *** ** 
   **        ** **    **         **        **     ** 
   **       **   **   **         **        **     ** 
   **      **     **  **         ********  **     ** 
Powered by Phorum.