www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
2. Motor :  Technická poradna   převodovka, vstřikování, palivová soustava, náplně, výfuk  
Výměna C13N za 13NB s LPG je to možné?
Autor: N@Plech (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2007 08:12

Zdravím, nikde jsem podobnou diskuzi nenašel, tak zakládám nové vlákno. Mám doma celkem zachovalý motor 13NB, nikdo ho nechce a je mi líto ho rozebrat do šrotu. V autě mám C13N, který má najeto přes 300000 km a už moc "netáhne". Proto by mně zajímalo jestli je možné tyto dva motory zaměnit. Jestli jde předělat vstřikování místo karburátoru, jestli by motor pasoval na stávající převodovku a tak. Prostě jaké komplikace by s tím mohly být spojeny. Navíc jezdím na LPG, což předpokládám bude na karbec jinak, než na jednobod stříkačku. Tak jestli náhodou nevíte zda je výměna proveditelná, a co by to obnášelo. Předem díky za jakékoli zkušenosti.

-=Kadett 1,3 r.v. 1989=-
-=C13N=-

Re: Výměna C13N za 13NB s LPG je to možné?
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2007 09:40

Na převodovku by pasovat měl. Jestli bude pasovat příruba na sací a výfukové potrubí nevím. Každopádně bych se asi pokusil z 13NB sundat karburátor a posadit na něj vstřik a rozdělovač z tý C13N. Pokud to bude pasovat, nebudeš mít žádný problém s montáží LPG, elektrikou a na technický tě nebude nikdo buzerovat, že tam máš místo vstřiku karburátor.

Re: Výměna C13N za 13NB s LPG je to možné?
Autor: martin1 (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2007 14:09

Ahoj, motory jsou uplně stejné, pasovat ti bude všechno, jediný problém vidím na technické s typem motoru.Stejný problém totiž řešila známá, ta ho měla namontovaný místo C14NZ,při zachování všech ostatních agregátů a elektriky, a vše bylo O.K. až na technickou. Martin

Re: Výměna C13N za 13NB s LPG je to možné?
Autor: stuky (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2007 15:25

2 martin1: to mě docela zajímá...a prošla stim na technický nebo ne??taky sem o tom uvažoval...

Re: Výměna C13N za 13NB s LPG je to možné?
Autor: martin1 (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2007 15:36

To stuky: neprošla, nakonec auto zkončilo u mě a já přehazoval motor. I když se přehodí jen holý motor a vše ostatní zůstane původní tak bohužel typ motoru je vyražen na bloku a nikomu to nevysvětlíš, prostě typ motoru nesouhlasí a je to. Na technicé si to nikdo nevezme na triko i když je to známý. Takže nedoporučuji. Martin

Re: Výměna C13N za 13NB s LPG je to možné?
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2007 05:29

u motorů opel výrobný číslo s typem motoru vlivem nekvalitního materiálu velmi často vyrezne a je nečitelné spinning smiley sticking its tongue out takže pokud je proveden výmaz výrobního čísla motoru (za pár korun na evidenci MV) a číslo s typem poté bude nečitelné, tak ti na vyžádání přidělí číslo nové, které si sám (nebo v servisu) vyrazíš, lepší je ale se předem informovat na tvém místně příslušném oddělení evidence

Re: Výměna C13N za 13NB s LPG je to možné?
Autor: stuky (IP zapsáno)
Datum: 06.04.2007 06:40

hmm takže zas jenom zbytečný běhání..to si tam nechám ten původní...dikthumbs down

Re: Výměna C13N za 13NB s LPG je to možné?
Autor: Pepe (IP zapsáno)
Datum: 02.09.2008 17:14

Zdravim...jen taková prosba...kdyby vám nevyšla ta výměna motorů,tak by se mi hodil ten motor 13NB...tak kdyby ste ho chtěl prodat tak se ozvěte...díky



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  **      **  **         **     ** 
 ***   ***   **   **   **  **  **  **    **   ***   *** 
 **** ****    ** **    **  **  **  **    **   **** **** 
 ** *** **     ***     **  **  **  **    **   ** *** ** 
 **     **    ** **    **  **  **  *********  **     ** 
 **     **   **   **   **  **  **        **   **     ** 
 **     **  **     **   ***  ***         **   **     ** 
Powered by Phorum.